Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 2és fél éves kandúrom,...

Van egy 2és fél éves kandúrom, és nagyon erős, de nagyon sovány, alig van 4 kiló, az nem túl kevés? Nemrég ki lett ivartalanítva, lehet hogy hízni fog?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet férges? Egyébként rendesen sovány is, ki vannak a csontjai, vagy csak a kilói alapján godnolod? A miénk nincs négy kiló, olyan 3 lehet max., de nagyon csinos, ő ilyen kicsit egyébként is.
2009. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macskák testalkata inkább fajtafüggő, tehát egy devon rextől ne vár el a 12 kg-t. Ha a cicád soha nem volt a jelenlegi súlyánál nehezebb, akkor nincs vele baj. Ha hirtelen fogyott, előfordulhat, hogy van a környéken egy tüzelő nőstény és az foglalja le annyira, hogy nem jut elég ideje a megszokott életmódra. (Az ivartalanított kandúr még több hónapig járhat nőstényekhez.) A mi cicánk ivartalanítás után hízott valamennyit, de ez valószínűleg az "otthonülésnek" tudható be, mert egy ivartalanított kandúr sokkal nyugodtabb, sokkal többet van otthon, mint "golyós" barátai. ;)
2009. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy a kandúrja 6-8 kiló, az én cicám meg 4 kilót is alig nyom. Amúgy nem látszanak ki a bordái, és rendesen etetve van, és életkedve is van neki csak idegesít, hogy olyan könnyű.
2009. okt. 28. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Sima házimacskánál nem kevés a 4 kiló. Jobb, mintha elhízott lenne, mert abból már különböző betegségek adódhatnak. (szívesen adnék az én 6,5 kilós lánycicámból két kilót..)
2009. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz az én kandurom ugyan annyi idős mint a tiéd egy éves kora előtt ivartalanitattuk és csak 3,31kg és valószínű hogy nem is igen lesz több.Egyszerűen ilyen alkatu viszont kevesebb az esélye hogy vese és hugyúti betegségei legyenek mert ez sokkal inkább alakul ki elhízott macskáknál.
2009. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi kandúrunk sem volt ivartalanítva sem több mint 4 kiló.
2009. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Elírtam ő is ivartalanítva volt.
2009. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!