Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel szedjem ki a macska...

Mivel szedjem ki a macska lábából a kullancsot?

Figyelt kérdés
Szemöldökcsipesszel jóanyám nem engedeni...
2013. aug. 17. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Van direkt kullancs kiszedő csipesz, még lámba is van benne. Azzal próbáltad már?
2013. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs itthon olyan szerintem, csak ilyenkor meg zárva van minden. Hol lehet olyat venni?
2013. aug. 17. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Kézzel simán ki lehet.

Város szélén lakunk, van egy pár macskánk, akik előszeretettel kóborolnak a környéken, és néha bizony egy-egy kullancsot is összeszednek. Eddig tökéletesen bevált a módszer, hogy két ujjal ráfogok, kicsit tekerek rajta, és ugyanazzal a lendülettel, egy mozdulattal ki is húzom. Se a macskáknak nem lett soha baja, se nekem.

2013. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mpróbálom akkor kézzel, köszönöm. Egyébként van kullancsirtója dehát látszik nem sokat ér...
2013. aug. 17. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárba lehet azt hiszem olyat kapni, már régen vettük, szóval nem nagyon emlékszem.

Egyébként igen, kézzel is ki lehet szedni, de nekem volt, mikor úgy a feje benne maradt. De lehet én voltam csak ügyetlen.

Meg mi egyszer úgy is próbáltuk, hogy már nem emlékszem milyennel, de valamilyen krémmel bekentük, és magától megfulladt és kiesett.

2013. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg cérnával esetleg, a kullancs feji része köré hurkolod a cérnát, rászorítod a hurkot, és szép lassan kihúzod (persze ez csak akkor fog működni, ha a macska nyugodtan végigüli).

Ha viszont ez nem megy, nincs kullancscsipesz, és szemöldökcsipesszel meg nem lehet, akkor tényleg csak az marad, hogy kézzel megpróbálod eltávolítani. Ez viszont azért okoz problémát, mert könnyen belenyomhatod a kullancs tartalmát a macskába (ezt el kellene kerülni mindenképpen), úgyhogy kb körömheggyel próbáld meg a feji rész tövénél megfogni, és kihúzni.

Én inkább a cérnával próbálkoznék meg először, annál nem nyomódik vissza a kullancs béltartalma.

2013. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

próbáld meg szemöldökcsipesszel ha nincs kullancskiszedőd :) de vigyázz nehogy a feje benne maradjon !! fogd meg a kullancsot csavardd meg és szedd ki az állatból

14/L

2013. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!