Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges-e egy 2 napos...

Lehetséges-e egy 2 napos kiscicának másik anyukát adni?

Figyelt kérdés
Született egy kiscica a macskámnak ez az első gyereke és nem foglalkozik vele és csak néha eteti, a macskám anyukája nem tudná fel nevelni mert annak már több kis macskája is született és azok mindig egészségesek voltak. 1 éves a cicám anyukája, a macskám meg 10 hónapos

2013. aug. 3. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég rizikós, etetni valószínűleg nem tudja majd, hacsak nem neki is vannak kölykei, akkor talán elfogadja és eteti. Ha nem, akkor állatpatikákban, állateledel boltokban lehet kapni tápszert a tej helyett és azzal etetni. Legalábbis kutyáknak árulnak, gondolom macskáknak is gyártanak.
2013. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebből semmit nem értettem. Nekem magas ez a cica családfa :D A lényeg hogy lehetséges elvileg gyakorlatilag meg attól függ lehet megölné a kicsit mivel más szagot érez rajta de az is lehet hogy jó pótmama lesz. Ki kell próbálni és figyelni ha bántja elvenni a kicsit.
2013. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A másik amit tehettek hogyha nem válik be a pótmama elvinni állatorvoshoz a picit és megkérdezni hogy lehet-e valami tápszerrel etetni amíg ilyen kicsi?
2013. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az anyukája mellett a legjobb ha néha eteti akkor hagyjátok mellette ha egyáltalán nem és félő hogy a kicsi éhen pusztul akkor keressetek más megoldást.
2013. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az igaz hogy kicsit értetlenül írtam le a kérdést nem tudtam hogy fogalmazni, de köszönöm a válaszokat
2013. aug. 3. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk volt olyan macskánk, aki elfogadta a másik macskánk kiscicáját, mikor az nem akarta etetni. Szerintem ez macskafüggő, de egy próbát megér.
2013. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 miau99 ***** válasza:

Ha van kölyke a pótmamának akk lehet befogaddja, de ha nincs, akk tuti nem, hiszen a macskákat az anyai ösztön vezérli, hogy felneveljék kölykeiket, nem a szeretet.

Ha nincs megfelelő pótmama, akk javaslom a kicsit dokihoz vinni, nem-e van vele vmi, amiért nem gondozza az anyukája. Fecskendővel kell etetni, lehet kapni tápszert is a kisállat boltokban. Nézzétek meg nem-e bolhás a kicsi, mert az egy ilyen kisállatot az is nagyon legyengíthet. Melegvizes törölközővel simogassátok a pociját, hogy könnyebben tudjon pisilni. készítsetek neki egy meleg, puha kuckót, ahol jó neki. Ahogy nő ha ti nevelitek fel egyre többet játsszatok vele, hogy kézhez szokjon. Nagyon fárasztó elejébe egy ilyen kicsi állatot gondozni, de hidd el megéri.

De a legjobb, ha van neki egy pót mamája. Ha a saját anyukája nem gondozza, nála semmiképpen ne maradjon.

2013. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!