Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Prémium eledel?

Prémium eledel?

Figyelt kérdés

Nem értem miért írják sokan, hogy

a prémium konzervvel jobban jövök ki,mert kevesebbet eszik belőle a cica.mert még így is nagyon drága. És ha a royal canin nem is jó( holott a tenyésztök azt adják nekik,mellesleg én is,de a konzervet már nem engedhetem meg) akkor az ha prémiumnak nevezett konzervbe szív,zuza,belsőség számít hústartalomnak,az miért jó???



2013. szept. 5. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jössz ki ha főzöcskézel a macskának ha szaftost akarsz neki adni és még az összetételről se tudnak hazudni.
2013. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vicuska87 ***** válasza:

A dobozokon feltüntetik a hústartalmat, (ebből izomhús x%, belsőség y%).


Több fajta konzerv létezik utána kell olvasgatni!


Amivel én etetek (applaws, miamor, schesir, cosma, porta21, almo nature) abban nincs belsőség egyaltalán!


Ha jót akarsz a cicádnak akkor egy taste of wild táppal még pénzben is jobban kijössz! Nézd meg a zoofast-ot!

2013. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen de a nedvesek nagyon drágák!!!
2013. szept. 5. 21:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egészséges táplálkozás drága. Mint nálunk embereknél.
2013. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak?? :(
2013. szept. 9. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened.

A pénztárcádhoz mérten válaszd a legkevésbé rosszat.

Méég mindig jobb az a táp, amiben van belsőség (is), mint az, amelyik tele van cukorral, tartósítóval, ízfokozókkal, és életében nem látott "húst".

Inkább fizess 1-2 eFt-al többet havonta, ha az jobb és még belefér.

A Royal Canin sem rossz. Van akinek nem bírja a cicája - pl megy tőle a hasa, csúnya a szőre stb - de van akinekk csak azt eszi meg.

A Royal Caninnal kapcsolatban én úgy tudom, de ha megnézed a tápok leírását pl zoofast.hu zooplus.hu-n, benne is van, hogy a hosszú távú elfogadás érdekében, egy olyan anyag van benne, amitől sokáig megeszik a cicák, kutyák.

Azért nem szeretik sokan, mert jönnek ki mindig jobb tápok - mint pl a taste of wild - és nem eszi meg a cica. Nem lehet elvenni tőle. És a fent említett tápban nincs ilyen anyag mint pl kukorica, vagy szója.

Tényleg érdemes lenne pár napot rászánnod, és elolvasgatnod a tápok leírását, és a szerint dönteni.

2013. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! óhh a pár napon már egy hónappal túl vagyok, de annyira megoszlanak a vélemények és sajnos a pénztárcám is véges, na meg a cicám sem eszik mindent meg! Most a mániája, hogy nem akar szárazat enni, mindegy milyet teszek le elé, a whiskastól a Hill's-en keresztül a Royal Canin-ig semmi! :(
2013. szept. 10. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen. Nehéz kérdés. Ha hirtelen kezdődött, hogy nem eszik száraz tápot, akkor jó lenne megnézetni a fogait, mert lehet, hogy fáj neki azért nem ropogtat.

Nekem is így kezdődött az egyik cicánál. Egy idő után büdös is lett a szája. Aztán már a nedves tápot sem ette meg, ami puha ugye. Mikor már csak a levet nyalogatta a nedves tápról, akkor elvittük dokihoz, nagyon fogköves volt!:( És borzasztóan be volt gyulladva az ínye szegények.

Nagyon későn vettük észre, mert a cica rendkívül válogatós volt, és hihetetlen hisztis. (Nem lehet belenézni a szájába, ölbe sem lehet venni stb. Ilyen a cica.)

Na, azóta megcsináltattuk neki, és olyan tápot adok ami erre jó, hogy minnél később jöjjön ki újra.

Azóta nagyon szépen ropogtat! Ismét!:)


Nézesd meg! Az nem kerül semmibe. Inkább menj feleslegesen, minthogy baj legyen. Lehet, hogy csak gyulladt neki, kap rá valamit és kész. Ha esetleg fogköves, és időben mész, amikor még csak kicsi a fogkő, le is tudják pattintani, és nem kell bealtatni sem.


Ha tudsz, próbálj belenézni a szájába. Keress rá neten (képeket), hogy néz ki a fogkövük, Te is fel fogod ismerni. Ha nem engedi de érzed, hogy büdös biztos, hogy van valami (gyulladás).


Ha eddig megette, és hirtelen nem, akkor jobb ha utána mész a dolognak.


Amit még megpróbálhatsz, az a Royal Canin Exigent tápok. Ezt nekem is megeszi a válogatós cicám. Direkt nekik van kifejlesztve. 3 féle van, én a rószaszínt veszem. (van belőle sárga, és bordó még)

2013. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja! És Hill's-et adok, ami a fogra van, meg néha a Royal Canin-t Oral Care-t.
2013. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én is royal canint adok neki.nem hinném hogy fogköve van, mégcsak 5 hónapos! Vagy ilyen korán is lehet? Igen mióta fogatvált azóta nem eszik szárazat, csak ha beledugom a nedves közé! De szájszaga neki is lett, gondolom ilyenkor a fogváltés miatt az íny bepöcced egy kicsit! Előtte sem ette nagyon (doki szerint semmi baja, csak lusta, és sokkal könnyebb a tasakosat ennie, mert ott hamar jóllakik és nem kell "dolgoznia" vele) kivétel mikor beteg volt és csak azt kaphatott! Nem vagyok szívtelen, nem tudom megtenni hogy nem adok neki mást csak azt! Pedig gondolkozom rajta, de hát így hogy jön a foga, szegény inkább nem eszik és éhezik még el nem jön a tasakos ideje! Nem tudom mit tehetnék, de nem is hiszem hogy erőltetem nagyon, majd ha kijöttek a fogai, akkor, mert azt sem akarom,hogy tényleg fogköves legyen!
2013. szept. 13. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!