Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiatal kiscicáknak lehet...

Fiatal kiscicáknak lehet bajuk attól, ha frontline bolhairtóba nyalnak?

Figyelt kérdés

Befogadtam 4 cicát, mert nem törődött velük a gazdája. Korukat nem tudom, de 60-80 dekásak. Rettentően bolhásak voltam, kénytelen voltam kezelni őket.


Tegnapelőtt cseppentettem mindegyikre, de csak tényleg 1-2 cseppet, nem többet, mivel nagyon fiatalok lehetnek. Akkor elszeparáltam őket egymástól, hogy ne nyalják le a másikról... De másnap reggelre az egyiknek siekrült átszöknie egy másikhoz. Azóta meg már újra együtt van mind.


És azt vettem észre, hogy az egyik nem eszik, hiába teszem elé. Szerintem már tegnap este sem evett, ma biztos nem. Nem tudom miért.

Jobb ötlet híján a bolhairtóra gyanakszom. Talán lenyalta a másikról?

Csak hogy amikor cseppentettem rájuk, akkor utána 3-4 óra biztos eltelt, hogy külön voltak, mert ott voltam velük. Addigra meg csak megszáradt az anyag...


Na de ha mégis ez a bolhairtó az étvágytalanság oka, akkor milyen következménye lehet? Ugye nem hal meg tőle?



2013. okt. 17. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem,3 hónapos kor alatt nem lehet Frontline-t használni a cicákon.

Mérgezést okozhat,ha meg le is nyalja magáról,vagy a másikról...az még rosszabb.


Szerintem az,hogy nem eszik,már bőven elég intő jel,egy kiscica mindig eszik.

Ha tudod vidd el dokihoz,mert könnyen elpusztulhat...


Nagyon pici cicákon neostomosan-t szoktak inkább használni,olcsóbb is és nagyon hatásos.

2013. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz mert biztos hogy van valami baja. Egy ilyen kiscicáért lehet pénzt sem vesz el. Tejet ne adj neki, mert rosszat tesz neki stb.. Kedvetlen is? Remélem szegény baba cica nem szenved. :(
2013. okt. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem szenved, meg nem is annyira baba, ő a legnehezebb, lassan 1 kilo.

Ugyanúgy viselkedik mint az előtte lévő napokon, egyszerűen csak nem eszik, ha eléteszem, mindig odébb áll.

2013. okt. 18. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!