Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazajöhet még a cicám szerinte...

Hazajöhet még a cicám szerintetek?

Figyelt kérdés

Ő egy 5-6 éves kandúr,kint van az udvaron,szabadon jöhet mehet.Egy faluban élek,tehát számára ez nagyon is jó volt,szomszédokkal se volt baj,a főútra sem ment ki nagyon.Viszont kb. 1 hete eltűnt..azóta semmi..végig jártuk a környéket,nem találtunk semmilyen nyomot.Szomszédok se tudnak semmit.Hűséges macska,de sokszor elcsászkált ide-oda,de naponta egyszer legalább hazajött és ilyen még sose fordult elő.Túlélő típus,a 9 életéből már vagy 7et elhasznált.Nagyon szerettük,minden megkapott tőlünk.Szerintetek hazajöhet még ez a macska vagy mondjak le róla?


Köszönöm a válaszokat:)


2009. nov. 4. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egy hét után még simán, nekünk 2 hónap után keveredett haza, az egyik ismerősömnek meg fél év után.
2009. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire volt szeretve, akkor biztos hazajön. Remélem, hogy nem lett elütve vagy valami mechanikai sérülése, ami megakadályozná, hogy hazajöjjön. Esetleg bezárta valaki véletlenül? Nagyon drukkolok neked, hogy visszajöjjön. Kitartást addig is.
2009. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya nem tépte még szét v. egy autó nem ütötte el akkor valószinű,hogy hazacsászkál..!Vagy lehet becsajozott:)
2009. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat,meg a bíztatást,aranyosak vagytok:)Hát..bezárni mi nem zártuk be sehova véletlenül sem,azt ellenőriztünk..más meg,nemtudom.Elég csúnyácska macska,de nagyon hiányzik:( Tehát szépsége miatt nem valószínű ,hogy elkapták. Kutyákkal vigyázni szokott,mert az enyém elég vad és nem szerették egymást,de abban biztos vagyok,hogy nem a saját kutyám csinált vele valamit!
2009. nov. 4. 16:36
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem is volt annó egy cicám, egyszer eltünt és sose láttuk többé! Én aztmondom 50% hogy visszajön! De 1 hét után még bőven érdemes várni rá!

De azzal számolni kell hogy a cicák emberi szemmel nézve gyakran elég "hálátlan" állatok! Míg a kutya eléggé falkaállat, és jó esetben alárendelt, nagyon nagy mértékben ragaszkodik a családjához és ha olyan eset történik az életét is adná a gazdáiért("a falka fontosabb mint az egyén" ösztöne miatt)! A macskák viszont inkább úgy érzik hogy ők tulajdonítják az embert és ha találnak egy másik családot akitől szintén kap enni és az ottani környezet jobban tetszik neki, akkor inkább ott marad!

2009. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Naigen.az utolsó hozzászólás elgondolkodtató..bár..szeretném hogy ne legyen igazad és hazatérne.. Köszi a választ!:)
2009. nov. 4. 19:27
 7/19 anonim válasza:
Azért megy el a macskád, mert kan. Járja az utcákat, más lány macskákat keresve. Nekem is volt kan macskám, de már nem szeretem a kan macsekokat, mert az enyém mindig elment, és 2hét mulva jött vissza, teli sebbel meg karom nyomokkal. Az orvos azt mondta, hogy más kannal verekedett a nőstényért, amugy a macska a kedvenc állatom, és sokat tudok róluk!
2009. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha vissza akarod kapni, akkor kezdj el plakátokat kiragasztani a környéken, jó sokat a cica részletes leírásával, fényképével. A miénk is eltűnt nyár végén másfél hónapra, és csak a plakátoknak köszönhetjük, hogy előkerült! ha meglett, ivartalanítsd, akkor nem fog a lányok után messzire elkujtorogni.
2009. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen,utolsóval egyetértek..,nagymamám macsekjai is ivartalanitva lettek és nem is nagyon csavarognak el,szóval Te is tedd ezt ha előkerül Őfelsége:))
2009. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Az én cicám is eltúnt 2 hétre pedig akkor még nagyon kicsi volt, és hazajött... igaz nagyon le volt fogyva, de sztem ne aggódj, haza fog térni...
2009. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!