Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok a cica családtag?

Nálatok a cica családtag?

Figyelt kérdés

Mert vannak pl olyan gazdik, akiknek van egy-két macskájuk, hogy megfogják az egeret. Raknak ki nekik kaját de a macska nem szelíd. Olyat is ismerek, aki hazavitt egy macskát, mert a gyerek akart egyet, de senki nem foglalkozik vele.

Nálunk a macska családtag. Kb ugyanannyi joga van, mint nekünk. Asztalra nem mehet fel, de mondjuk én sem, szóval... Mi nagyon szeretjük, mikor bejön én már megyek oda megimádni, ha nyávog a pultnál én mint egy szolga adok neki kaját, bár kint mindig van neki, ha megéhezne egyen. Szóval mi itthon imádjuk az egy szem rosszaságot:)

Nálatok hogy van?

Jaj, és még egy kérés, esetleg meséltek valami aranyos sztorit a cicátokról? Úgy szeretem az ilyeneket olvasni:) Na meg hogy hívják a kis kedvencet?:)


2013. szept. 25. 10:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyira, hogy ketten alkotjuk a családot: a cica és én. Nincs senkim.
2013. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

nálunk családtagok a cicák is (4 ) meg a kutya is :)

Spuri - mert mindig rohan vmi után

Nyafi - mert reggelente amint leülök kávézni megjelenik a fotelban mellettem és csak mondja mondja ami épp a lelkét nyomja

SZellemLajos - mert ő az egyetlen fiu az állatok között, ezért lett Lajos - és mert sokáig rettegett az emberektől és az ágy alatt volt elbújva mindig - ezért Szellemlajos

Frici - bár ő lánycica de mielőtt befogadtuk az utcáról így nevezte el a néni aki etette korábban , mert fekete bundájában fehér nyakkendője van és fehér zoknijai :)


Sztori meg túl sok is van :)

2013. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
nekünk malacunk van, ő családtag. szegényt le fogja vágni apu ha megnő :-(
2013. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Annyira családtag a kis büdös bogár, egyébként imádom, hogy ha én eszek valamit, akkor neki is külön kell szednem kaját (egyébként az én tányéromból enne, azt meg azért nem szeretném), erre meg van a saját kis edénykéje, és oda ül mellém az asztalhoz és úgy eszik. A másik cica kinti cica, mert a két macsek nem jön ki egymással, de neki is meg van a saját kis lakosztálya ahova éjszakára be van zárva. Ne hogy elcsavarogjon és valami baja legyen.
2013. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

nekem fehér cicám van nagy fekete foltokkal, a feje is félig fekete.kapott egy piros bolhanyakörvet így keresztlányom azt mondta, hogy ö egy hercegnö. :)Amúgy Lizának hívják de ö szerintünk azt hiszi hogy Pici a neve.A kutyát tényleg picinek hívják de valahányszor kimondim, hogy Piciii! A macska már ott van.:)))

Amúgy igen családtag mindig kapja a finomságokat és nagyon szeretjük.tegnap fogott egy egeret. :)

2013. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
nálunk is családtag télen mindig bent van a házban , van amikor velem alszik ha 1 kis baja van akkor már megyünk az orvoshoz :D
2013. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

:) Látom nem csak én vagyok úgy oda a macsekokért:)

Az enyém amúgy lány cica, a Szesszi nevet képviseli, de mondunk mi neki mindent.. Tiszta fekete, csak a farka vége fehér meg van egy kis fehér nyakkendője:) Nagyon sok egeret megfog, mindig az ajtó elé hozza és ül mellette nagy büszkén. Szabad bejárása van, ha nyávog már nyitjuk neki az ajtót, szóval ő ilyen kinti-benti:)

2013. szept. 25. 11:07
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánk kicsi kora óta szobacica, sosem járt kint egerészni, emeleti lakó.Már 5 éves és ez idő alatt teljesen elemberesedett.Szóval, ő már tényleg olyan,mint egy kis emberke, csak 4 lábú.Igazi gyermeki tulajdonságokat mutat, egy 2 éves szintjén mozog kb és örökre gyermek is marad a kis drága:)

Utál egyedül lenni.Ha készülünk valahova, ölünkbe telepszik, vagy morcosan néz és kicsit bokán harap.Viszont ha hazaérünk, már a lépcsőn vagy az ajtóban vár, sűrű nyávogások közepette üdvözöl.a reggelek szintén boldogak számára, mert annyira szereti, ha reggel puszival köszönthet mindenkit.Ilyenkor büszkén zsebeli be a simogatásokat, más nem is kell a boldogságához.

Ő az első, aki a szatyrokat alaposan átkutatja, ha megérkezett valaki a boltból és gyermekhez méltóan elvárja, hogy ő is kapjon valamit.Képes bele is bújnia teli szatyorba, olyan kis kíváncsi.Másik mániája a fűszerek.Azokért oda van.Ha főzök, mindig jön a konyhába segíteni.A fűszeres dobozokhoz addig törleszkedik, hogy muszáj neki szórni belőle egy kicsit.Legjobban a pizzafűszert imádja, de bors, pirospaprika vagy bármi más is jöhet.Jóízűen elnyalogatja és meghempereg benne.az is szokása, hogy délután 3-5 óra között délután a pihenőt tart, mint a jól nevelt ovisok.Ilyenkor elteszi magát a szekrény mélyére, vagy más kényelmes helyre és szundikál.Ez minden nap így megy!Este van ideje a játéknak, amit csak akkor szeret, ha mi is részt veszünk benne.Egyedül nem nagyon játszik.

Sok szót megért, pl:gyere;ott!(ha ezt hallja, már ugrik és rohan oda, ahová mutatok),puszi, hogy szeretsz?(ilyenkor becsukja a szemét);edd meg.

De amúgy általánosságban egész jól ért a nyelvünkön, az látszik.Pl ha van vendég és ő kerül szóba, akkor látszik, hogy általában nem tetszik neki, hogy "árulkodunk", olyankor bokán harap kicsit.Egy szó van, amit máig nem sikerült megértetni vele, ez pedig a nem szabad:)

2013. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én mellesleg oda vagyok érte,olyan, mintha lenne még egy gyerekem, néha szoktam is kisfiamnak szólítani.Persze hülyének néznek miatta :D

Mafi a neve egyébként.

2013. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Igen, teljes mértékben az. Mivel mentett cicaként került hozzánk, jóól el is lett kényeztetve, ebből adódóan rendszeres vendég az asztalon, de ezt mi rontottuk el. Diónak hívják, 7 éves, és a világ legcukibb cicája. A kedvencem, ahogy alszik: mindig a hátán, a mancsai pedig meredeznek az egekbe. Gyönyörűűséges:))
2013. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!