Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lyme kóros a cicám?

Lyme kóros a cicám?

Figyelt kérdés
Ivartalanított, 3 éves kinti-benti lány cica az elmúlt hónapokban fájlalta a lábait, bicegett is többször. Kb háromszor voltunk vele dokinál, volt hogy sebet is talált rajta, ezért betudtuk annak, hogy valakivel rosszban van és verekszenek. Ez a sántikálás egy szurit követően általában elmúlt, de azért már úgy voltunk vele, hogy ha még egyszer előfordul, akkor vérvételt kérünk, nehogy valami komolyabb legyen a háttérben. Most lassan két hete lett egy újabb betegsége: belázasodott, bágyadt lett, vánszorgott, hasmenése volt, vittük újfent állatorvoshoz, aki azt mondta benyelt valami vírust, úgyhogy antibiotikumos kezelést kezdtünk nála, amitől egy hét alatt csak nagyon keveset javult az állapota (közben vittük kontrollra, és a második szurit követően kezdett csak egy picit jobban lenni). Mellette kapott ketofent is a lázra. Egyik nap arra lettünk figyelmesek, hogy megint húzza az egyik lábát, szóval mostmár biztos, hogy nem valami fizikai behatás az oka a lábfájásnak, mert ekkor már egy hete csak bent volt tartva. Azóta most hétvége, nincs állatorvos, és sajnos rosszabbodik az állapota. Most konkrétan nem a lábát fájlalja, de vannak fájdalmai, ha csak hozzá érünk már morog, nagyon lassan közlekedik, én laikusként azt mondanám, hogy az izületeit fájlalja, de nem vagyok orvos. Utánaolvastam a neten és a tünetei abszolút illenek a lyme kórra. És azt is olvasom hogy nagyon nehezen diagnosztizálható. Bár az orvosok (ketten is vannak a rendelőben), hiába kérdeztem már az elején, hogy lehet -e köze a sántikálásos bajainak a mostani "vírusos" megbetegedéséhez, kizártnak tartották. Hogy van esetleg itt olyan akinek van ebben tapasztalata? Illetve azt olvasom hogy minél korábban ismerik fel, annál jobbak az esélyek, de mi számít koránnak? Pl az ő állapota 2 hete rossz "csak", ez még korai? Vagy a legelső tünetektől kéne számítani, ami ugye már több hónapos? De ki gondolná egy bicegő cicáról, hogy lyme kóros? :( Hogy lehet ezt kezelni? És milyenek az esélyek? Minden választ nagyon köszönök, nagyon aggódom érte!

2013. szept. 1. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
sürgősen vidd el állatorvoshoz! mielőtt még baja esne szegénykének..:(
2013. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Ezért nagyon nagy kár volt bekommentelni. Írtam, hogy végig vittük orvoshoz és holnap is megyünk. Bármikor bármi baja van azonnal visszük ahogy tudjuk, annak ellenére, hogy minden látogatás átlagosan 4-5 ezer forintunkba kerül. De most, vasárnap délután nincs állatorvos. Vihetném ügyeletre valahova biztosan, de annyira azért nem rossz az állapota, a ketofen teljesen megszünteti a fájdalmait. Ráadásul az a "vicc", hogy látod hogy hiába is viszem ha az orvos nem tudja diagnosztizálni a betegséget. Már ha egyáltalán igaz az én verzióm. És azért vagyok itt, hogy erről megbizonyosodjak. Tudom hogy felesleges kérnem, de jó lenne ha csak azok válaszolnának, akik érdemben tudnak! Köszönöm!
2013. szept. 1. 17:34
 3/8 anonim válasza:
Szia! Sajnos erdemben nem tudok valaszolni, csak annyit, hogy majd irj, mi volt. Szoritok nektek!
2013. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Reggelre ahogy elmúlt a fájdalomcsillapító hatása megint rosszabbul lett. Bevittük az állatklinikára szegénykét, vérvétel, ultrahang. Utóbbival semmi nagy elváltozást nem találtak, az egyik vese egy picit megnagyobbodott illetve a nyirokcsomók duzzadtak picit, de nem annyira kiugróan. A vérvétel délután jön meg valamikor..vizsgálják leukózisra, fip-re, és lyme-ra. A doki az első kettő valamelyikére tippel sajnos. Annyi már akkor kiderült míg ott voltunk, hogy a fehérvérsejt szám alacsony. De még így is lehet bármelyik. Pár óra is kiderül, azt hiszem a lyme lenne a legkisebb rossz talán. Kapott szurit, most megint látványosan jól van. De nagyon aggódunk érte, már kisírtuk a szemünket.
2013. szept. 2. 12:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a dokinak igaza volt, nem lyme, hanem leukózis. :( Még ma megy vissza immunerősítő csodaszuriért (Zylexis) és ezután életmódváltás + vitaminozás és mindent megteszünk hogy legyen még minél több szép cicaéve :(
2013. szept. 2. 17:51
 6/8 anonim válasza:
Oszinten sajnalom:( Jo latni, hogy vannak akik ennyire torodnek a cicajukkal, remelem meg lesz a jutalma, es jobban lesz a cicus!
2013. szept. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már most, a legelső szuritól sokkal jobban lett, aktív, eszik-iszik, nem lázas és nagyon nagyon ki szeretne menni. De sajnos ezek után benti cicát kell nevelnünk belőle. Lehet ezt vajon 4 év után?
2013. szept. 3. 07:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi lett a cicával? A Zylexis miatt találtam erre az oldalra, nekünk FIV-es a cicànk sajnos. Egyébként kb négy éves korukban kerültek hozzàm a cicáim, azóta lakásban vannak. Szóval simán be lehet őket zárni és ami a veszélyeket illeti , szerintem kell is. Nekem

10 éve vannak bezárva . A szomszédos cicabarátaik közül már egy sem él. Elég egy rohadt vírus ...

2018. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!