Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki az aki csak "természetes...

Ki az aki csak "természetes módon" azaz hússal eteti a macskáját? Van e olyan aki hússal etette de a macskája megunta és át kellett mondjuk tápra szokni?

Figyelt kérdés

1,5éve van cicám és eldöntöttem, hogy csak hússal és zöldséggel is fogom etetni (igen zöldség mert megeszik). És azért (nyers) hús mert ha a természetben vadászna galambokra meg pocokra akkor sem pattintana tüzet és sütné meg. Szerencsére pont egy olyan állatorvost találtunk aki elítéli teljesen a tápot legyen az bármilyen minőségű és a természetes étrendet támogatja.


Egy ideig jól ment az etetés de egy idő után a macska elkezdte megutálni a húst nem akarta megenni és volt h 1,5-2napig inkább éhezett de nem ette meg a húst és persze mindig friss húst raktam ki de az odaszáradt. Amit kapott nagyon jó dolgok voltak: csirke és kacsa szív, hús, máj, csirke/kacsa nyak sőt még néha pulykamedalion vagy színhús csirkemellet kapott.


Mostani találkozásunkkor az állatorvos jól le is baszott bennünket, hogy miért tápot adnunk neki és nem volt képes felfogni, hogy nem evett a macska.


A lényeg, hogy nektek mi a tapasztalat a húsos vs. tápos etetés. Valamit, hogyan lehetne szerintetek újra megszeretni a macskával a húst?



2013. okt. 14. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

vágd apró darabokra


adj neki halat

és fokozatosan vágd mellé a többit

2013. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A halat még tápban sem eszi meg. Sok macska nem szereti a halt ő sem.

Nem az étel méretével van a gond. Kapta ő már egyben vagy megdarálva. Itt magával a hússal van gond.


Ahogy apum fogalmazott "ez a macska semmit nem eszik meg ami emberi táplálék?" És valóban kb azt nem eszik meg ami emberi kaja.


Semmilyen tejterméket nem eszik meg, legyen az kefir, túró vagy tejföl. A tejszínt sem hajlandó meginni... csak a víz.

2013. okt. 14. 22:14
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy ha ennyire profi az az állatorvos, miért nem adott valami átszoktató étrendet? A macska a nyers hústól kaphat férgességet, Aujeszky-vírust és toxoplazmózist is. Bár ez az emberi fogyasztásra alkalmas húsoknál ritkábban fordul elő, mégis érdemes megfőzni a húst a macskának, ezáltal is fertőtleníteni. Így később is romlik meg.


Valamint nekem az a tapasztalatom, hogy ha egy állat egy ételhez hozzászokott, nem lehet egyik napról a másikra mással etetni. Tehát a tápba kell keverni a húst, olyanba, amit eddig megevett. Folyamatosan kell csökkenteni a tápot és növelni a húst, majd végül csak húst adni. De ez egy hosszú folyamat. Most képzeld el, hogy holnaptól csak és kizárólag mondjuk tudom is én... Articsókát, brokkolit és spenótot ehetnél. Mert az tök egészséges, meg minden. Nem hiányoznának a megszokott ízek? Nem lenne ijesztő és egy idő után unalmas? Szóval a cicót is meg lehet érteni.


Valamint meg kell, hogy kapja a macska a szükséges védőoltásokat a fenti betegségek ellen, és rendszeresen kell féreghajtani is!

2013. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

A tapot rendesen megeszi?

Milyen tap, szaraz/nedves? Milyen izesitesu?

Amikor abbahagyta a hus eveset, akkor ettol fuggetlenul a zoldsegeket megette?


(Zarojelben megjegyzem, a normalis tappal sincs baj etetes szempontjabol, nem is ertem, mi baja vele a allatorvosnak - vegulis, azt komoly szakemberek fejlesztettek ki, jellemzoen allatorvosok.)


(En nem adnek nyakat a macskanak, az benne levo csontok elegge veszelyesek tudnak lenni. )

2013. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én kb fél kiló darálthúst,összekeverek 3 reszelt répával,1 nagy karalábéval,3 főtttojással,fél kiló túróval,1 olajoshallal,fél kiló darált csirkemájjal.

Ezeket tojástartóban lefagyasztva tárolom.A reggeli adagját este veszem ki,az estit reggel és kiolvad.Imádja.

hasonlóval próbálkozz,hagyd ki,amit nem szeret.

2013. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: a zöldségeket megfőzöd, vagy nyersen teszed bele a hús és a máj közé?
2013. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz dolog a macska normális etetése mert olyan kis gazok, hogy ha nem kell nekik valami akkor sem eszik meg, képesek éhen halni egy kupac kaja mellett.


Az egyik cicám - utcáról befogadott kóborka - pl. simán megette az olcsó tápot.


Kiderült, hogy ételallergiás így csirke szívet kap meg minőségi, száraz eledelt. Azokat szereti. Viszont állatira házikosztos simán neki esett egy tál makaróninak, levesnek, pörköltnek de ezt sajna meg kellett vonnunk tőle.


Eddig nem volt gond de előfordult, hogy nem kaptam szívet és konzervet kapott. Nem ette meg. Később a maradék szívet kevertem össze a táppal az sem kellett neki. Ahol tudta kicsipegette a szívet de egyébként csak az orrát húzta.


Az én állatorvosom a prémium tápokat ajánlotta. Vannak hipoallergén minőségi tápok tehát nem is értem, hogy mi a baja a te dokidnak a macskatápokkal.


Persze az ilyen no name dolgok tényleg hulladékok de ahogy már írták a prémium tápokat direkt nekik fejlesztik ki épp állatorvosok.


Van egy francia cég 150 éve mással sem foglalkozik, mint az állati táplálékok fejlesztésével illetve gyógyszergyártással. Sok gyártó még arra is odafigyel, hogy a cica sokat mozog-e vagy keveset, ivaros vagy ivartalanított, kölyök-felnőtt-öreg-beteg-szoptatós, sőt a maine coon fajtáknak külön rájuk kitalált táp is létezik.


Egyedül a Whiskasra fújnak az állatorvosok mert abban állítólag sok a só, ami nem jó a veséjüknek. Az nem akkora prémiumtáp, amennyire agyon van reklámozva.


Szóval én azt mondom, hogy ha a nem kell sűrűn járni a dokihoz és a cica egészséges amúgy akkor adj neki néha azt, amit ti esztek csak az övé ne legyen sós, fűszeres. Egy jó kis leves husika, sült hús maradék stb. Attól nem lesz baja. Aztán néha adhatsz neki nyerset is. Szerintem inkább arról lehet szó, hogy megunta a nyershúst és kell neki a szünet, hogy újra fel tudja magának fedezni.


Mi még úgy is kicseleztük, hogy felraktuk olyan helyre, ahová fel tud menni mert iszonyat nagy tolvaj és jobban esik neki ha ellophatja, mint úgy, hogy a szája elé toljuk.

Ha a kajától nincs baja akkor nem kell mindent az orvos orrára kötni vagy váltsatok orvost ha van rá lehetőség.

2013. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. a zöldséget nyersen,reszelve,vagy botmixerrel pürésítve
2013. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nyers husival etetünk. Májat és marhát kap, meg néha pulykát (finnyázik alig eszi meg). Csirkétől fosik, ezrét nagyon ritkán adunk neki. Emellett prémium szárazkaját kap. A nedves tápokat nem eszi meg, csak a levét lenyalogatja.Próbáld ki a marhahusit és a nyuszit, hátha a régi ízeket unja.
2013. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ösnek:


ez mennyibe kerül így és hány napra elég neki?


a tojástartóból utána kipattintod egyesével vagy hogy?

2013. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!