Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megrázta a macskát az áram...

Megrázta a macskát az áram mert elrágott egy vezetéket! Mi baja lesz? Mi fog vele történni?

Figyelt kérdés

Gyorsan ki lett húzva a konnektorból, de minden szikrázott, ő meg csak ott feküdt a földön és nyervogott. Szörnyű volt. Nagyon megijedtem, még a kezem is remeg. De túlélte, fekszik, piheg.. Eszembe se jutott volna, hogy elrágja, sosem csinált ilyet pedig régóta itt van.


Kérlek ne szóljatok le, hogy nem figyelek oda, meg rossz gazdi vagyok, baleset volt. :(

21/l



2013. okt. 17. 08:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az allatorvos sem igazan tudna vele mit kezdeni, leginkabb infuziot kapna, es benttartanak megfigyelesen.

Amit te tudsz tenni, az az, hgy figyelsz ra, szivritmuszavar fellephet, szoval nem hatrany, ha legalabb az alap ujraelesztessel tisztaban vagy, es a szajaban levo sebekre figyelsz, ne fertozodjenek el.

2013. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Házimacska. Az utcáról fogadtuk be, nagyon jó helye van itt nálunk, kap enni, bent is lehet, ki is mehet, ahhoz képest mióta megtaláltuk és gebe volt, már kövér és látszik rajta, hogy szeret itt lenni. Nos, ezért tartunk macskát kedves utolsó előtti.

És mint írtam, sosem rágcsált semmit eddig.

Kedves utolsó előtti válaszoló azt az édesanyát is felelőtlennek nevezed és megkérdőjelezed, hogy rossz szülő, és minek vállalt gyereket, akinek véletlenül baleset éri sajnos a gyermekét??


Többieknek: Kapott egyébként fájdalomcsillapító injekciót, mert apa vett a patikában, állatorvost hívta fel és ő ajánlotta mit, és a sebére is figyelünk.

2013. okt. 17. 16:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Hass a szüleidre pl. azzal, h megkérdezed tőlük, hogy fognak majd a tükörbe nézni, ha hagyják meghalni a cicát?

Hívj fel orvost, de leginkább el kéne vinni. Nem tudom elképzelni, hogy mondjuk 2-3ezer Ft-ot nem tudnak dokira szánni! Én szoc. segélyen vagyok sajnos, de nem a cicán spórolok! Beteg, speciális orvosi táp kell Neki, ami 10 kg-os kiszerelésben a legolcsóbb, 16ezer Ft... Plusz a gyógyszerei. A cicádban belső folyamatok mehettek végbe szegényben, ha ilyen áramütést kapott. Így van, szívrohamot kaphat, bármi baja lehet, mert nem látszik kívülről!

Nem Te vagy a hibás! Az enyém is örökké játszik az elektromos berendezések kábeleivel. Ő macska, játékot lát benne.

Írd meg légy szí priviben, mi lett a cicáddal! Szorítok!

2013. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem az a bajom, hogy baleset érte, mert megtörténik, nekem is van cicám tudom, hogy virgoncok. Azzal van bajom, hogy nem viszitek orvoshoz. A felelős állattartásba ez is beletartozik, mert ő csak RÁD és a szüleidre számíthat. Szép dolog, hogy befogadtátok de el kell vinni orvoshoz, hogy megnézze, nem történt-e vele komolyabb baj.
2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Egésznap annyit tudtam elérni, hogy felhívták az orvost, és hoztak a patikából injekciót amit ajánlott.
2013. okt. 17. 16:26
 16/20 anonim válasza:
Szereltessetek fel Fi-relét,és soha nem fordulhat elő ilyesmi,nemhogy a macskával de veletek se.Nem véletlenül kötelező a használata már minden újbekötésnél,valamint minden munkahelyen.Csak egy apró csípést érezni egy szempillantásig és a következő pillanatban már áramtalanítva is van minden.Az egyfázisú Fi-relé kb ötezer forintba kerül,sokkal olcsóbb mint az orvos meg a temetés.
2013. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi, majd mondom a szüleimnek, hogy van ilyen lehetőség.

Most már egyébként jobban van a cica, sétálgatott is, ivott is már, játszott a mancsával az egerével, remélem így is marad és jobban lesz :)

2013. okt. 18. 00:02
 18/20 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök :) Szeretgesd, érezze hogy melette vagy. És vigyázz rá. És figyelgesd
2013. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 norzsu ***** válasza:
Hogy van a cica?
2013. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszi, mostmár minden oké vele :)

iszik, nyalogatja a kaját, rágni még nem nagyon tud, játszik is, és mivel mosakodni se nagyon tud szegénykém, belenyúl a vízbe a mancsával és úgy mosakodik. okos :)

2013. okt. 21. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!