Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám galandférges:...

A macskám galandférges: fertőző-e emberre, és milyen hamar lesz túl rajta?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt vettem észre a petét a szőrén, hívtam az orvos, kapta a féreg írtót.

Van 2 kutya is, ők is kaptak.

Most nem jöhet be a lakásba, és kimostam a plédeket amin feküdni szokott, + rögtön felmostam Domesztoszos vízzel. A doki szerint lehet simogatni, de aggódom kicsit... Ahogy mosakszik, nem fertőz? A pete hatalmas, azt látnám, de mégis. Vettem kézfertőtlenítős szappant... Mit tehetnék még?

A másik: Azt mondták, 2 hét múlva kell neki még egy tabi, és ennyi. De hogy ürül ki? A galandféreg nagyon hosszú.... Ez kinyírja? Nem látom az ürülékét, mert egy erdő mellet lakunk, és ott intézi a dolgát.

Naponta hoz egeret, sajnos meg is eszi, attól lett férges. 3-4 havonta irtom (most lehet hogy több telt el...), de állítólag ha egerészik, havonta kell. Egyébként szép a szőre, és nem nagy a hasa. Tapasztalatok?



2013. okt. 8. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, fertőző, emberek számára is lehet kapni féreghajtót. Menj el a háziorvosodhoz, különösen akkor, ha panaszod van, pl. hasfájás, hasmenés, viszket a feneked és társai.
2013. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem, semmi tünet szerencsére, és az állatorvosi asszisztens is mondta hogy nem fertőző emberre, de szkeptikus vagyok, ezért érdekelnének tapasztalatok.

És ezért is nem engedjük be a lakásba még 3 hétig szegényt, illetve nem igazán simizzük. Remélem nem viseli meg nagyon a kis lelkét! Kint van a teraszon a kosara és a tálja, most ott lakik, de úgy látom elvan.

2013. okt. 9. 07:25
 3/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Az állatorovsi aszisztens hülyeséget beszél, menj és féregtelenítsd magad
2013. okt. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak gyerekeknél veszélyes, mert ritkábban mosnak kezet. Nekem volt már párszor férges a cicám, de sose kaptam el tőle, meg az állatorvos is mondta, hogy ne aggódjak, nem fogom elkapni, ha gyerek van, neki nem szabad engedni, mert ugye nyúlkál a szájába, meg ilyesmi.
2013. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én gyerekként voltam férges, és biztos, hogy a saját kutyánktól kaptam el. Utána én is féreg-hajtva lettem, meg a kutya is. Elég gáz volt, mikor méteres férgek jöttek ki belőlem, de a doktornéni szépen elmagyarázta az 5 éves fejemnek, hogy bizony ezért kell kezet mosni. :D
2013. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, és horgasfejű galandférgem volt. Erre határozottan emlékszem, mert nagyon sokáig tartott, mire megtanultam.
2013. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Úúúúúúúúúúúúúú................. Én rengetegszer mosom a kezem, és fertőtlenítem!

Hogy ürül ki? Szegény cicát sajnálom, mert a neten olvastam hogy 50cm is lehet benne. Egyben jön ki, és egyszer csak úgy jön haza hogy húz valamit maga után? Vagy egy ka...kival megvan? Vagy darabokban jön ki?

Ha félig van kinn belőle pl. , akkor mit kell csinálnom? Semmit? Doki? JAjj...... :-(((((((

2013. okt. 10. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Kakilás közben kijön neki. Én mindig úgy veszem észre, ha férgesek, hogy a kakijukban fehér kis cérnaférgek ficánkolnak, vagy pedig a fenekénél kis peték vannak. Azt még nem vettem észre, hogy lógott volna ki belőle.

Azt tudom, hogy mikor féreghatjtót kap, akkor az élő férgek megdöglenek, de 2 hét múlva újra kell, mert a petéket nem öli meg, meg kell várni, amíg kikelnek azok is.

2013. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szuper!

Petét csak az első 2 nap láttam, a kakiját nem látom mert házon kívül intézi (egy erdő szélén lakunk).

Jövőhét hétfőn telik le a 2 hét, már megvettem a másik féreghajtóját. Akkor meddig ne nagyon engedjem be a házba szegényt?

Én pont azt nem szeretném, ha kijönne valahogy egy (élő) pete, és benn maradna a lakásban..

2013. okt. 17. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
peték már nincsenek elméletileg, 2 hét után kikelnek ugye, féreghajtótól pedig megdöglenek, szóval szerintem nyugodtan beengedheted :)
2013. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!