Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a talált kismacs...

Mit csináljak a talált kismacskával?

Figyelt kérdés

Karnevál van a városban, és óriási tömeg az utcákon. Egy férfi kezében volt egy kismacska, megkérdeztem, hogy megsimogathatom-e, ő meg azt mondta, hogy persze, oda is adja. Én gyorsan kivittem a tömegből, nagyon félt szegény, hazahoztam, itthon adtam neki kaját meg tejet. Most az ölemben van. Nem tarthatom meg, és nem tudom, mikor teszek jót vele. Kb. ekkora: [link]


Kereshetnék neki gazdit, viszont nem biztos, hogy találnék, és nem virraszthatok itt mellette egész éjjel.

Visszavihetem éjjel oda, ahonnan elhoztam, mikor már nincs sok ember. Akkor talán megtalálná a családját, vagy hazatalálna, ha van gazdája. (Azon a környéken nagyon sok a kóbor macska, szóval lehet, hogy nincs gazdája.)De holnap és holnapután ugyanekkora tömeg lesz ott, és félek, hogy eltapossák.

Elengedhetem messze attól a helytől, messze a sok embertől, de akkor oda nem talál vissza, és nem tudom, hogy meglenne-e egyedül.


Szóval melyiket válasszam? Új gazdi, vagy vissza a családjához, már ha van.



2013. aug. 23. 23:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
Maradjon veled, amíg nem találsz neki új gazdit. Virrasztanod nem kell egyébként miatta, a macskák eléggé önállóak.
2013. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon felelőtlen dolog volt tőled!

Minek vetted el a fickótól, ha tudtad, hogy nem tartod meg?!

Hiába vinnéd vissza arra a helyre, ahol "kaptad", nem találna vissza. Lehet, hogy a pali már kilométereket sétált vele.

Keress neki egy rendes gazdát. Hirdessed a kiscicát a neten és vedd fel a kapcsolatot a környező menhelyekkel, keresd meg a fb-n a cicamentőket.

Egyébként nem kell virrasztani vele.

2013. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Aki nekem adta, éppen sört vett, aztán leült a haverjaihoz ez asztalhoz. Nem úgy tűnt, mintha haza akarná vinni, csak cipelte magával.

Tudom hogy nem kellett volna elfogadnom, de nagyon félt ott, és örültem hogy kihozhatom onnan. Már én is megbántam, de most nyugodtan aludt, és evett is, legalább már nem fél annyira.

2013. aug. 23. 23:33
 4/18 anonim ***** válasza:

Legyen veled amíg nem találsz neki gazdit, szóval elsővel egyet értek. Ismerőseidet kérdezd körbe, hogy kinek kell egy cuki cica. Neten is érdeklődhetsz, de mi piacra szoktuk kivinni a kiscicákat. Azon a részen ahol vannak kisállatok, rendszeresen jönnek olyan emberek akik cicát keresnek.

Tehát azt is lehet hogy keresel ilyen piacot, egy papírra kiírod hogy cica ingyen, de akár a szüleidet is megkérheted ha tudnak ilyet. Nekünk eddig mindig állatbarát, kedves emberek vitték el őket.

2013. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha éjjel visszaviszem, megtalálja a családját? A férfi tuti ott találta, rengeted macska van arra. Ott van egy templomudvar, füves, vannak bokrok is, és ott élnek a cicák. A környékbeliek mindig etetik őket. Ő is arról a környékről kóborolhatott el. Szerintem az a legjobb neki, ha a többi cicával él. Valószínűleg be sincs oltva. :/
2013. aug. 23. 23:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Körbekérdezek :) Nem merem visszavinni.
2013. aug. 23. 23:48
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy jó gazdi lenne persze számára a legjobb.

Nem tudhatod biztosan, hogy honnan hozhatta el az ember. Persze az is lehet, hogy tényleg onnan, ahová gondoltad, hogy visszaviszed. Még az is előfordulhat, hogy megtalálja az anyját és a szüleit. Viszont abban a korban van, hogy az anyja nemsokára már úgysem foglalkozna vele és a testvérei sem. Magának kell új életet kezdenie felnőttként. Persze előfordul, hogy pl. a testvérek összetartanak, a macskák is társas lények.

2013. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

most kicsit nyers leszek: ha azt a szerencsétlen kis macskát visszaviszed az utcára előbb vagy utóbb megtalálja egy másik állat és megöli, vagy egy kegyetlen ember

ha voltál ennyire felelőtlen, akkor legalább vedd a fáradtságot és találj neki egy normális gazdát...

2013. aug. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Már a második ember írja neki, hogy felelőtlen volt (gondolom egyik a másiktól tanulta). A felelőtlenség az nem ez. Ezt segítő szándéknak hívják.
2013. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hajnali 3-kor visszavittem arra a helyre, ahonnan elhoztam. Még mindig sok ember volt, meg hangos zene, úgyhogy úgy döntöttem, hogy akármennyire is kiakadnak itthon, visszahozom. :D Kivittem a kertbe, megmutattam a kutyánknak. Nagyon aranyos vele. Tudtam, hogy nem fogja bántani, de majdhogynem vigyáz rá, lesi minden mozdulatát, nagyon aranyosak. :) Tettem ki a cicának egy dobozt meg tejet egy zártabb helyre ahová bemászhat, oda a kutya sem tud bemenni, de befészkelte magát egy raklapba, és most ott szundikál. Néhány ismerősöm körbekérdezget, egyikük mondta, hogy tud is valakit, aki lehet, hogy befogadja majd. Addig itt van, remélem itt is marad holnapig.
2013. aug. 24. 04:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!