Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szenved a macska...

Nagyon szenved a macska "lelkileg". Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

3 éves cicánk van, aki szobacicának "indult". Szüleim viszont elkezdték kihurcolni pórázon a kertbe, eleinte csak ritkán, aztán egyre gyakrabban, és ezt nagyon élvezte. Gyakran ki is szökött egyedül, és csak órák múlva jött vissza. De mostanra olyan szinten a fejünkre nőtt, nagyon sír, és hisztizik, állandóan követeli, hogy engedjük ki..

Ez nagyon szar érzés nekem, hogy így szenved, és teljesen érthető, hogy vágyik a természetbe, de ő nem "szabad" macskaként lett nevelve, már nem lehetne csak úgy kiengedni...(plusz féltjük is, mert nagyon játékos, nagyon felelőtlen). De ez nem állapot, hogy egész nap itt óbégat, hogy menjünk ki..Gondolom ezt már nem nagyon lehet helyrehozni...?

Egyébként nagy a lakás, nem arról van szó, hogy egy kis lyukban tartjuk, tehát simán jól érezhetné magát, cska miután megtapasztalta a kinti lét örömeit, már erre vágyik..


2013. szept. 1. 09:16
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ha ivartalanítva van és megvannak az oltásai kiengedheted, mert végül is a macskának kint a legjobb; ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni.
2013. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

azért vágyik a kinti létre mert nem ismeri, a veszélyeit meg főleg nem. én nem értek egyet azzal h de engedjük ki, mert úgysem lesz baja..egy gyönyörű vagy 8 kilós kandúrt pont tegnap hurcoltam le az út széléről, legalább a testén ne hajstanak át újra és újra, látszott volt gazdája, aki biztos keresi.

amúgy fontos kérdés ivartalanított e?

2013. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nyugodtan engedd ki. Az Én cicámmal is így volt. Állandó hiszti. Kiengedtük, becsuktuk az ajtót. Elment ugyan, de mikor megéhezett haza jött, ott nyávogott az ajtó előtt. Bejött, evett, aludt, megnyugodott. Ez így ment, még az alomról is leszokott. Nem fog elkóborolni nyugi. :)
2013. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ivartalanított a cica. Azt én sem hiszem, hogy elkóborolna, de annyi baj érheti:( 2 cicánk van, (a szomszédéval együtt 3), az öreg cica elejétől kezdve ki-be járkált, ő így szokta meg, és nem is egy heves természet. Bár a kerítésen kimegy, de az út túloldalán még az életben nem járt, és ez így jó. A benti cicánk viszont eszméletlenül kíváncsi, és őt semmi nem állítja meg..szóval tipikusan olyan alkat, akit az érdeklődése nagy veszélyekbe sodorja..
2013. szept. 1. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
a megoldás az, hogy ne vigyétek ki mostantól mert akkor sosem fogja megszokni, hogy neki igenis bent kell lenni és állandóan csak sírni fog, viszont bent foglalkozz vele játsz vele de semmiképpen ne engedd ki mert abból hamar baj lehet
2013. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!