Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csipásodásra kellenének házi...

Csipásodásra kellenének házi praktikák, a kamillán kívül. Ötletek?

Figyelt kérdés

Udvaron tartott anyacicámnak van három kölyke, mindegyik csipás. Kettőt kikúráltam kamillával,már csak minimálisan látszik,a harmadik viszont mindig visszaesik. Nem vagyok itthon a héten minden nap,így nem tudom a kúrát összefüggővé tenni,segítségem pedig nincs.

Mikor többet voltam itthon,öt napon át csináltam neki a kamillateát,kenegettem vele a szemét. És mikor már kezdtem azt hinni hogy a gyógyulás útjára lépett,végül mindig visszaesett. És úgy látom mintha az orra is folyna kicsit... Ha a testvéreinek hatott a kamilla,akkor neki miért nem? (állatorvoshoz nem tudom vinni,a szüleimet nem érdeklik a macskák,nem költenek rájuk,csak a kajájukra...)


2013. aug. 26. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy macskanáthás. Nekünk is volt egyszer hasonló, hónapokig szenvedtünk, mert mindig visszafertőzték egymást a macskák. Szerintem akár nátha, akár sima k.h.gyulladás vagy bármi, akkor is képes fertőzni, amikor már tünetmentesnek tűnik a cica. Nekem is volt, hogy már csak egy volt beteg, de ő mindig külön volt, örültem is, hogy legalább nem kapják el újra a többiek, de mivel üdvözléskor egymáshoz dörgölik a fejüket, így sajnos vissza elkapták a többiek is. És olyan is volt, hogy látszólag mind jól volt, aztán pár nap múlva megint kezdődött elölről... Persze az is lehet, hogy idejöttek idegen macskák is és azoktól kapták el.

De gondolom nem tudod megoldani, hogy egy kis ideig külön legyenek helyezve mind. Sajnos házi praktika nem nagyon van, vagy ha van is, mint pl. a kamilla, az is úgy működik, hogy alkalmazod. Magyarán ha te nem vagy otthon és nem tudod megoldani, akkor ugyanmindegy. Szüleid annyit sem tesznek meg, hogy kamillával kezelik neki? Nekem is rémes szüleim vannak, esetleg próbálj alkut kötni velük, hogy x hétig te mosogatsz vagy valami, hátha akkor ráveszik magukat, hogy kezeljék a cicát míg te távol vagy. Persze magyarázd el, hogy időnként új kamillát kell főzni és a vattát mindig el kell dobni, nem szabad a kamillába mártani, nem szabad ugyanazt használni mindkét szemre stb.

2013. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi,megpróbálok beszélni velük :\
2013. aug. 26. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja amúgy úgy tudom ez gyakori a kölyköknél és ebben az időszakban is, de azt olvastam, hogy van rá oltás. Kérdezd meg az állatorvost, hogy mennyibe kerül, lehet nem is drága és akkor az megoldaná a gondot. Még ha nem is tudod mindnek kifizetni, hátha jó lenne úgyis, hogy csak a beteg kapja meg. Ha szerencséd van, akkor ő meggyógyul, a többiek pedig már nem kapják el megint.
2013. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A csipásodáson kívül van még egy dolog ami aggaszt,és az az,hogy egész nap gubbaszt... Tegnap etetés előtt megint kapott kamillát,akkor kinyitotta szemét meg szebben vette a levegőt is. Szaladt enni és étvágya is volt. Viszont ahogy befejezte az evést, visszament az udvarra, lefeküdt és gubbasztott tovább. Egész nap ezt csinálja. Nem tudom ez mennyire vonható össze a csipásodással...
2013. aug. 27. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, egész nap csak aludtak és nyáron a melegben is össze voltak bújva (pedig amúgy nem tűrték meg egymást ilyen közel), és egymáson aludtak, amikor betegek voltak. Nekem több cicám van, amikor egyszerre volt ilyen baja mindnek, akkor együtt aludtak az ajtó mellett mind, erősen egymáshoz bújva. Szerintem azért gubbaszt, mert macskanáthás. Vigyázni kell, mert ha vissza elkapja tőle valamelyik, akkor sosem lesz vége. Amúgy ebből előfordul, hogy maguktól is kigyógyulnak, de sajnos már pont jön a hidegebb idő, így több esélye lenne, ha látná orvos. Szerintem az injekció (vagy ha az már nem hatna a mostani esetnél, akkor valami olcsóbb gyógyszer neki) nem lehet olyan drága erre a dologra.
2013. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggel óta nem láttam a cicát,enni sem jött...lehet hogy elpusztult valahol :\
2013. aug. 27. 20:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megtaláltuk,jól gondoltam,sajnos nem élte túl :(
2013. aug. 30. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!