Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy szerencsétlen...

Befogadtunk egy szerencsétlen sorsú cicát, le fog erről szokni?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves, nyugodt cicának tűnt, viszont mióta nálunk van, többször ok nélkül (!) nekünk ugrott és akkor rendesen karmol meg harap. Különben kedves állat, de van mikor simán simogatás közben is elborul a tekintete, durván megmar és megharap, aztán, mintha mi sem történt volna, kedveskedik tovább. Biztos, hogy nem azért csinálja, mert fáj neki, mert ott még nem reagált így a simogatásra, meg is volt szeppenve, mióta viszont elhoztuk ezt csinálja. Abba fogja hagyni valamikor? Mert így félünk tőle. Volt már ilyen cicám, aki odacsapott, mikor valami nem tetszett neki, de nem durván és nem mart véresre...
2009. nov. 6. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg születése óta nem volt közvetlenül emberek közelében,és így természetes hogy vad is valamilyen szinten,nem tudja hogy mi a határ játék és "verekedés" között,valószínűleg ez idővel változni fog,nekem négy macskám van,testvérek,de mindahányan más természetűek,az egyiket nem lehet levakarni,a másik meg elhúzódik ha simogatni akarom.De azért szép tőled hogy befogadtad..:)
2009. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyban függ a cica korától is. A pár hónapos cicáknál ez teljesen normális viselkedésnek tekinthető és a kor előrehaladtával kinövik.
2009. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Már felnőtt. :S Nem játék közben csinálja, hanem csak úgy. Mikor mondjuk simogatom, vagy elmegyek mellette.
2009. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt, hogy "Az enyém"* szóval az nem nőtte ki.
2009. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát ez sem kicsi. Fiatal, de már nem kölyök. Játszani még nem játszott, sőt elszaladt, mikor játékot adtunk neki, és ő is csak úgy csinálja, mondom látszólag ok nélkül.
2009. nov. 6. 23:28
 6/20 anonim válasza:
100%
már nekem is volt macskám ilyen problémákkal, sajnos az javithatlan volt. ennek valószinüleg az az oka, hogy túl hamar elválasztották az anyjától, igy az nem tudta megnevelni. bármilyen fura, az állatoknál is az anya mutatja meg hogy mi a jó és mi a rossz
2009. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néha a miénk is bekattan, és azt is úgy kell segítséggel lefejtenem a kezemről, mert belém harap, plusz mind a négy lábával kapaszkodik, és belém engedi a körmét, és minél jobban szednénk le annál jobban karmol és harap teljes erőből.Valahogy engem sosem "tisztelt" másnak nem csinálja ha az orrára koppintanak abba hagyja, de ha én próbálom még erőszakosabb :S

De én attól szeretem, meg is látszik néha a kezemen :P

2009. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hozzátenném, hogy egy óriási kandúrról van szó, nem egy kisebb cicusról :)
2009. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát ez jó. Mert különben hízeleg, meg kedveskedik, de egy ideje félek simogatni, mert teljesen váratlanul minden előjel nélkül támad szegény és durván. Remélem végül csak helyrerázódik. Mondom, ahonnan elhoztuk, ott teljesen nyugodt volt, itt meg ilyeneket csinál.
2009. nov. 6. 23:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kóbór cicus amit befogadtatok?Ha igen,lehet azért ilyen vad,mert alapvetően nincs hozzászokva az emberekhez és ezért vadul igy meg...
2009. nov. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!