Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a macskámmal?...

Mi történt a macskámmal? Miért pusztult el?

Figyelt kérdés

Alig múlt 3 hónapos a kismacskám. Péntek este kezdődött. Furcsán dülöngélt, de mivel vígan játszadozott közben, úgy gondoltam, hogy csak ez is a játék része, így nem vettem komolyan. Mikor azonban szombat reggel felkeltem, mozdulatlanul feküdt a helyén. Nagyon gyenge volt, nem tudott felállni a lábára. Azonnal felhívtam a férjemet, aki Ausztriában dolgozik, hogy jöjjön haza, mert nekem nem volt jogosítványom, hogy bevigyem a messzi ügyeletre. Több mint 4 órás az út, gondoltam, ezt még kibírja, de innentől kezdve nagyon romlott az állapota. Reggel akkor még ivott-evett jóízűen, de később hallhatóan nehezen lélegzett. Egy órára rá ismét kínáltam egy kevéske hússal, de akkor olyan gyenge volt már, hogy nem evett, csak nagyon szaporán vette a levegőt. Alig rá egy órával már el is pusztult.

Teljesen lesújtott minket a hirtelen halála, mert semmi jelét nem mutatta, hogy beteg lenne. Fogalmunk sincs, hogy mi történhetett, ami ilyen gyorsan elvitte. Rettentően megviselt minket. Talán mérgezés? Látszólag nem fájt neki semmi, csak nagyon gyenge volt. Ötletek?

Ha pedig mérgezés, mit tehetek? Van még 3 macskám, két kutyám. Iszonyatosan rettegek és féltem őket!


2013. okt. 20. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Már akkor fel kelett volna hívni az állatorvost amikor baj volt! Hátha mond valamit. Azt ajánlom hogy vizsgáltasd ki a többi macskád, mert nem tudni mi lehetett a baj. Az is megeshet, hogy valami vírus pusztított benne. Az ismerősöm macskája is így volt és utána mind a 3 meghalt, mert nem vette komolyan. Sajnálom :(
2013. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt így laikusok hogy mondják meg szerinted? Erre még egy állatorvos se tud így látatlanban mit mondani.
2013. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha fiú, akkor lehet, hogy fertőző hashártyagyulladás.
2013. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na miqel, ha csendben maradtál volna, akkor bölcs lettél volna. Miért nem olvasol HIVATALOS, vagy SZAKMAI forrásokból utána, hogy mi az a fertőző hashártya gyulladás?


Semmi köze a neméhez, és annak a tüneteit el sem lehet téveszteni.

2013. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem áll szándékomban tanult (és névtelen) kollégám véleményével vitatkozni, csak csendben jegyzem meg, hogy mivel a fiatal hím macskák nagyobb terület macskapapulciójával kerülnek testi kontaktusba, (ismerkedés, verekedés, stb), így ők hajlamosabbak az általam vélt betegség áldozatául esni. Ezt azért gondoltam, mert nekem is volt ilyen macskám, amelyik igen gyorsan az örök vadászmezőkre költözött, mégpedig a fent említett betegség következtében. És semmilyen tipikus tünetet nem produkált!
2013. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mind a betegség, mind pedig a koronavírussal való fertőzés világszerte gyakori, különösen ott, ahol sok macskát tartanak együtt, vagyis a tenyészetekben, a menhelyeken és a sokmacskás háztartásokban. A vírus átvitele jellemzően a fertőzött bélsár révén szájon át történik, vagyis a leggyakrabban közös macskavécé használata során következik be. A kijáró macskák ezért kevésbé veszélyeztetettek, mint a sokmacskás háztartásokban élő egyedek.


A házimacska koronavírus fertőzése meglehetősen elterjedt, a macskák mintegy 20-30 %-át érintheti, de a menhelyeken és a kiállításokon gyakran szereplő macskatenyészetekben gyakrabban, akár 80-90 % valószínűséggel fordul elő. A FIP megbetegedés viszont a vírussal fertőzött macskák csupán kis részében alakul ki, leginkább 1 éves kor alatt, ritkábban az idős vagy más betegségekben szenvedő állatokban."


<--- ennyit a terjedés módjáról


A lentebbi linken ha érdekel és sikerül felfognod, akkor leírják azt is, hogy hogyan és miből fejlődik ki a betegség és milyen az, ha kifejlődik, mert neked nyilvánvalóan fogalmad sincs róla.


[link]


Remélem sikerül értelmezned.


A kategóriában bhihetetlenül sok ostoba választ adsz, úgyhogy ne próbáld magad tanult orvosnak beállítani.

2013. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha érdekel és sikerül felfognod, akkor leírják azt is, hogy hogyan és miből fejlődik ki a betegség és milyen az, ha kifejlődik, mert neked nyilvánvalóan fogalmad sincs róla.


[link]


Remélem sikerül értelmezned.


Hááát, bevallom férfiasan, a szövegértéssel kapcsolatban valóban kihívásokkal küzdök. Annak a szövegnek az értelmét ugyanis, amit soha nem olvastam, soha nem hallottam, kétségtelenül nem tudom megérteni. De most, hogy fényt loptál szerény elmémbe, ígérem, addig gyötröm, amíg ki nem silabizálom a mondandóját.

A kategóriában bhihetetlenül sok ostoba választ adsz, úgyhogy ne próbáld magad tanult orvosnak beállítani.


Hogy állatorvos lennék, soha nem állítottam. Annyira nem, hogy közöm nincs az állatgyógyászathoz! Bár rémlik, mintha egyszer az autó ablakából láttam volna valami egyetemet, de lehet, hogy az nem az volt.

Mint merészeltem megemlíteni, az eset csak az én szegény cicámmal történt, és akkor mesélte az állatorvos, hogy ez biz' a fiatal kandúrok tipikus betegsége. Bevallom, nem rohantam feltúrni a könyvtárat (25 éve még nem volt minden háztartásban internet), hanem tényként elfogadtam, amit mondott. Mea culpa.

2013. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!