Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény cica ivartalanításáról?

A nőstény cica ivartalanításáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék biztató válaszokat kapni... szeretném ivartalaníttatni a nőstény cicámat de nagyon félek tőle.

A kandúrom ivartalanítva lett pontosan egy hónapja,nála rövid ideig tartott a műtét. az ébredés hosszadalmas volt,viszont estére már egész jól nézett ki :)

A pici lánykámat viszont jobban féltem mégiscsak máshogy megy náluk.

Valaki leírná náluk milyen lesz utána? illetve a műtét meddig tart? a viselkedése milyen lesz ugyanolyan marad vagy bújósabb lesz?


2013. okt. 7. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tart sokáig, emlékeim szerint nekem a doki annyit mondott h kb egy óra múlva menjünk vissza.

nálam nem sokat változott a viselekdésük, de ők eleve bújós cicák voltak, de megmaradt az önállóságuk is, azaz a személyiségük nem változik alapjaiban :)


nálunk felszívódó varrattal dolgozott a doki, így varratszedés sem volt legutóbbi cicánál.

cica másnapra el is felejtette a dolgot, persze ha varrat van vigyázni kell ne bántsa.De őt másnap már egyáltalán nem érdekelte h mekkora műtéte volt előző nap.

2013. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A műtét kb fél óra, és nem kell tartani tőle, ez rutinműtét.


Aznap biztosan kába lesz, de még másnap sem lesz túl virgonc. Ameddig nincs teljesen magánál, addig nem ehet, nem ihat. Ez egy hasűri műtét, nagyobb fájdalommal jár, mint egy herélés,és lesz a hasán a középvonalban egy kisebb vágás, amit összevarrnak. Így természetesen kb 10 nap múlva varratszedésre is szükség lesz.


A sebre vigyázni kell, hogy ne nyalja, emiatt gallért szoktak adni. Ezt nem szokták a macskák általában díjazni.


Nyugodtabb lesz az ivartalanítást követően, de ez sem mindig igaz, és természetesen ugyanúgy oda fog hozzád bújni a későbbiekben. Persze néhány napig, a műtétet követően lehet hogy "sértődött" lesz egy kissé.

2013. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én rendesen Reszketve vittem be az állatorvoshoz a lány cicámat. Nagyon féltem. Ő dupla altatót kapott mert annyira harcias. :) Fél óra sem volt a műtét. Elég nagy vágás volt rajta. Kb 6 cm. Vemhes volt. Kiszedték a méhet is. Amikor haza hoztuk. Már akkor járkált. Nagyon kába volt és amikor járt eldőlt. Estére már mondhatni rendesen járt. Számomra kin szenvedés volt az első két nap. Annyira aggódtam. :) Állandóan figyelmen kelet ne hogy felugorjon valahová. Stb. De minden nap egyre jobban megkönnyebbebültem mert ugye gyógyult a heg. És ő kinti macska. Bent volt 3 hétig. :) Természetes ha félsz. Ha túl vagytok rajta írj és segítünk. Megértelek, én is aggodós vagyok. DE MEGÉRTE :)
2013. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kötést sem bántotta semmi. Nagyon nyugodt macska volt. Szerintem nem is fájt neki, mert akkor nem járjkált volna. Nálunk a 3. napon volt széklet. Úgy örültem neki mint egy gyerek a csokinak :D
2013. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.picit azért megnyugodtam,de hát minden cicus más és más. Írni fogok mi volt. nem tudom még mikor lehet vinni először egyeztetek a doktor bácsival.

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek!

2013. okt. 7. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!