Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Szült a cicám...

Mit csináljak? Szült a cicám 2 hete kettő kiscicát. Ma azt veszem észre hogy az egyik nagyon bolhás, a nagyobb szőrű. Mit szabad érte tenni és mit nem? LentBővebben

Figyelt kérdés
Kaphat már bolhacseppet?Fürdetni lehet?És ha lehet fürdetni akkor hatásos a bolhák ellen?Kézzel nem igazán szívesen szedem ki, bár 2 sikerült, de sírnak nagyon kézben, és a cicamama is rendesen aggódik ilyenkor.Nem értem hogy történhetett ez, hiszen a kiscicák bent vannak a házban higiénikus környezetben,talán az anyjuk szedte össze kint (mert minden nap levegőzik),viszont benne nem látok egy db bolhát sem.Megköszönöm előre ha bármilyen tanácsotok van nekünk!:)

2013. szept. 20. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
El kéne vinni állatorvoshoz. Már csak egy újszülött rutin szűrés miatt is. További tanácsokat tőle kérjél.
2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÁLLATORVOSNÁL SZÜLT ÉS AKKOR MÉG NEM VOLT EGYIKBEN SEM BOLHA,DE MINDEGY! NEM FÉLREBESZÉDET KÉRTEM HANEM TANÁCSOT...
2013. szept. 20. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a tanácsom az lenne, ahogy az előző is rendesen leírta, vidd el orvoshoz, mert ilyen kicsi korban ő tudja hogy mit szabad és mit nem! Tudtommal nem lehet ilyenkorban még fürdetni, de biztos van bolhaírtó bébi cicáknak is, de mint mondtam, ezt tényleg a doki tudja megmondani, mert akármit nem rakhatsz rá, akár meg is mérgezheted őket! Ráadásul a mamacica ilyenkor még mosdatja őket, tehát ha jól gondolom rá is veszélyes lehet a szer! Elég szerintem ha olyan kapcsolatban vagy a dokival, hogy felhívod!
2013. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se fürdesd! Van direkt kiscicáknak való bolhacsepp!
2013. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Mi volt abban a félrebeszélés, hogy csak az orvos fog tudni ebben tanácsot adni? Más is ezt írta, nyilván azért mert így van.

2013. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csöppentsél a tarkójukra és a nyakukra egy kis Frontline cseppet, a bolhák megfutamodnak! Több kiscicát kezeltem már Frontline-nal, semmi bajuk nem lesz tőle. Kb. 2400 Ft egy kis kiszerelés, elég mindkettőre.
2013. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az volt félrebeszéd hogy szülésutáni rutin vizsgálatra vigyem.Semmi köze a bolhákhoz.Lényegtelen.Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 21. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!