Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig kell bezárva tartani a...

Meddig kell bezárva tartani a kiscicát, hogy megszokja a környezetét, illetve hogy ne menjen el a háztól?

Figyelt kérdés
Édes kiscicát kaptam a hétvégén és bezárjuk éjszakára, nehogy elmenjen még. Most, hogy hétfő van és dolgozunk eléggé sajnálom, hogy nem jöhet ki annyit játszani napközben. Meddig kell szegénykének "börtönben" lennie, hogy ne menjen el a háztól és már ki lehessen engedni? A kazánházban van a cica, még játékot is vettünk neki, nehogy unatkozzon :)Köszönöm a válaszokat !
2013. okt. 14. 07:41
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez így nem igazán jó, mert csak a félelmét fokozod a bezárással. A lakásban köztetek kellene lennie kb 1 hétig, alom, fekvőhely, játékok és etetőhely biztosításával. Ha a kazánházban kuksol egyedül, hosszadalmas szoktatás elé néztek.
2013. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a lakásban kellene lennie. Addig is érezné a szagotokat, nyugodtabban ellenne. Lehet, hogy nem is baj, ha sikerül alomra szoktatni, akkor is ha kinti cica lesz belőle. Soha nem lehet tudni mi lesz később (költözés, betegség, baleset, akármi) ami miatt bent lakós lesz egy ideig, vagy akár végleg.
2013. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egész életében legyen benti cica. Nem aánlatos a mai világban kinti macskát tartani.
2013. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A bentlét nem jöhet szóba. Nincs mindig a kazánházban, hiszen amennyit csak tudunk foglalkozunk kint vele. (Amúgy itt is alomba végzi a dolgát.) Hétvégén egész nap vele vagyunk, ilyenkor, pedig délután és este. Így mennyi idő múlva nem megy el? Ezt tudja valaki?
2013. okt. 14. 17:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha sokat vagytok vele együtt kint, és akkor sem megy el, akkor talán egy hét elég. Talán 10 nap. A lényeg, hogy már megszokjon titeket, rájöjjön hogy oda tartozik, etetitek, szeretitek és veletek biztonságban van.

Mennyi idős? Járnak autók a házatok előtt amik elüthetnék? Mert ha még csak mondjuk 8-10 hetes, akkor egyenlőre várnék vele, hogy egyedül legyen az udvaron.

2013. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Persze, mi is úgy gondoltuk, hogy talán két hét kell neki. Igen, autók járnak, de eléggé szépen kezd beilleszkedni. Sokat játszunk vele kint. Már amennyit csak tehetjük munka után :) Etetjük, öleljük, bízunk benne, hogy két hét és kész lesz neki a szabadság. Ezt várjuk, hogy igazán jó legyen neki. Szerinted két hét elég? Reméljük...
2013. okt. 14. 17:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg jobb lenne ha benti lenne. Nekem eddigi életemben 11 macskám volt. Abból 5 kinti volt. Ötből három azért halt ,meg mert elcsapta az autó. A maradék kettőt pedig a kutyák tépték szét. Azóta benti cicát tartok.
2013. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
LÉGYSZÍVES LEGYEN BENTI!!!!
2013. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jól írták az előzők!!Komolyan jobb lenne ha benti lehetne a cica.
2013. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!!!Miért nem lehetne benti??
2013. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!