Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptunk egy kisciciát és már...

Kaptunk egy kisciciát és már teljesen ideszokott, nem megy el az udvaron kívülre soha. Szerintetek mennyi idő kell, hogy másfele is menjen, felfedezze a világot? A másik, hogy a kutyához be merjem engedni?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hónapos kinti cica, már 2 hónapja kint van az udvaron egész nap felügyelet nélkül, mehetne amerre csak akar, de sosem megy el az udvarból. Van egy kisebb udvar, elég dzsungel szerű, nagyon sok a növény, kerti bútor stb. itt jól érzi magát, meg a garázs is itt van, ahol az ő helye van, kis kibélelt kosara meg a kajája, vize. És van egy nagyon nagy hátsó udvar, legalább 5x akkora, mint az első. 2 kapun is át lehet menni hátra, mindkettőn simán átmehetne a macska, de még oda sem megy át, akkor se, ha mi hátul vagyunk. Ő elől marad, persze ez nekünk nem baj, örülünk neki. De majd valamikor biztos el fog menni messzebbre, nem? Mennyi idő után szoktak kb?


A másik, hogy van egy nagy németjuhászunk, ha ez számít, a macska meg a kutya is lány. Eleinte csak a macska szagát szoktattuk a kutyához, a kutya be volt zárva és úgy kiengedtük a macskát, így látta. Néhány hete próbálkozunk, hogy együtt kiengedjük őket, egymáshoz szoktassuk, a macska kézbe és úgy, vagy a macska lent, a kutya pórázon. Ha a kutya odakapna, mindig rászólunk. Nem tudom, jól csináljuk-e így. Mennyi idő lesz ez? Annyira ijesztő nézni, ha a kutya szagolgatja, mert nem tudom, mikor fog odakapni, vagy hogy fog-e. Napközben a kutya be van zárva, de elég kis helyre, mert a macska miatt nem tudom kiengedni. Felváltva vannak bezárva, de olyan jó lenne már, ha mindkettő kint lehetne. Tegnap a macskánk bement a kutyához, ahová be volt zárva, véletlen. Megijedtünk, de nem bántották egymást, a macskánk semmit sem csinált, nem fújt, nem karmolt, a kutya se akarta bántani, csak játszani vele, de túl durván. A macska mégiscsak 2 kilós, a kutyánk meg 40 vagy több.. Nem tudom mit csináljak, rászólok a kutyára, de hát ő sem bántja szándékosan.


2013. aug. 28. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi mindig úgy szoktattuk össze őket, hogy közben a kutyát is simogattuk, hogy ne legyen féltékeny. A játékosságával nem nagyon tudsz mit csinálni, nálunk is szegény cicákat taposták-nyúzták a kutyák, aztán ha a macska megunta odacsapott egyet. :)

Elkóborolni a nagyon kis macskák még nem szoktak. Ha majd nagyobb lesz és unja már a terepet, vagy ha ivarérett lesz akkor szinte biztos, hogy elindul felfedezőútra.

2013. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem fog még elmenni, majd később! De azért egy nyakörv (címmel telefonszámmal) nem ártana, de csak gumis, ha fent akad valahol, ki tudjon bújni! Nálunk gáz van, egy máltai selyemkutya van, és befogadtam egy cicát az utcáról, szegény 1 hónapos volt (valaki kitette) sovány és rémült így hazavittem, bent van a lakásba, a kutya egy másik lakrészben van, csak az udvar közös, de nekünk nem jött be a szoktatás! ugyan ezt csináltam, de mivel ő zsákmányszerző ezért folyton meg akarja enni! Odáig jutottam, hogy akkor mikor kézben van vagy egyhelyben a macska, akkor nem érdekli, viszont ha elkezd futni, akkor semmi..hiába kiabálok szerintem puskával lőhetném sem hagyná békén! Ugyhogy nem nagyon engedem ki mikor kint van a kutya! Nálad szerencsésebb a helyzet! Mikor durván próbál vele játszani mond neki hogy "szépen" "ő kicsi" "vigyázz rá" " a mi cicánk" stb...hidd el okoskutya megérti!
2013. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát még mindig nem tudom, hogy legyen a kutyával. Próbálkozunk.. Okos kutya, de azt azért kétlem, hogy ha elkezdem szépen magyarázni, hogy ő a mi cicánk, nem szabad bántani, szépen játssz vele, ezt megértené. Majd meglátjuk mi lesz, remélem hamarosan már összeszoknak.


Gondolom, hogy egyszer elmegy majd a macskánk, mint minden macska, de féltem. Volt már macskánk régebben, 6 éves volt, és az utcánkban elütötte egy autó. :( Ezért aggódok, ha majd egyszer messzebbre is megy. Nyakörvet sem fogok rá tenni, mert eddig nem volt vele jó tapasztalatom. Az előző macskánkon volt nyakörv, először olyan, ami sima szövet, és lelógott rajta egy kis pici dobozkaféle, ki lehetett csavarni, és benne volt a telefonszám stb. Nagyon zavarta az a kis valami, mindig el akarta kapni, hetek alatt sem szokta meg, néhányszor kicsit megsebesítette magát miatta, ezért leszedtük. Bármennyire is jól néz ki, nem jó a macskának. Beleírtuk a nyakörvbe a címet, nevet, tel. számot, akkor meg a nyakörvet akarta mindenáron leszedni. Műanyag csatos volt, nem volt könnyű leszedni, és jól megvolt húzva, mégis sikerült néhány hónap alatt félig leszednie magáról, és beleakadt a szájába, onnan nem tudta kiszedni, majdnem megfulladt.. Utána jobban meghúztuk, hogy ne legyen megint ez, mindig féltem, hogy túl szoros, tényleg szoros volt, de ismét ez lett. Akkor vettünk gumisat, de azzal is ez volt. Vettünk olyat, ami kicsatolódik, ha érzi, hogy fennakadt valahol, nem olt olcsó, igyekeztünk a legjobb márkát venni, de azt meg folyton elhagyta. Lehet, hogy beleakadt valamibe, és ezért kicsatolódott, de 3 ilyet elhagyott. Vettünk egy másikfajtát, megkérdeztünk egy csomó ismerőst, hozzáértő embereket, hogy melyik a legjobb fajta, megvettük azt, nem volt valami olcsó, de gondoltuk az a legjobb, mostmár csak nem lesz vele gond. Egész sok ideig jó volt, nem esett le, nem akadt be a szájába, egyszer volt, hogy beakadt valamibe, szépen ki is tudott bújni belőle. Jónak tűnt, aztán valamikor úgy beakadt a kerítésbe, hogy valamiért nem tudott kibújni, kishíján akkor is megfulladt. Onnantól több nyakörvet nem raktunk rá, nem is volt több baj, amíg el nem ütötte egy autó.. Szóval a nyakörvekből nem kérek többet. A kutyánkon sincs, bár ő nem mászkál el, mint a macska fog, de akkor sem kell rá. Sok a gond vele, félek, hogy baj lesz.

2013. aug. 28. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
én konkrétan a szoknyámból beleztem ki a gumit(derekából) és azt vartam méretre neki és arra írtam rá a számomat! Egyszer tanúja voltam, hogy úgy esett le a fáról a macska, a nyakörve meg utána! Gondolom beakadt egy ágba, de ez olyan nyúlós hogy simán lejött róla! Na én ilyen gumira gondoltam! De hidd el a kutyák megértik azt a szöveget amit leírtam! Míg a mamámnál laktam, minden kis új jövevény így volt megszerettetve az összes kutyánkal!(skótjuhász, uszkár, stb) Az ivartalanítás sokat segít a mászkáláson, meg az autóelütéses eseten!
2013. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet, de ami nekünk volt gumis, hasonló volt a szoknyagumihoz, azzal mondtam, az volt a baj, hogy sikerült az állával leszedegetnie a nyakáról úgy, hogy a szájába menjen, és onnan meg nem tudta kiszedni.

A macskánk mindenképp ivartalaníttatva lesz, mert nem szeretnénk azért 200 utódot, bármennyire is cukik.

A kutyánkkal nem tudom mi lesz. Elmondtuk már neki, amit te is mondtál, nem is egyszer, de attól még ugyanúgy durván akar vele játszani.

2013. aug. 29. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:
hát akkor csapj az orrára egy kicsit... nekem nem szedi le a gumit!
2013. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!