Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem lesz baja egy 5 hónapos...

Nem lesz baja egy 5 hónapos macskának, ha télen is, esőben, hóban végig kint lesz?

Figyelt kérdés
Június végén kaptam, de a szüleim nem engedik, hogy bejöjjön a házba. Azt mondják van szőre, nem fázik. De hát olyan pici még és kis vékony és nem is nagy a bundája, sima házimacska rövid szőrrel. Szerintem fázik, egész nyáron sose akart bejönni, de most akárhányszor kinyitom az ajtót berohan, alig bírom kirakni. Máskor meg sose jött be. A garázsba amúgy van neki egy kosara kibélelve egy nagy lepedővel, de ott is nagyon hideg van, ugyanannyira mint kint, csak ott nincs eső. De amúgy inkább megázik, minthogy bemenjen a garázsba. Nem értem ezt a macskát, utálja a vizet, de nem megy fedett helyre, hanem az ajtó előtt ül, megázik inkább.
2013. szept. 30. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

minusz 10ben nem lesz neki jó kint akármit mondanak a szüleid. sokan tartanak kinti macskát, de többynire legalább beengedik vmi melegebb garázsba, házat csinálnak neki stb.

ez így gáz.

nem akartok neki gazdit keresni inkább? ennek így nem sok értelme van szerintem.

2013. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én mit csinálhatnék, amitől melegebb lesz neki? A garázsba nincs fűtés, és egy kis résre mindig nyitva az ajtó, hogy a macska be-ki tudjon járni, ezért van ott is ilyen hideg.

Amúgy a kutyám is kint van, mindigis kint volt, 2 hónaposan se jöhetett be, nagy hóban és mínusz fokokban sem. Ő tök jól viselte/viseli, sose volt még semmi baja, pedig ő sem egy hatalmas bundájú kutya. Meg régen volt már 2 macskája a szüleimnek, ők is kint voltak kicsin is, nem lett bajuk. De akkor én még nem is éltem. A szüleim szerint hülye vagyok, hogy ezen aggódok, de hát szerintem akkoris rossz ez így neki..

2013. szept. 30. 16:50
 3/14 anonim válasza:
Rakj be neki almot, meg vizet, egy kis kaját éjjelre, és akkor becsukhatod az ajtót. Valami nagyobb dobozba raksz homokot, jó lesz neki.
2013. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát alom, kaja, víz alapból is van neki mindig a garázsba. De ha éjjelre be is csukom, nappal akkor is kint lesz, é akkor is nagyon hideg lesz. Meg ha akkor nyitva az ajtó hogy be tudjon járni inni stb. akkor is lehűl nagyon. Nem?
2013. szept. 30. 17:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Nállunk van a macskáknak is háza az udvaron. Olyan mint egy kutyahäz csak kissebb. Ki van bélelve hungarocellel minden oldalról, és van ben nekik párna. Ők ugyan be jöhetnek ha akarnak de van amikor úgy döntenek hogy kin alszanak, akkor is meleg védet helyük van:-)
2013. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megsértetni de nem te vagy hülye hanem a szüleid! Kérd meg őket szépen ,hogy legalább az előszobába vagy csak a te szobádba engedjék be szegény állatot. És mond nekik ,hogyha nem engedik be ideges leszel és nem leszel jó tanuló!
2013. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Útálom az ilyen embereket!!Majd mondjad nekik is ,hogy menjenek ki minusz 20-ban egy pulóverben és egy sportnaciban!
2013. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A válaszolókkal egyet értek. Volt egy kiscicám 7 hónaposan. Azt hittem, hogy semmi baja nem lesz, pedig megfázott, és meghalt. NE ENGEDD KI! 3 hónapos kor alatt még nem is szabadna kiengedni. Akkor kérd meg a szüleidet, hogy legalább csak a te szobádban lehessen. Ígérd meg, hogy nem fog kimenni, és te takarítasz utána. Különben meg fog fázni, és annak súlyos következményei vannak. A cica nem olyan mint a kutya. Sokkal érzékenyebb.
2013. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó állat tartó vagy!Ezt nem birom amikor a szülők hátráltassák a gyreküket és ezzel még egy ártatlan állat életét is meg keserítik.
2013. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ha rendesen eteted a macskádat és kibélelsz neki egy dobozt akkor nem fázhat meg. Az én macskáim mindig kint vannak és soha semmi bajuk nincs.
2013. okt. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!