Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám galandférges:...

A macskám galandférges: fertőző-e emberre, és milyen hamar lesz túl rajta?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt vettem észre a petét a szőrén, hívtam az orvos, kapta a féreg írtót.

Van 2 kutya is, ők is kaptak.

Most nem jöhet be a lakásba, és kimostam a plédeket amin feküdni szokott, + rögtön felmostam Domesztoszos vízzel. A doki szerint lehet simogatni, de aggódom kicsit... Ahogy mosakszik, nem fertőz? A pete hatalmas, azt látnám, de mégis. Vettem kézfertőtlenítős szappant... Mit tehetnék még?

A másik: Azt mondták, 2 hét múlva kell neki még egy tabi, és ennyi. De hogy ürül ki? A galandféreg nagyon hosszú.... Ez kinyírja? Nem látom az ürülékét, mert egy erdő mellet lakunk, és ott intézi a dolgát.

Naponta hoz egeret, sajnos meg is eszi, attól lett férges. 3-4 havonta irtom (most lehet hogy több telt el...), de állítólag ha egerészik, havonta kell. Egyébként szép a szőre, és nem nagy a hasa. Tapasztalatok?



2013. okt. 8. 20:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

2 hétre rá kapta meg a másodikat, és utána a 4. napon jöhetett be úgy, hogy már aludt is benn pár órát. Addig csak annyira engedtem be, hogy pár perc erejéig itt legyen, aztán kicsaltam.

Ezek szerint akkor féreghajtózhatom havonta. Hurrá.

2013. okt. 27. 07:13
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem kell havonta féreghajtani. Ha nem találkozik más cicákkal, akkor fél évente szükséges.
2013. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az én cicám is kijárós, én negyedévente adok neki féreghajtót, így semmi baja.
2013. okt. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

:-)

Az enyém rendszeresen bandázik más cicákkal, és napi minimum 2 egeret megeszik! A teraszon; szóval látom.... ÉS hagy is 1-2 falatot mutatóba! Ezért mondta a doki.

De lehet hogy csak 2-3 havonta fog kapni; nem akarom terhelni a szervezetét!

2013. okt. 29. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!