Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek beteg a cicám?

Szerintetek beteg a cicám?

Figyelt kérdés

Naponta többször is a hasát simogattatja - holott eddig ezt nem csinálta csak mielőtt tüzelni kezdett - és közben fészkelődik és brümmög, rövideket nyavúkol és dorombol folyamatosan.

Étvágya elég jó, pisi-kaka is rendben, a bundája fényes puha, az orra, nyelve is szép rózsaszín, de nekem mégis az az érzésem, hogy beteg.

Kb. 1 - 1/2 hete kezdte ezt és nem hiszem, hogy most is tüzelnének a macskák.


Volt már valakinek hasonló?



2013. aug. 30. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nem beteg szerintem
2013. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még azt kihagytam, hogy játszik és szaladgál is amikor éppen ébren van. :D

Tudom, hogy a cicák nagyon sokat alszanak, szóval emiatt nem aggódom.

2013. aug. 30. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, semmi baja. :) Tüzelés mi cicánknál is volt elég későn..de egyébként lehet hogy csak simán szeretetre vágyik. :) Amíg nincs semmi tünete addig biztos nem betegség.
2013. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan cicám, aki egy évben háromszor(!) tüzelt: tavasszal, nyár végén, és tél közepén...
2013. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Puding (így hívják a a cicámat) tavasszal kétszer és most júniusban már tüzelt.


Szeretethiányra azért nem gondolnék, mert mindig foglalkozunk vele.

Soha nincs egyedül csak ha alszik.

Mindig cirógatjuk beszélünk hozzá és sokszor nincs kedve hozzá lelép vagy harap csikar, de persze nem vészesen csak éppen jelzésértékűen. :)

Most is csinálja ezt, de mint írtam, naponta többször rájön ez és akkor nagyon kell neki a simi, főleg hasra. Ezért találom ezt furcsának.

2013. aug. 30. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak 21 napos a ciklusuk. Ha nem vemhesülnek, akkor kora tavasztó késő őszig folyamatosan ivarzanak 3 hetente. A csak lakásban tartott nőstények pedig van, hogy télen is a fűtés miatt. Ennek a jelei az általad leírt kedves hízelkedéstől az agresszív fejhangú vernyákolásig, és esetleg agresszív viselkedésig sokfélék lehetnek (ahány macska, annyi jellem és viselkedés).

Ha nem szeretnél kiscicákat (nem írtad, hogy esetleg fajtamacska, és későbbi tenyésztés-e a cél), akkor javaslom az ivartalanítást. Ezzel megszűnnének a folyamatos ivarzásból fakadó panaszai, illetve a későbbi szövődményektől is megóvod őt, pl. gennyes méhgyulladás (igen macskánál is lehet, nem csak kutyánál), petefészek ciszták-daganatok, méhdaganat, emlődaganat.

2013. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó megírta a tutit.Egy macska szinte egész nyáron képes a párzásra amennyiben nincsenek kölykei.Még kora ősszel is van,hogy előfordul a vemhesülés.


Ivartalanítás a megoldás.Gondolom nem vagy tenyésztő,mert akkor ezeket tudnád.

2013. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!