Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félig kinti/benti cicából...

Félig kinti/benti cicából lehet 4 év után kizárólag benti cicát nevelni?

Figyelt kérdés
2 cicánk van, 4 évesek, az egyiknél most diagnosztizálták a leukózist. Ezért innentől kezdve nem szabadna kimenniük, nehogy a legyengült immunrendszerrel benyeljen bármit, amiből aztán nem tud talpra állni. De fogalmunk sincs hogy ezt ők hogy fogják "elfogadni", hogy mostantól nincs kinti élet. Olyan igazi boldog, idilli cicaéletet éltek kint, hemperegtek a fűben, kergették a lepkéket, nagyokat csavarogtak és ez most nincs többé. Van olyan aki járt már hasonló cipőben? Hogyan tehetnénk a benti, ingerszegény környezetet érdekesebbé nekik?

2013. szept. 3. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. De én azt gondolom, hogy ha tényleg legyengült akkor nem is fog kivágyni a kertbe.
2013. szept. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod :) Nem ő gyengült le, csak az immunrendszere. Ugyan úgy ki szeretne menni, mint eddig.
2013. szept. 3. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
előszőr is be kellett volna oltatni, másodszor oltasd be a másikat, és ne azzal törődj, hogy hogy fogja megszokni hogy bent kell lennie, hanem hogy szokja meg, hogy ne menjen a másik közelébe, mert rá veszélyes lehet, ugyanúgy elkaphatja!Aztán még egyet, nem azért nem szabad kimennie nehogy benyeljen valamit (ezért is igen) hanem mert nehogy tovább fertőzzön másokat!!! Nem értem miért írod többesszámban hogy "nem szabad kimenniük"?? A másiknak miért nem szabad???
2013. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is: be van oltva mindkettő. Másodszor, ha ilyen nagy szakértő vagy azt is biztosan tudod, hogy az oltás sem jelent 100% védettséget. Sőt, a kiscicák már az anyjuk méhében elkaphatják, ha az anya hordozza (valószínűleg ez az eset állhatott nálunk egyébként, az anyacica gazdija nagyon felelőtlen volt sajnos és mára a cicánk egyik testvére sem él..). Aztán még egyet, a másiknak azért nem szabad kimennie, mert ő összeszedhet valamit kint, ami rá nincs is hatással, de átadhatja a gyenge immunu cicának és megvan a baj. A doki szerint legalábbis.

Tovább is van, mondjam még? Feltettem egy kérdést, fogalmad sincs a háttérről, mégis ítélkezel. Nálunk jobb cicagazdit nem hordott a hátán a föld, efelől semmi kétség. De te milyen ember vagy? Ezen gondolkozz el, ha már érdemben úgysem tudsz válaszolni. Az alaptalan vádaskodásnál is hasznosabb.

2013. szept. 4. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem akarod, hogy a másik macskád is fertőzött legyen, tehát elkülönítve kell tartanod MINDENKÉPP!! Tehát itt nincs mit elkapnia a másik macskától, mivel nem lehetnek együtt, ha azt akarod hogy ne legyen baja legalább neki! De mivel mint mondtad te is, anyától is származhat, tehát ha pl egy alomból valók, akkor érdemes a másikat is megnézetned! Ítélkezik a fene, vagy inkább te! Kérdezhetném én is, hogy milyen ember vagy te? Honnan tudod te, hogy én milyen ember és milyen macskatartó vagyok? Elmondtam a tényeket, ettől függetlenül rettenetesen sajnálom a cicádat (de azért a másikat jó lenne megmenteni) és együtt érzek veled teljesen! A kérdésedre a válasz, meg az lenne, hogy ne aggódj, előbb utóbb megszokja, egy pár nap, max egy-két hét és nem is akar majd kimenni, csak addig kell kibírnod valahogy! Ha nincs ivartalanítva (és így lehetséges a betegség mellett)akkor ajánlanám, mert annál kevésbé akar majd kimenni! Vegyél neki esetleg kaparó házat, ha még nincs! Én saját kezüleg csináltam, csak a hengert vettem meg, de lehet kapni az Ebay-en nagyon jó áron és elég nagyot! Az én cicám nagyon szereti, folyton rajta lóg és "önműködő" játék is van hozzá! A másik a lézer amit szeret kergetni, de ahoz kellesz te is! Pedig az nagyon jó, jól le lehet fárasztani és abszolút nem akar majd kimenni! Itt a kép a kaparómról!

[link]


És egy kis hasznos info!


Mit tegyen?


A háztartásban élő összes macska immunstátuszát meg kell ismerni, azaz azt, hogy az állat fertőződött-e a vírussal vagy sem

A pozitív (fertőzött) egyedeket minden pillanatban, szigorúan elkülönítve kell tartani a többi macskától

El kell fogadni, hogy a macska fertőzöttsége még nem feltétlen jelenti azt, hogy az állat szenved. Bizonyos egyedek évekig élhetnek tünetmentesen, az egészségesekkel egyforma életszínvonalon, míg másokban komoly betegség fejlődik ki a fertőzés hatására

Készítsen írásos feljegyzést és ütemezést a rendszeres állatorvosi látogatásokról

Az állatorvos által előírt gyógyszereket mindig pontosan, rendszeresen adagolja

2013. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, azt amit a kérdéssel kapcsolatban írtál! A többire nem reagálok, meguntam a magyarázkodást.
2013. szept. 4. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Négy éve szorosan együttélnek a macskák, hova akarod már elkülöníttetni a kérdezővel? Teszteltesd le kérdező, ha negatív kapjon oltást és ennyi. Nekünk az egyik cicánk volt ilyen gyanús, de az orvos annyit mondott, hogy nyilván nem életszerű két együtt élő macskát egy másfél szobás lakásban karanténozni, főleg mivel évek óta együtt vannak már úgyis mindegy. Ő azért a közös tálból nem etetné őket és lenne két alom, de ennyi.


A kijárásra én azt javasolnám, hogy esetleg egy cica futtatót csináljatok nekik a ház mellé. Házibarkácsban nem olyan nagyon horror az ára. Ott csak azzal találkozna, amit ti betesztek, attól nem lesz beteg, ha ráfúj a szél, de élvezhetnék a kint létet biztonságosan.


Gondolom lassan három hónap alatt már rájöttél hogy fogadják a dolgot, de én csak azt tudom mondani, hogy én egy 100%-ban kinti macskát hoztam el panelba és nem bánja. Nyilván egyszerűbb teljes környezetváltozással, mert nem ugyanott ugyanaz az ajtó nem kijárat többet, de szerintem meg tudják szokni ugyanott is. Esetleg a futtatót tudom javasolni. Optimális esetben lehet a terasz a futtató berácsozva az egész, abból kiskapu vezetne a kert többi részébe nektek, őket meg a házból lehetne közvetlenül a futtatóba engedni, nem lenne macerás hogy kézben cipelni a macska kennelbe és vissza, hanem csak nyitod az ajtót kimegy, de nem tud elmászkálni.


Itt sok érdekes megvalósítás van: [link]

2013. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja vagy ha nem a terasz ajtó, akkor az egyik kertre néző ablaknál is meglehet ezt csinálni és akkor az ablakon közlekedhetnek.
2013. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!