Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég lesz ez a felszerelés...

Elég lesz ez a felszerelés kezdő cicásnak?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy kiscicám (első), netről rendelem a dolgokat.


Eddig ezekre gondoltam:

- száraztáp 2kg,

- konzerv 12x200g,

- szállítóbox,

- alomtálca,

- alom,

- alomzsák,

- jutalomfalat,

- multivitamin,

- macskamenta spray,

- macskafű,

- csepegtetős bolhairtó,

- kaparófa,

- nyakörv,

- tál,

- cicaalagút,

- pár játék,

- radiátorra felszerelhető fekhely.


Ez így elsőre milyen? Van ami felesleges, illetve van amire feltétlen szükségem lenne, csak kihagytam?


Várok minden véleményt, tapasztalatot!


Köszi! :)


2013. aug. 23. 21:24
 1/10 anonim válasza:
100%

100%-ig felkészültél!!! nekem 3 macskám van :) a radiátorra felszerelhető fekhely nagyon jó ötlet :) imádnak ott ücsörögni. főleg télen.

javaslat! ha száraztápot adsz neki ,akkor mindenképpen legyen kitéve víz! nagyon szomjas lesz tőle.

2013. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok pár spórolást, ha elfogadod.


Cicaalagút. Drága. Nálunk a cicaalagút egy Ikeás hálóból van. Olcsóbb, és látod benne rendesen a cicát. Mutatom. Ez kerül 995 ft-ba. És hatalmas nagy.


[link]


Száraztápból én nem vennék 2 kilót. Először csak ilyen 300-500 grammosokat vennék, hogy kiderítsem melyik ízlik neki. Tudom, nagy kiszerelésben olcsóbb. De ha nem eszi meg, akkor meg kidobott pénz.


Szállítóboxok most vannak nagyon jó áron a Fressnapfban.


Egyébként teljesen felkészült vagy, le a kalappal. Kár, hogy csak kevés ilyen van.

2013. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Remélem száraztápból kitten-t vettél.

Sok szerencsét az új jövevényhez! :)

2013. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :)


Persze kismacskának valót tápot néztem, Applaws Kitten csirkehús zöldségfélékkel. Sok jót olvastam már erről a márkáról. Szerintem bevállalom a 2 kg-t, remélem ízleni fog neki.

A cicaalagúttal kapcsolatban köszönöm a tippet, ismerem ezt a terméket. Én is 1000 Ft-ért találtam egy 60 cm-es plüss bevonatú alagutat, valószínű azt veszem meg.

Víz egyértelműen a nap 24 órájában lesz előtte, gyakran cserélve.

Fressnapfban mennyiért árulják a szállítóboxot? Én 3200 Ft-ért találtam újat.


Lenne még három kérdésem:

- Sampon mennyire szükséges? Őszintén szólva nem igazán merek a fürdetéssel próbálkozni, pedig jó lenne legalább egyszer mikor hazahozom.

- Rövid szőrű macska mennyire igényli a fésülgetést? Jobban járnék egy furminátorral?

- Nyers hússal is próbálkoznék nála hétvégente pl. (csirkemáj, -szív, -vese, -nyak, -zúza). Ti a nyers hús ellen/mellett milyen érveket tudok felhozni ill. tapasztalatokat elmondani?


Köszi megint! :) Már nagyon várom a kiscicát, szeretnék neki mindent megadni!

2013. aug. 24. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell sampon, és furminátor sem. Nekünk van egy cicakefénk, de utálja. A Fressnapfban kapható egy tabletta, mint kúraszerűen kell adni. Ebben benne van minden szükséges vitamin, és az enyém szőre egyáltalán nem hullik tőle.

[link]


Hetente kb. 1-2 alkalommal csinálok húst, akkor szokott kapni nyerset, de csak alapos átmosás után, és csak csirkét. Disznót, marhát nem ehetnek pl, ahogy elvileg a kutyák sem. Én nem adok neki véres-csontos részt. Az enyém 3 kiló, kb 3-5 darab kisujjpercnyit szokott kapni egy alkalommal. Májat, szívet (stb) nem szoktam neki adni, csak mellet.

2013. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, a pro-kontra kimaradt.


Én csak mellette tudok érvelni, ellene nem.


Mellette:

-imádja, remeg érte.

-egészséges

-nem büdös tőle a végtermék.

2013. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Még nem döntöttem el, hogy melyik multivitamint válasszam, de ez elég jónak tűnik és az ára sem vészes. Lehet kipróbálom én is. A kúra alatt hány hetet értesz?
2013. aug. 24. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 60 tabletta egy kúra. Utána 60 napig szünet, és mehet megint. De azért kérdezz utána. Egy doboz 500-600 ft körül van.
2013. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ez mind a cicáé lesz, tényleg nagyon jó lesz neki! :D

Multivitamint én is olyat veszek, de én szőrre és bőrre valót, mert neki az kell. Szállítóboxot én internetről vennék, freshnapf-ben drágább és (szerintem) rosszabb. Én futrinkacuccáról rendeltem, elégedett vagyok vele.

Nyakörvnél arra figyelj, hogy ne legyen csöngős (idegesítő). Állatorvoshoz is elvinném, amikor először lesz nálad, mert féregtelenítés mindenképp kell. :)

2013. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon jól felkészültél:) Gratula!

Mindig minőségi tápokat adj neki! Vízet naponta cseréld.

Mi úgy etetünk, hogy reggel-este nedves táp, napközben kint van a száraz.

Én VetriDmg-t használok immunerősítésre. (az allati.com-on a legolcsóbb, és van olcsó kaja is)

A fürdetés egyáltalán nem fontos. A furminátor egy ilyen kiscicánál még nem kell. Mégnem olyan tömött a bundája, nehogy felsértse.

Én nem engedem ki őket, illetve később vettünk cicapórázt, azon szoktak levinni a hátsó kertbe, és az erkélyt- 5.-en lakom, bekerítettük fémhálóval, a tetejét is. igy ki tudnak járni. Az ucára akkor sem merném engedni, ha tehetném)

Igazából ennyi. Szeresd!:)

Amit még nagyon fontosnak tartok, a lakás macskabiztossá tétele!

Pl.:

ne rakj poharat az asztal szélére, ne hagyj elől kést, jól zárd el a varrósdobozod. Ne legyen elől gyöngysor, nyaklánc, és semmi olyan tárgy, amit le tud nyelni: gyűrű, gyógyszerek stb.

Vigyázz a fonalakkal - én egyik karácsonykor jöttem rá, hogy mident megesznek. akkor még "aranyhajat" használtam a fára, de amikor a cica fenekéből kellett kiszedni, hát az gáz volt, ráadásul gyomorcsavarodást kaphatott volna, ami életveszélyes.

Vigyázz a növényekkel! A legtöbb mérgező nekik és imádják rágcsálni! Majd vegyél neki cicafűvet!

Ennek mindenképp nézz utána! Mérgező szinte az összes zöld növény, kakaó, mentolos fogkrém..ne adj neki csontot.

A kamilla nem árt nekik. Sőt.

Vigyázz ablakokkal, ajtókkal, főleg ha emeleten laksz.

Érdemes évente egyszer majd beoltatni, de ezt a doki majd elmondja.

Hú, sokminden van még:) Ennyi jutott eszembe hirtelen. Mind saját tapsztalat.

2013. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!