Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám kb 4 hónapos. Keveset...

A cicám kb 4 hónapos. Keveset eszik, válogat, alig eszik + valamit. Viszont annál többet jár wc-re. Folyton nyávog, mert éhes. Néha öklendezik is, néha köhög, nem tudom mitől. Pedig már a kajáját is langyos vízzel keverem. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Langyos vízzel? hát,volt már pár macskank de langyos vizet sosem adtunk neki. Vidd el orvoshoz,lehet beteg. A köhögés nem normális dolog! Megy a hasa?
2009. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fura mert azt irod,hogy keveset meg alig eszik..,közben meg éhes!Valami nem stimmel vele,igy csak azt tudom irni,h. orvos!
2009. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán férges, ha eddig nem kapta meg a szükséges kezeléseket, sürgősen vidd orvoshoz.
2009. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia 100% hogy férges a cicus. Ne ijedj meg, de feltétlenül vidd el állatorvoshoz, mert valószínűleg orsóférge van, ami nagyon nagyra is megnőhet (az én cicámban majd 20 cm-es volt) és szövődményeket is okozhat. A köhögés és öklendezés azért van, mert a lárvák feljönnek a tüdőből a légcsövén, hogy lenyelve a bélbe jussanak és itt nőnek meg olyan nagyra. A rossz étvány a soványság és a hordóhas mind ennek a tünetei.

Vidd el dokihoz, ad féreghajtót amitől 2 nap alatt rendbe jön.

Nézd meg ezt a linket:

[link]

2009. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :) Anyuék egyik barátja állatorvos, minden héten rengeteget itt van. Ő már nézte a cicát, ezért gondoltam, hogy nem férges. Nem tudom kapott-e oltást. Amúgy nem megy a hasa, rendesen csinálja a dolgát. De legközelebb jön biztos megnézetem vele!
2009. nov. 4. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt az állatorvos sem látja kívülről, hogy férges-e. Csak a tünetek alapján következtethet rá. Egyébként egy párszáz forintos kezelésről van szó amit mindenképp érdemes bizonyos időközönként elvégezni.
2009. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!