Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok, hogy él a cica?

Nálatok, hogy él a cica?

Figyelt kérdés

1.Kinti/benti/miért?

2.Táp/házikoszt/miért?

3.Alom/kijár/miért?

4.Ivaros/ivartalan/miért?

Ilyesmikre vagyok kiváncsi. Nemsokára venni fogok egy Sziámi cicát és kellen pár infó.



2013. okt. 7. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

1: kinti, oka: kertesház, allergia

2: vegyesen, hol ez hol az

3: kertünk van :))

4: ivartalan természetesen. hosszú távra terveztünk vele :)

2013. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Kinti,mert nem akarjuk bezárni.S így nem lesz lusta.Na meg pusztítják keményen a gyíkokat stb. :D (kertes ház)

Házikoszt/táp(néha) mivel így nem kerül olyan sokba.Régen is megvoltak táp nélkül,Most miért ne?

Kint végzik el,de nagyon okosak,3 éve még 1 kakit se láttam az udvar/kertbe.

Ivaros.. elajándékozzuk a lányokat.Fiúk maradnak.

2013. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy kandúrom van. Kint lakik teljesen, mivel nagy kertes házam van, van elég helye. Plusz kis egerészni való is akad nálam. Télen viszont éjjelre bemegy a kazánházba, ott jó meleg van neki. Olyankor ott egy alomtálcába piszkol ha az éjszaka folyamán kellene neki. Amúgy a kertben végzi el. Házi kosztot kap legjobban, de nem az összeöntött vackokat. Ha főzök akkor direkt előre kiveszek neki egy kanál krumplipürét, vagy rizst és teszek mellé neki valami húsnak a bőrét, vagy valami emberi fogyasztásra kevésbé alkalmas bőrdarabot. Azt eszegeti rendesen. Plusz ha éhes akkor kap száraz tápot is, a legolcsóbb van itthon a Pennyből. Kicsi koruk óta ezzel neveltem a cicákat nagyon dús lett a szőrük tőle. Ivaros a kandúrkám, hát jelenleg anyagi helyzet miatt ivaros még. Alapból nem balhézik, sőt, tavasszal mindig elverve jön haza reggel. De ennek hamarosan vége, mert elvesszük férfiasságát hogy tovább életben maradjon.
2013. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.Kinti/benti/miért? benti, mert panelben lakom és amúgy is félteném az autóktól vagy más állatkától.

2.Táp/házikoszt/miért? Táp: 4 hónapos, ezért junior kaját eszik. Szokott enni még Sága csirkemellsonkát, májat vagy ha megkívánja amit mi eszünk. Miért? mert eszi :D

3.Alom/kijár/miért? Alom. Lást első pont.

4.Ivaros/ivartalan/miért? Ivaros kislány, még kicsike. :)

2013. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1. Benti, mert panel lakásban lakok és, mint az előttem szóló én is félteném, hogy történik vele valami, plusz annak sem örülnék, hogy valaki felkapja és viszi.

2. Tápot és tasakos husit adok neki. Házikosztot nem igazán adok neki, csak csirkemellet szoktam. Táp mindig van kint neki a tasakosat meg elosztom reggeli, ebéd, vacsora. Miér kérdésre pedig a válaszom, hogy én szeretném neki megadni azt, ami az ő számára a legjobb és nem hiszem, hogy az a házikoszt lenne. Mivel ivartalanított ezért speciálos tápot adok neki, ami segít megelőzni a betegségek kialakulását ivartalanítás után.

3. Alom, mivel benti cica.

4. Ivartalanított, 8 hónapos kandúr. Azért döntöttem az ivartalanítás mellett, mert nem akartam megvárni, hogy elkezdjen jelölgetni a lakásban.

2013. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Kinti és benti is, bár a nap java részét bent tölti, amikor megyek dolgozni, bezárom, ha otthon vagyok kiengedem, bár nem mindig van kedve kimenni (kertes ház). Jól érzi magát bent, én meg örülök, ha körülöttem sündörög, sőt, együtt is alszunk a franciaágyban :)



2. Is-is. Táp mindig van neki kitéve + napi 1 alutasakos husit kap kétszerre elosztva, illetve lecsekkolja az én kajámat is, és ha a fogára való (tejföl, sajt, főtt/sült husi, virsli), akkor olyan nincs, hogy ő abból nem kap. Ezen kívül időnként főzök csak neki csikre far-hátat. Változatosan kell neki kaját adni, mert ha megunja valamelyiket, akkor azt jó darabig nem hajlandó megenni.


3.Inkább alom, de már néha képes kint is elvégezni a dolgát a sóderben. Volt idő, amikor kint játszott, és mindig beszaladt, ha pisilni vagy kakilni kellett.


4. Ivartalan kandúr, mert: ne csavarogjon, ne legyenek ebből eredő problémák (tépetten, betegen jön haza, már ha egyáltalán hazajön . . .), ne jelölgessen, ne bolondítsa a kis buksiját a sok hormon, ne legyenek időskori here- illetve prosztataproblémái, sokáig éljen.

2013. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Benti cica, mivel Pesten lakom egy régi polgári házban, itt nincs kert, csak egy kisebb udvar, de oda nem viszem le, mert a szomszédok nem örülnének neki. Sétálni nem fogok vinni, mert szerintem hülyeség egy macskát pórázon vezetni.


2. Száraztápot kap (Applaws), ami nagyon jó minőségű és szereti is. Ezenkívül még konzervvel és nyers hússal (zúza,nyak) etetem. Csontkiegészítő tablettát is kap, néha jutalomfalatot. Azért nem házi koszttal etetem, mert úgysem tudnám pontosan a tápanyag szükségleteit kielégíteni.


3. Mivel bent van ezért, természetesen alom. Már mikor idekerült, akkor is használta, soha nem volt ezzel gond. Most még kísérletezgetek a megfelelő alom megtalálásával. Jelenleg Biokats almot használok, az árán kívül nincs ezzel semmi gond.


4. Még nem ivarérett (3 hónapos). Az állatorvos azt ajánlotta, hogy 7-8 hónapos korában kerüljön sor az ivartalanításra. Mindenképp elvégeztetem, mert nem szeretném, hogy a lakásban jelöljön (kandúr cica).

2013. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Bentiek, mert panelban lakunk, de ha kertes házban laknánk, akkor sem tartanám őket kint,mert félnék, hogy valami történne velük.

2. Tápot kapnak, mert amit mi eszünk, nem lenne jó a gyomruknak, külön főzni pedig sajnos se időm nincs, se pénzem.

3. Alom, mivel panelban lakunk.

4. Ivartalan mindhárom. A kandúrnál nyilván a jelölgetés miatt, a két lánynál pedig a lehetséges betegségek, illetve a tüzelés kellemetlenségei miatt.

2013. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!