Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az idősebb macskák mennyire...

Az idősebb macskák mennyire nehezen szokják meg az új környezetet?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy macskánk, csak még nem tudjuk, honnan. Igazából menhelyről szeretnénk, de ott csak idősebb macskák vannak, illetve a kölykök mind kintiek, és mi panellakásban lakunk.

Tehát azon is gondolkozunk, hogy esetleg valakitől elhozunk egy kölyökmacskát, ami még annyira nem szokta meg a környezetét.

Szóval ezügyben várom a véleményeket, hogy az idősebb macska is hozzászokik-e az új környezethez? Mármint, nyilván hozzászokik, csak hogy mennyire nehezen megy neki :)


2010. máj. 24. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy menhelyen megtanul alkalmazkodni egy macska, ott úgysem mászkálhat szabadon meg a befogadónál sem!

Amúgy meg hogy egy kiscica kinti az nem jelent semmit. Hidd el két perc alatt megszokja hogy most bent van és ki sem akar menni.

2010. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk volt több, többéves cicánk és amikor nagyszüleim elköltöztek (messzire) vitték őket magukkal. Az első hetekben nem engedték ki őket a házból, de később kinti macskák lettek ott is.

Megszokták hamar, nem volt probléma.


Simogasd sokat, hogy jól érezze magát. Akkor boldog lesz ott, ahol te is vagy.

2010. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és természetesen majd sokat simogatom. =)
2010. máj. 24. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A macskák könnyen viselik a változást, de nem emberhez kötődnek mint a kutya hanem helyhez.

Előfordulhat hogy sokat fog csavarogni.

A lényeg hogy változatosan etesd, az valamennyire hozzáköti a helyhez, nem szeretik az unalmat! (ezért is csavarognak)

Vegyél neki a spárba macskaalagutat, új kajákat, és meglátod, az elveszi a figyelmét attól hogy lelépjen messzire (esetleg ujra felkeresni régi lakhelyét)

Egy kutyát elhoztam a menhelyről de hetente visszaszökött. Egyéniség kérdése is.

2010. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: írtam, hogy panelban lakunk, vagyis nem lesz lehetősége csavarogni, csak attól tartottam, hogy esetleg szenvedni fog az új hely miatt.
2010. máj. 24. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi egy 5 éves cicát fogadtunk örökbe. Már kb. 3 hete van nálunk. Eleinte folyton elbújt, minden zajtól, hirtelen mozdulattól megijedt, de mostanra már többnyire hozzászokott a zajokhoz, a körülötte lévő emberekhez, úgyhogy amikor hazajövünk, már akkor sem elbújva találjuk, hanem a szobában ül és nézi, ki jött haza. Mikor hozzánk került, megmutattuk neki az alomtálcát és rögtön odajár piszkítani, úgyhogy ezzel sincs gond (mi is panelban lakunk). Idővel a ti leendő cicátok is megszokja az új helyet és boldogan fog élni veletek. Főleg, ha menhelyről akartok cicát hozni, biztos, hogy sokkal jobban fogja érezni magát nálatok, mint az addigi helyén.
2010. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A menhelyes cica szerintem jó és szép választás! Ők valóban tudnak alkalmazkodni! Olyan cicát viszont semmiképpen ne vigyél panelba, amelyik már volt kint! Csak szenvednétek!


Igaz, az én cicám sem volt sosem kint, még piciként szereztem, de ennek ellenére állandóan ki akart menni! Ott vernyákolt nekem órákig, már elviselhetetlen volt, aztán 5 hónaposan kiengedtem (panel magasfsz), azóta kiegyensúlyozott lett!

2010. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni kell,és akkor nem akar kimenni,az enyémek sem akarnak.
2010. máj. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
ha panelban laksz szenvedni fog, és amint kinyitod az ablakot, kiugrik.
2010. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ivartalanítva volt, mégis állandóan vernyákolt, hogy ki akar menni! Amint tudott, az ajtón szökött ki és fél napig pincézett a panelban! Aztán végül kiengedtem, mert a magasföldszinti ablakon tudott közlekedni!


Egyébként cica függő a dolog, de szerintem a menhelyesek akkor is alkalmazkodóbbak!

2010. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!