Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassuk őket össze?...

Hogy szoktassuk őket össze? Megszagoltattuk a kutyával a cicát.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnapelőtt kaptam egy kiscicát, mert az előző már kb. 8-9 éves volt, elment itthonról, valószínűleg elpusztult. Ezzel az előző cicával a puli kutyusom nagyon jól megvolt, sokszor együtt is aludtak. De a mostanival... a kutyám iszonyat hisztis, mert nem mehet be a házba (a lépcsőnkön szokott aludni, meg megvárja a gazdiját). A cicát nem is féltem... a puli csak meg akarta szagolni. De a kismacska... Még csak pár hónapos (vidékről hoztuk, mert ott most születtek, és éhenhalnának, csak akkor etetjük őket, ha ott vagyunk) és úgy fúj, meg karmol... félek, hogy megkarmolja a kutyát. Ugye összeszoknak?


2009. okt. 30. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz a kutyának ha a macska odacsap neki 1-2szer. A miénk is lerendezte párszor a kutyát és azóta béke van. Amugy ha pici a cica nagy kárt nem fog benne tenni. Szerintem ne változtasd meg a kutyus szokásait, így csak féltékeny lesz a cicára. Először a kezedből szagolgassa meg a cicát aztán tedd le elé és hagyd had barátkozzanak. Ha a cicus látja hogy nincs gond meg fog nyugodni.Össze fognak szokni csak idő kell nekik. :-) Sok siket!
2009. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is először kimeresztette az összeskörmét, mikor megszagoltattuk a kutyával. Még jó, szegény nem is tudom, mit gondolt, hogy odanyomtuk egy nagy állat orra elé. Viszont, a kutya elfogadta, a macska meg rájött, hogy a kutya is barát. A táljából is lopkod néha, meg játszanak. Néha a kutya vakkantva meghajtja, de nem bántaná, csak szórakozásból. Néha a szájában teszi arrébb. :O Nem alszanak együtt meg ilyenek, mint a filmekben, de kijönnek egymással.
2009. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ÁÁ semmi baja nem lesz kivéve ha kikaparja a szemét. Úgy hogy ne erőszakold a közeledést, foglalkozz ugyan úgy velük mind eddig és idővel mindketten rájönnek, hogy egy falka.
2009. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne aggódj a mi cicáink 2 hónap alatt úgy összeszoktak a kutyával, aki nem mellékesen ki akarta nyírni, hogy a cicák a kutya hátán alszanak. Szerintem a kutyád féltékeny.
2009. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!