Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának az utóbbi időben...

Macskának az utóbbi időben adtam nyers csirkeszívet minden nap szinte - az baj? Lesz/lehet valami baja ettől?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi szívet vagy májat szabad adni a macskának? Valaki írta egyszer, hogy csirkemájat kb. hetente egyszer szabad adni macskáknak. És a csirkeszívvel mi a helyzet, azt hetente hányszor szabad adni?

2013. okt. 23. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Az enyém szívet még nem kapott, de májat és nyers csirkemellet sokszor.

Semmi baja nem lesz tőle hidd el, imádják az ilyen dolgokat. Napi szinten nyilván nem tanácsos adni nekik de heti 1-2szer belefér. Sőt, a csirkenyakat is imádják persze azt főzve és jól kiklopfolva, hogy a csontok összezúzódjanak.

2013. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Egy dologra vigyázz ha nyersen eteted, a szárnyasok nem tartalmaznak taurint, az csak a vörös husokban van. Ha lehet inkább marha, vagy birka szivet, vesét, májat adj neki nehogy hiánybetegség alakuljon ki nálla. Vagy vegyél olyan vitamint amiben van taurin.
2013. okt. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Fogok akkor adni a macskának vörös húst is.

Igazából a taurin bevitelével szerintem nem lehet gond, mert mindennap fog magának egeret a közeli mezőkön - úgy tudom, az egérben van taurin.

Csak kiegészítésnek szoktam neki adni a csirkeszívet, májat, nyakat, egyszer-kétszer húsos farhátat. Ki fogom/fogjuk próbálni ezután a vörös húst is.

Még egyszer köszönöm mindkét hozzászólónak, hogy írt! Legyen szép napotok!

2013. okt. 24. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
De disznót tilos, azt ugye tudod. Halálos is lehet a cicának.
2013. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy sertést nem szabad a macskáknak ennie.
2013. okt. 26. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!