Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen oka/okai lehet annak,...

Milyen oka/okai lehet annak, ha egy öt hónapos kandúr kiscica hirtelen étvágytalan lesz?

Figyelt kérdés

Korábban jó étvágya volt, de néhány napja nem nagyon eszi meg a szilárd ételt, de többet iszik, mint korábban és már nem is olyan játékos, mint volt. Úgy vettem észre, hogy többet is alszik.

Milyen betegségekre utalhatnak ezek egy ennyi idős kiscicánál?



2013. okt. 15. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fogváltás.
2013. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Kb. mennyi ideig tart a fogváltás?

Most van először macskám:)

2013. okt. 15. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy kullancsa van vagy volt? a sok ivás azért elég gyanús, nézd meg milyen a pisije és vidd állatorvoshoz

a kutyusomnál 3 hete ugyanezek a tünetek jelentkeztek, azonnal vittük állatorvoshoz, kapott babesia elleni oltást, estére már jobban is lett

2013. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
terhes
2013. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Étvágytalanság sokféle betegség tünete lehet. Amit leírtál, semmiképpen nem normális viselkedés. Szerintem jobb lenne, ha orvoshoz vinnéd. A mi macskáinknál akkor fordult elő eddig ilyen, amikor pl. az egyik megevett egy nagy bogarat, vagy egyszer egy pici megrágcsálta az egyik tű nélküli kaktuszunk csücskét. Ebbe nem halnak bele, de 2 napig étvágytalanok voltak.

Viszont pl. volt egy étvágytalan, akinek fertőző bélgyulladása volt, amibe pl. bele is halhatnak, ha nem kapnak rögtön kezelést. Szóval a legjobb lenne, ha inkább biztosra mennél, és mielőbb orvoshoz vinnéd a cicád.

2013. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a sok ivás lázra is utalhat.
2013. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!