Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történne ha visszajönne?

Mi történne ha visszajönne?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy cicám, aki sajnos nem jött ki a fiával,ezért átköltözött a szomszédba. Ez 3éve volt. Néha még jön ide, de mivel már két új kutyánk és 3új cicánk van,akik már felnőttek, ezért nem jön vissza. Nem sovány,csak csúnya a szeme, és szerintem rühes a füle.

Még mindig megismer, pedig kb. évente 2x jön haza. Mi történne ha hazahoznám megint?

Össze lehetne szoktatni az új cicákkal? Visszaszokna? 5éves múlt. Imádtam/imádom a cicát, és nagyon rossz így látni. Akihez régen elköltözött az sajnos meghalt, így most kóborol. Ivartalanított.


2009. nov. 1. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne vidd haza hanem vidd állatorvoshoz és ő majd segít. Ha most kimented a kóborlásból tudi fogja, hogy szereted és nem bántja az új cicákat. kb mégegyszer ennyit él majd ha meggyógyíttatod.
2009. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen jó lenne hazahoznod, főleg, ha ilyen állapotban van.

Először egy kiadós állatorvosi kezelés kellene, hogy aztán be lehessen vinni legalább egy kis időre a lakásba, csak míg visszaszokik.

Szerintem biztosan visszaszokna, a cicák megérzik, hogy ki szereti őket.

Csak próbálkozz kitartóan az összeszoktatással, szerintem előbb vagy utóbb be tud majd illeszkedni az "új társaságba". Próbáld meg mindig először őt etetni, őt simogatni, ahol csak lehet előnyben részesíteni a többiekkel szemben, hogy lássa, itt ő is számít, és a többiek is tudják, ő a fontos most. A kóbormacskaságnál meg minden megoldás csak jobb lehet.


Sok szerencsét hozzá!

Látom tényleg szereted, ha ennyire aggódsz érte :)

2009. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,a cicát nagyon szerettem/szeretem, és rettentően fájt,hogy itt hagyott...

Mindenképp meg fogom próbálni hazahozni,csak nem tudom mennyire maradna bent a házban(természetesen behoznám). De a többi cicánk is bejárós, mindenhová bejöhetnek a házban, és így nem tudom hová zárhatnám be,ahol egyedül lehetne...

2009. nov. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!