Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macskám idén szült...

Nőstény macskám idén szült először, a kicsik kb.1 hónaposak. Még szopnak. Ennek ellenére lehet jelenleg újra vemhes a macskám?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy most a beképzelem magamnak, vagy megint mozog valami a hasában :-)
2008. júl. 1. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De még mennyire, hogy lehet. A macskák élete 2 dologból áll: a vadászat, és a szaporodás. Amint megszületnek a kismacskák, a nőtény újra ivarzik, és azonnal teherbe is eshet, így folyamatosan tud szülni, és "nevelni" felváltva. Ez természetesen erősen megrövidíti az életét, szóval én annyira nem örülnék neki... Ivartalanítsd, ezzel megkíméled őt is a felesleges terheléstől, illetve magadat is a folyamatosan születő kismacskák gondjától (feltéve, hogy nem az a szándékod velük, hogy kihajítsd őket az utcára amint elválnak az anyjuktól).
2008. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a cica lányok márcsak ilyenek amint megszülnek azonnal képesek teherbe esni. Lehet, hogy jól sejted máris várható a következő adag cicus amtől sajnos elég nehéz megszabadulni. Tehát a cicád és saját érdekedben egy megoldás van az ivartalanitás, hidd el nem olyan nagy dolog a cica egyáltalán nem viselődik meg ezt mi emberek inkább a szivünkre vesszük én is izgultam amikor a cicáimat ivartalanitották, de ők szinte fel sem vették a dolgot ugyan olyanok, mint annak előtte sőtt nem jár folyton az eszük a szaporodáson sokkal játékosabbak ragaszkodóbbak. Én csak javasolni tudom mindenkinek aki még nem szánta rá magát.
2008. júl. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet h az elöttem szoloknak van igaza,de én ugy tudom,h amig szoptat nem ivarzik.a kandur macskák pont ezért ölik meg a kiscicákat föleg ha nem ök az apamacskák,hogy az anyamacska ujra tüzelni kezdjen,s vemhesüljön az ö génjeikkel.én ezt igy hallottam.
2008. júl. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ivartalaníttasd. Ha több cicát szeretnél, akkor vannak bőven a menhelyeken vagy az utcákon, fogadj örökbe.
2008. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Igen lehet! A macskák 3-4 héttel a "szülés" után már gyakran tüzelnek. Azért azt nem hiszem h már lehet érezni h mozog valami:) Nekünk azt mondta az orvos, h ha csak ideiglenesen nem akarunk cicát adjunk neki fogi gátlót! Ha szoptat, 1 hónap után már lehet. 500 Ft 10 szem, 1 héten 1 db és nincs kiscica, csak ha akarod! Az én cicáimnál nagyon bevált (3 lány és nics kiscica)
2008. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!