Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés

A minap jött egy fekete macska az udvarunkba, és az én lánymacskám azóta alig jön haza. Városban lakunk, igaz, hogy nagy udvarunk van, ő meg fél az autóktól, de akkor is féltem. Tegnap reggel bejött, evett és lelépett. Ma most egy fél órája apu nagy nehezen megfogta, behozta, adtam neki friss főtt húst, bele sem evett, hanem keservesen nyávogott az ajtóban, hogy engedjük ki.

Nagyon féltem, és nem akarom, hogy napokig ellegyen, ne egyen én meg semmit nem tudok róla. Biztosan a másik macska után megy.. Mit javasoltok? Vagy csak fölöslegesen aggódok? Sokszor hallok az udvarban nagy nyávogásokat, de kint nem látok semmit..

Köszönöm előre!


2013. márc. 7. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanított?

Ha nem, akkor tüzel. Párosodni akar a kandúrral. Szóval ha kiengeded kismacskái lesznek. Ami most lehet jónak hangzik, de nem, főleg, ha a nőstény fiatal. Ivartalanítsd!

Ha nem ivaros, akkor barátkozni akar.

2013. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Húha.. Még csak egy éves lesz jövőhónapban. Nincs még ivartalanítva. Igazából én nagyon örülnék a kiscicáknak, de a macskám nem biztos.
2013. márc. 7. 19:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az baj. Ha még egy éves sincs, túl kicsi lehet a szüléshez. Ott hagyhatja a kicsiket. betegségeket is elkaphat a kandúroktól. Ha nem ivartalanítod évente kétszer le fogja vágni a tüzelős hisztit, és ez nem mindig fog jól elsülni. Most pár helyen van ivartalanítási akció. A nyávogások amiket hallasz, az az ahogy a kandúrok kergetik a nőstényedet.
2013. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor megpróbálom megfogni majd, remélem sikerül időben, felkeresek egy állatorvost és ivartalaníttatom. Nagyon akartam kiscicákat, megtartottam volna őket, csak nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar jön:S

Azért köszönöm a válaszokat, ment a zöld!:)

2013. márc. 7. 19:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb ivartalaníttassátok. Akkor csökken a csavargás utáni vágya is, de legalábbis jobban tud vigyázni magára, mert amikor tüzelnek csak mennek ész nélkül az ösztöneik után.
2013. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És érdemes bezárni a házba? Ha meg tudnám kint fogni és behoznám, egész éjjel nyávogna?
2013. márc. 7. 19:41
 7/12 anonim válasza:
42%
Én valamikor hallottam olyat, hogy van valami olyan szer, amitől a cicának nem lehetnek kiscicái, de mondjuk fél év múlva majd már lehetnek. Nem tudom hogy ettől fog-e tüzelni, de googléz rá, hátha találsz róla valamit. (Persze csak ha nagyon akarsz kiscicákat)
2013. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, utána nézek:)
2013. márc. 7. 21:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Létezik macskáknak fogamzásgátló, de gondolj bele, ha egy embernél hány faktort kell megvizsgálni ahhoz, hogy a megfelelőt kapja, a macskáknál nincs nagy választék. És ez a betegségektől nem óv meg. Nem tudom, milyen gyakran kell adagolni.
2013. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyit elmászkált, valószínű, hogy már van benne kiscica.
2013. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!