Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanítás sokat segit...

Az ivartalanítás sokat segit ilyen esetekben?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos nőstény perzsa cicám. Kinti-benti de a napja legnagyobb részét bent tölti 8-9 órát van kint a szabadban naponta mikor én dolgozom. A minap beszéltem a szomszéddal akinek egy kis tacskó kutyája van. Ő mondta ,hogy az én cicám rendszeresen átjár hozzá és ,hogy játszik a kutyával meg ,hogy néha meg is eteti. Kérdem én mivel eteti??Ő mondja ,hogy maradékkal. Rögtön leesett ,hogy miért szokott néha hasmenése lenni a cicámnak.Én amugy Acanát adok neki. Nem szeretnék összevesznin a szomszéddal ezért arra gondoltam ,hogy ivartalanítatom a cicát. Már van időpontom is. Az ivartalanítás segiteni fog(?)Nem fog eljárkálni itthonról a cica(?)

2013. szept. 16. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért szokták javasolni, hogy ivarérés előtt ivartalanítsuk az állatainkat, mert akkor nem szoknak rá a szökdösésre.

Ha már már kialakult nála ez a szokás akkor az ivartalanítással sem fog változni semmi.

2013. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenhogy jó dolog az ivartalanítás hisz nem párosodik és nem szed össze halálos betegségeket,vagyis így is szedhet össze mivel kijár,de kevesebb eséllyel.A szoszédba ivartalanítás után is árfog menni hisz ott talál magának barátot akit lehet nyúzni :)
2013. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanul is eljárkál a cica. Főleg egy kedves közeli szomszédhoz. Maga az ivartalanítás nagyon is hasznos dolog, főleg kijáró cicánál.

A szomszéddal beszéld meg, hogy ne etesse a cicát. Akár találj ki olyasmi okot, amit a szomszéd komolyan venne.

2013. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem...tehát akkor valamit mégiscsak segít az ivartlanítás. De mit kezdjek a többivel?Száz százalék ,hogy nem csak a bal oldali szomszédunkat látogatja hanem az összes szomszéd utcát. Valahogy nagyon jó lenne megszüntetni a kóborlást. Bent tudnám ,hagyni de akkor meg nagyon keservesen nyávog és ki akar menni.
2013. szept. 16. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel hozzászokott a kinti mászkáláshoz, naná, hogy balhézik. Kijárós cicát pedig sosem fogsz leszoktatni a környék átvizsgálásáról. A maccsoknak nem fárasztó egy barangolás akár km távolságra sem.
2013. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen igaz.Én most ivartalanítottam a 4 éves kandúromat,eddig folyamatosan eljárkált,amióta ki lett herélve gyakorlatilag el sem hagyja a kertet.

Kinti-benti cica,kb a nap 18 óráját bent tölti,a maradékot kint,de mindig itt van a kertben.


Előtte verekedett,eljárkált...megelégeltem,féltem hogy elüti valami,összeszed vmi betegséget stb.

2013. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy valakinek segít, de alapvetően a macskák nem tudják a határaikat, olyan értelemben, hogy nem igazán érdekli őket hol van a kerted vége, sokkal nagyobb területet tudnak magukénak, akár több háztömbnyit.

a családból így nagy hirtelen két macska is eszembe jutott, mindketten ivartalanok, de alig töltenek időt otthon, járják a környéket.

2013. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!