Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Titeket is megkarmolnak a...

Titeket is megkarmolnak a macskák?

Figyelt kérdés

Mi adunk néha enni a szomszéd macskájának mert ő néha a gyerekeinek is alig tud enni adni. Ma is adtam neki enni meg később kimentem hozzá játszani. A végén megsimogattam és lefeküdt a hátára. Meg akartam kicsit vakarni a mellkasát (nekem főként kutyáim voltak, ők imádták) és megkarmolt.

Játékból csinálta vagy méregből? Még mikor gyerek voltam volt egy rövid ideig macskánk, ő ha jól emlékszem sose karmolt meg. Ha lenne saját macskánk akkor az nem karmolna meg mert a gazdája vagyok? Egyáltalán hogy működik ez, ezer éve volt cicám utoljára, nem értek hozzá :S


2013. szept. 10. 16:25
 1/8 anonim válasza:
Nem lehet tudni, engem is szokott karmolászni a cicám, de csak játékból.
2013. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csikized a hasát, akkor vagy csikis, vagy játéknak véli az egészet, és a kezed a zsákmány, nem méregből csinálja a legtöbb macska... ha az öledbe mászik, akkor is beléd mélyeszti a karmait, mert kapaszkodik. A macskák ilyenek...
2013. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak cicák, akik ezt-azt nem szeretnek. Az én házimacskám pl. akkor karmol, ha a tappancsát akarom megsimizni. A sziámi macskáimat akárhol cirógathatom nem karmolnak, még akkor sem, ha már elegük van belőlem. Találkoztam olyan macskával, amelyiknek a hasát nem lehetett simogatni. Részükről ez nem méreg, hanem inkább félelem/védekezés. Tapasztald ki mit szeret és mit, úgy nem lehet később gond.
2013. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha dühből/félelemből karmol akkor utána elszalad, vagy rád fúj, de mindenképpen tudatja hogy nem kíván veled több időt eltölteni.

Ha nem szaladt el akkor valószínűleg csak játékból.

2013. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

szia!


nekem lassan 10 éve van egy cicám, én a saját tapasztalatom tudom csak neked elmondani. Az én cicám sem nagyon szereti, ha a hátára fekszik és simogatom a hasát. Egy rövid ideig még tetszik neki, de utána játékból ő is elkezd kapkodni a kezem után. Persze nem durván, igazából ha nem rántom el, akkor nem is karmol meg, csak megfogja a kezem. Szóval a cicák általában ilyenek, de ez csak játék, főleg, hogy te adsz neki enni. Ha a fejét vagy a pofiját simogatod, szerintem azt jobban díjazza majd.

2013. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 cicám van. Kettő imádja ha a hasát simogatjuk. A harmadik ha a hasát próbáljuk simogatni rögtön odakap.
2013. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a legtobb cicu nem szereti ha a hasat simogassak

az enyemek se szeretik

2013. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám sem szereti a pocak simit-vakit! Ő ilyen! Pedig benti, emberhez van szokva! Úgy látszik nem kéri a simit, vagy csak játszani akar, vagy zsákmánynak nézi a kezed! Vigyázni kell velük ilyenkor, az én cicám be tud vadulni csúnyán, sokszor a párom nem fogja fel (vagy nem akarja) hogy nem kér több simit, és mivel a cicám még kicsi, nem elvonul hanem megkarmol vagy megharap! Csúnyán be szokott vadulni, nevetek rajta mert vicces, hogy mennyire felhúzza magát, de nagyot tud karmolni ilyenkor!
2013. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!