Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeptember végétől újdonsült...

Szeptember végétől újdonsült perzsa cica tulajdonos leszek. Legjobb tápot szeretném neki adni, amibe sok a hús de ízletes is, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ő lesz az enyém,már lefoglaltam:


[link]


Van egy kistestű kutyám is,aki viszont imádja a cicákat, hogy szoktassam össze őket majd?

Másik kérdés hogy zárt törzskönyves ez mit jelent?

Mindenképp ivartalanítani szeretném,nem szeretnék jelölgetést, kandúr cica,mikor érdemes hogy mindenképp megelőzzem ezt?

Volt perzsa cicám 10 évig, szintén kistestű kutyával volt együtt,de ők jól kijöttek,meg ő nőstény cica volt.

Kandúr macska természete sokban eltér a nőstényétől vagy nevelés kérdése?

Tenyésztő szerint ahogy nevelem,szeretném ha szeretné hogy szeretném :)



2013. aug. 29. 13:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ennél nagyobb hülyeséget rég hallottam...

Nem elkényeztetés ha valaki minőségi eledelt vesz hanem garancia az egészséges élethez. Ez többet ér mint a spórolás,és nem ettől függ a macska jelleme hogy épp mit eszik.

Ennyi erővel szerinted tudja hogy épp acana-t vagy tescos tápot eszik és hogy mennyibe került?

Te is elélsz chipsen,meg ízfokókkal teli zacskós leveseken sőt még finom is,csak épp később látod kárát.

2013. szept. 1. 13:26
 12/19 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem jó lesz, legjobb a nyers husi (semmi kiegészítő nem kell így, mert az rc-ben benne van na jó esetleg lazacolaj), vagy a konzervek közül:

grau,feline porta 21,brit care, a leonardo egyes típusai,landfleisch (kutyában is jók),mac's,terra felis,schesir..

2013. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm,utána nézek akkor ezeknek:) Sokat segítettél!
2013. szept. 1. 19:21
 14/19 anonim ***** válasza:

Itt vannak tippek friss készítésű ételre a macskának. Nem tűnnek rossznak.

[link]

2013. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Elolvastam az oldalt,kicsit szerintem el van túlozva hogy csak a főtt étel jó a macskának,többitől meghal,hiszen ezt írta le nagyvonalakban..

Főzök én szívesen,magunkra,kutyámra is főzni kell külön mert extrémen érzékeny gyomrú és tápoktól hasmenése lesz mindegyiktől meg konzervektől is, tehát nem lustaság, és nem is úgy állok hozzá hogy ő kimaradjon,de azért minőségi táp és konzerv alapjáratban nem rossz szerintem.


Etetés már tiszta,Max sokat segített most a bútorokat nézegetem.

Mindenképp petnet.hu-ról rendelek neki mindent,nagyon jó akcióik vannak.

Vegyek külön kaparófát és fekhelyet vagy jó a 2 in 1-ben dolog hogy fekhely is meg kaparófa?

Mert akkor ezt néztem ki:


[link]


Ha erre veszek macskamentát tényleg szívesen fogja élesíteni rajta a körmét?

Azért nem veszek magasabbat mert félek akkor birtokba venné az ablakot könnyen,ami para,mert előző cicám kiesett 4.ről,túlélte de szörnyű volt :( Most 10-en lakok,mondanom se kell hogy egyedül nem mehet az ablakba!

Vagy külön vegyek fekhelyet és kaparófát?

Alomból ezt néztem ki,vélemény róla?:


[link]


Jó a szilikon,tényleg könnyebb takarítani? Vagy jobb a hagyományos?

Köszönöm:)

2013. szept. 3. 11:51
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy macska akkor megy fel az ablakba, amikor akar, hiába tiltod. A miénk nekifutás nélkül képes a szekrény tetejére felugrani, pedig 2,5 méter magas. Mindenképp tegyetek szúnyoghálót az ablakba, mert elég egy apró figyelmetlenség és már ki is esett, de az sem mindegy milyen, mert ha vacakul van felrakva, csak nekidől és lezuhan.
2013. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Maxitabi ***** válasza:

Fekhely nem biztos, hogy kell.. úgyis "mindenhova" fekszenek..leginkább fotelbe, kanapéra, megy az ágyamba!!

De legszívesebben a magasban vannak-no nem csak a könyvespolcok tetején,hanem pl a kanapémnak széles a támlája, imádnak azon aludni, ill a kaparófán van felső nyitott fekvő és egy bebújós doboz,az is menő (105cm magas trixie valami). És simán kaparja az mc-m-(tenyésztőt kérd meg, hogy erre is szocializálja)-de legközelebb magasabb lesz minimum 40-50 cmvel,v egész magas.

Az alom egyéni dolog, én nagyon szeretem a szilikátost,igaz kihordják,söpörni kell,mert roszog a talpunk alatt,de más hátrány nincs. Tenyésztőnél milyen van? Mert azzal kezdj esetleg..aztán átállhatsz.

2013. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet nem kifele nyíló ablakunk van hanem az a keresztbe nyíló,régi szar és jó magas ablak:S De felügyelet nélkül soha nem mehet a közelébe ha nyitva ez alap.

Fekhelyből akkor rendeltem magasat,ilyet:


[link]


ezen akkor legalább tud ugrálni:)

Rendeltem neki még pár játékot,alomtálcát szőnyeggel,vitamint,jutalomfalatot,macskamentát,tálakat,sampont,lézert..

csak kifogytam a pénzből ez eddig 22 ezer ft.

Aztán hátra van még a táp,az alutasakosak,a hordozó,meg az alom még az lesz egy 20-as még azt összegyűjtöm utolsó hétig. Meg még az állatorvos,mert hiába oltatja be a tenyésztő azért én szeretném a saját dokinkkal is átvizsgáltatni,meg bejelenteni őt.


Remélem semmit nem hagytam ki,megpróbáltam mindenből a legjobbat venni:)

2013. szept. 4. 00:14
 19/19 anonim ***** válasza:

A legegészségesebb sztem a főtt és a nyers hús (és az tartalmazza a legtöbb húst) felesleges sz*r konzerv kaját venni még ha 15 000 Ft is mert nem éri meg ugyanúgy egészségtelen max. 1 százalékkal több benne a hús.

De te tudod dönts ahogy akarsz őszintén nem érdekel a véleményem megmondtam a többi a te dolgod.

Egyébként a macska is jobban jár mert sztem egy kis bélszín rántott hús (só és minden nélkül) vagy főtt husi sokkal finomabb.

2013. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!