Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gyúr a cica?

Miért gyúr a cica?

Figyelt kérdés
Mostanában megint elkezdett gyúrni engem, pedig egy ideje már nem csinálta :)
2013. okt. 20. 23:44
 1/10 anonim válasza:
25%
minden macska csinálja, nem tudni miért :D
2013. okt. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem gyúr hanem dagaszt:) az enyém evés/ivás közben is csinálja:D
2013. okt. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De tudni, hogy miért. Megnyugtató érzés neki, mert akkor is ezt csinálta, amikor az anyukája etette, tehát amikor szopott és az anyukája pociját "gyúrta".

A legtöbb könyvben azt olvastam, hogy a domináns macskák nem, vagy nagyon ritkán csinálják, és azoknál gyakoribb, amiket túl hamar elválasztottak az anyamacskától, vagy esetleg az anyamacska elpusztult.

Sokszor betonon is csinálják önmaguk megnyugtatására - pl. dorombolással kísérve, de a leggyakoribb, hogy a kedvenc játékukat, párnájukat gyömöszkölik így. Esetleg a gazdit, mert jól érzik vele magukat.

Magyarán azt jelenti, hogy szeret veled lenni, és bújósabb időszaka van, ilyenkor jobban igényelheti a szeretgetést. Ivaros nőstény macskánál lehet annak a jele is, hogy vemhes.

2013. okt. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Az enyém két esetben dagaszt és dorombol:

1. Ha jól érzi magát.

2. Ha ideges, fél, pl. az állatorvosnál.


Persze a kettő közt jelentő különbség van, ha fél a macskám, hiába dorombol és dagaszt, látszik rajta, hogy feszült, majd kiugrik a szíve, stb.


Én azt olvastam róla, hogy ez (gyúrás+dorombolás) kismacskáknál azt továbbítja az anyjuk felé, hogy "oké minden, jön a tej, elégedett vagyok". Anyacica meg visszadorombol, hogy "oké". Az idősebb macskák pedig vagy azt közvetítik a gazdinak, hogy "minden oké", vagy megnyugtatja őket, mert a kiscicakori biztonságra emlékezteti őket.

2013. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan azért amiért te reggelente nyujtozkodsz ! :D
2013. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem biztos, hogy igaz, hogy amelyiket korán választják el. Nekem 3 cicám is, egyik anyacica, a másik kettő tőle származik, és a legvégsőkik szopizhattak :D és a nőstény cica állandóan rajtam gyúr, ha beszabadul hozzám. Még a nyála is csorog közben :D Ilyenkor visszaidézik a "gyerek" korukat.
2013. okt. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ez a viselkedés a kölyökkorból visszamaradt reflex, azzal serkentette a tej kiválasztását, hogy az anyja hasát "dagasztotta". Egy másik nézet szerint, a talpain lévő illatmirigyekkel megjelölte a területet és így nyilvánította sajátjának az emlőt. Az enyémnél egyértelműen az elégedettséget jelenti.
2013. okt. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem gyúr, hanem dagaszt. Azért, mert a szopós kiscica a mami emlőjéből így indítja meg a tejet. Egy kölyökkori emlék, reflexmozgás. (Kiscica vagyok, dajkálj)
2013. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Valahol olvastam, hogy azért csinálja, mert arra emlékezik, amikor kicsi volt, és az anyukáját gyúrta. Gyakorlatilag ezzel kinevez téged "mamának". Nekem két macskám van, a nagyobbikat az utcáról szedtük össze, ő imád dagasztani, meg mászik az ölembe, onnan meg a vállamra, mindenféle indíttatás nélkül, csak úgy jólesik neki. A pici viszont, aki nagyobbik lánya, soha nem csinálja. Neki már van anyukája, bár ha egy méter távolságon belül vannak, az garantált összeverekedés....
2013. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugtató a számára,mint amikor a kisgyerek az ujját szopja.
2013. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!