Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen felszerelés kell egy...

Milyen felszerelés kell egy benti cicának?

Figyelt kérdés

1 hete jött hozzánk valahonnan egy cica. 3 hónapos lehet kb. Nem nagyon értek a macskákhoz. Beengedtük a pincébe és most ott van, már nem akar elmenni, még az udvarra se megy ki. Napi 1-2 órára behozom a házba, és simogatom. Szeretném, ha benti cica lenne, de a szüleim nem engedik.

Ha mégis bent lehetne, akkor mi kell neki? Az alomba magától egyszerre végezné a dolgát? Nem karmolná szét a bútorokat? stb?


2009. nov. 6. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha benti cica lesz, akkor kell neki egy fekvőhely, tálka (ennivalónak és víznek), almostálca, cicaalom, ennivaló, illetve nem árt ha van egy körömélesítő helye (akkor nem a bútorokat fogja összekaristolni). A macska viszonylag gyorsan megtanulja a szobatisztaságot: mutasd meg neki az almot, illetve egyes időpontokban (főleg kaja, nagyobb játék, alvás után) tedd az alomra. Hamar rá fog jönni :)
2009. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
56%
Számíts rá, hogy szétkarmolja a bútorokat. Igaz, hogy a macskaalomba végzi a dolgát, de időnként számíts rá, hogy behányik, stb.. A macskaalmot naponta takarítsd, mert ha nem teszed bizony máshol keres helyet a dolga elvégzéséhez. És vegyél neki kefét, kefélgesd a szőrét 2-3 naponta, mert különben még az ég is macskaszőrös lesz :)
2009. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben. :-)

Ő egy házi cica, de szerintem valami fajta keverék lehet, mert viszonylag hosszú a szőre. Szerintem jó szoba cica lenne, mert nem túl aktív, szereti a társaságot, és több órán keresztül képes az ölembe feküdni, és dorombolni.

Ha rajtam múlna bent lenne, de az apa nem engedi, és csak akkor hozom be, ha nincs itthon.

És milyen tápot kapjon? Darlingot kapott, mert régebben kaptunk egy zacskóval. Ma vettem neki Purina One-t, de nem igazán szereti, és nekem se tetszik.

A kutyáim Acanát kapnak. Cicának is jó lenne az? Persze macskának való. Vagy v.mi más?

2009. nov. 6. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Acana nagyon jó tap. Ha megtehetitek adj neki olyat. 15:15válaszoló azért kicsit eltúlozta a dolgot. Már 3ezer forint körül lehet venni egyszerűbb kaparófát és akkor nagy valószínűséggel azt használja a bútorok helyett. Az alom minőségén is múlik milyen időközönként kell takarítani. A kakit minden nap,ha látod mikor végez célszerű egyből,de a pisi azért nem olyan veszélyes. Hányni pedig az én cicám 3x hányt 2év alatt,tehát nyugi :) 1etető és egy itato tál. Fekhelynek meg célszerű levehető ajtós hordozót venni és akkor ha pl orvoshoz viszed csak ajtót vissza és kész.Abba meg valami puha fekhely.alomtálcának érdemes zártat vagy legalábbis peremeset venni.
2009. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Macska kezdőcsomag:

[link]

2009. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mi most fogunk egyet kapni.. vettünk neki kaparófát, cicahámot, mivel a kertbe nem mehet ki, mert szinte "el sem férne benne", tálakat, cica wc-t, kis párnát, fésüket, és egy cicahordozót, ha orvoshoz visszük.. ja, meg cicafüvet, mert az kell a lakásban élő macsekoknak.. :) remélem jól fogja magát érezni itt.... :):P
2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!