Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7-8 hetes kismacska macskanáth...

7-8 hetes kismacska macskanátha elleni oltása? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van két 7-8 kismacskám. Öt hetesen voltam először dokinál, mert könnyeztek és fojt az orruk. Kaptak 2-2 szurit. Nem tudom mit tartalmazott. 3-4 hétig tökéletesen voltak. Újra el kelett vinnem őket dokihoz, mert náthásak voltak, az eggyik nagyon is. Mondta a doki, hogy macskanátha. Megint kaptak 2-2 szurit. Mondta hogy ha meggyógyultak vigyük őket oltásra. Oké. Másnap már nagyon javult az állapotuk. Gyönyörűek lettek. Most hogy már mindjárt itt a két hét, jövőhét pénteken lessz a macskanátha elleni Vakcina oltásuk, már megint kezd az egyik taknyos lenne, elégé. A másik kicsit trüszköl. Holnap megint állatorvos. Nem tudom, hogy most beoltja e őket vagy megint kapnak valami szurikat. Hogy így náthásan beoltja e őket. Ti voltatok már ilyen helyzetben? Vagy tökéletesen gyógyultnak kellene lenniük? Segítsetek, mert így sosem gyógyulnak meg. Nem tudom. Nem értem. :/ Vélemények? Tapasztalatok?

#oltás #macskanátha #mikor gyógyul #mikor kezd hatni a vakcina
2013. okt. 10. 14:30
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Kérdezd meg a dikit, hogy miért tér vissza mindíg a betegség. Beteg macskát/állatot soha nem szabad oltani... őket sem....
2013. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Holnap úgy is megyünk és megkérdezem. Gondolom most ha kapnak megint szurit (akár antibiotikum) akkor 3-4 nap múlva kapnak oltást. Így jó lenne?
2013. okt. 10. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor az én cicám elkapta a macskanáthát sajnos nem tudták kigyógyítani és el kellett altatni. :( Remélem a tieid meggyógyulnak.
2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :( Amit kaptak a múltkor inyekciót használt nekik. Csak akkor még nem kaphattak oltást. És visszaestek. Szerintem most ha viszem őket, megint kapnak inyekciót és 3-4 nap múlva ha meggyógyulnak oltást.
2013. okt. 10. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Én elmennék helyedben másik állatorvoshoz is. Számomra különös, h ennyiszer injekciózta és nulla eredmény, és az is, h a jelek szerint nem adott neked megfelelő magyarázatot a kórról, meg a kezelésről, megn az eshetőségekről (hisz különben nyilván nem itt kérdeznéd meg).

Macskanáthából ki kéne gyógyuljanak, ha kezelik őket.

És keresnék macskás meg kisállatos szájtokat, blogokat, fórumokat és átolvasnám a témában a dolgokat és ott is kérdeznék. Gyakori, hogy olyan dolgok is elhangzanak egy-egy helyen (hol szakembertől, hol laikustól), amik sehol máshol, de fontosak.

És az állatorvostól bátran kell kérdezni, mindent, ha kell, újra meg ujra, addig, amig minden nem világos. Aki jó állatorvos, az szeret ezekről beszélni és válaszol mindenre. Aki nem ilyen, ott kell hagyni.

2013. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó állatorvos :) . Amikor kaptak még régebben szurit akkor rendbe jöttek, csak még akkor nem kaphattak oltást. Ma voltunk, kaptak szurit. 4 nap múlva ha tünetmentesek, kapnak oltást. Mindenre válaszolt amit kérdeztünk. :) És ma sem kért pénzt :)
2013. okt. 11. 16:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Eltelt egy hét, és holnap megint mennünk kell. :/ Könnyezik a szemük egy kicsit és prüszkölnek is .. Minden héten orvos. (Y)
2013. okt. 20. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de nálunk csak akkor nem kért pénzt az orvos amikor már látszott, hogy nem biztos, hogy felépül a macska.
2013. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs olyan nagy bajuk :). Amikor elsőnek mentünk, akkor sem kért pénzt. Pedig csak könnyeztek. Kaptak szurit és felépültek. Most meg ismét visszaestek.
2013. okt. 21. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!