Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az alábbi tünetek mire utalhat...

Az alábbi tünetek mire utalhatnak?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, de sokra nem jutottam, mert egyik betegség tüneteit se produkálja a macsek 100%-osan. 9 éves nőstényről van szó, nincs ivartalanítva, de sose ellett, viszont korábban soha nem volt beteg. Holnap megy dokihoz, de ideges vagyok, és addig is inkább rákérdezek.


- Nem eszik ma már második napja. Az ivást nem tudom, mert nem figyeltem 0-24-ben, de én nem vettem észre, hogy ivott volna.

- Külsőleg nem látszik úgy semmi, a mozgásán is csak annyi, hogy komótosabb, de azt a közérzetének tudom be. Kb. egy méteres magasságból, még ha a megszokottnál valamivel óvatosabban is, de gond nélkül le tud ugrani.

- Reflexei rendben, de nem érdeklődik.

- Nem tud üríteni, viszont próbálkozik szegényem bizonyos időközönként. Próbálkozás közben viszont nem sír, nem panaszkodik. Végig is nyomogattuk, többször is ma, nem fájlalta sehol. A farkát csóválta, de nem jelzett, tűrte és amikor végeztünk a nyomogatással se ment el, én ebből azt láttam, hogy nem fájt neki sehol tényleg, csak nem tetszett a piszkálódás.

- Észrevettem viszont, hogy sokat nyalja a fenekét (amúgy nem tűnt fel, hogy rendesen nagyon mosdana), megnéztem, miért, és akkor láttam, hogy fehéren váladékozik a hüvelyéből. Ott is óvatosan körbe nyomogattam, nem fájlalta, engedte. Azt is, hogy megtörölgessem, akkor szagoltam a törlőt, semmi szaga nincs a váladéknak. Foltot nem hagy sehol, tehát nem erős, de igaz, hogy sokat is nyalogatja, ha ébren van.

- Feltűnően sokat alszik, ami érthető is, hát nincs jól, de nem gömbölyödik jobban, mint általában. Van, hogy el is nyúlik, de van, hogy inkább csak gubbasztva szundikál. Ebben nem láttam rendelleneset, mindig ilyen módokon pihen. A légzése is normálisnak tűnt.

- Láza nincs, nem meleg, hasa megduzzadva nincs, és talán a szíve se ver gyorsabban.

- Ha olyanja van, simogatásért hálás, hízeleg ilyenkor, dorombol. Dorombolni csak ilyenkor hallottam, magától nem, így ebből is arra következtetek, hogy nincs fájdalma.

- A tekintete tiszta, de elképzelhető, hogy egy kicsit váladékozik. Ezt azért nem tudom biztosra, mert a szeme születésétől fogva váladékozik kicsit, ez állatorvos szerint semmi, csak érzékeny, gyakrabban meg kell neki törölni. Nem is fáj neki törlés közben se amúgy. De most talán kicsit rosszabb, de mondom, ebben annyira nem vagyok biztos.

- Nem mindig bújik el, nappal pl. sokat pihent elöl, de amikor el is vonul, nem szokatlan helyeket választ, hanem az állandó helyek közül. Igaz, hogy azokat, ahol jobban el tud bújni, de szerintem ez már attól is van, mert gyakran nézzük, rendben van-e, kapcsolgatjuk rá a lámpát is meg minden és szerintem már herótja lehet tőle. =)

- Nem nyávog csak úgy, magyarán nem többet, mint szokott, sőt, hogy nem eszik, a kajakérős nyávogása is eltűnt, tehát még kevesebbet is beszél. De a hangja tiszta, nem tűnik betegnek.

- Szőre szép, bár az látszik, hogy ma nem mosdott rendesen, de néha a lábát meg a farkát megnyalta picit. Nem hullik, nem látni rajta semmi változást, nem áll szét, nem tapad össze.

- Orra nem szárazabb/nedvesebb a megszokottnál.


Ennyi, amit össze tudtam ma szedni az állapotáról. Legjobban a váladékozás zavar, meg az, hogy egyáltalán nem ürített ma, se pisi, se kaki, de méhgyulladás egyéb jeleit nem látni. Ettől még persze lehet, csak mondom, amit látok, meg amire következtettem, lehet rosszul, nem vagyok orvos. Ezért viszem holnap, csak addig is hátha valaki tud valamit mondani.

Lécci azokkal ne idegesítsük egymást, hogy miért nincs ivartalanítva meg miért húztam eddig a dokit, ezek miatt hagy fájjon csak az én fejem, de jelenleg azért is mindegy, mert jelenleg ez a fennálló helyzet, ebből kell kiindulni, amit a múltban nem tettem meg, az úgyse fog megtörténni most hip-hop. Köszi előre és bocs, hogy ilyen hosszan írtam.


2013. okt. 24. 00:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szorulása bármitől lehet, meg lehet h összeszedett valami fertőzést és azért váladékozik neki.
2013. okt. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Megsajnáltalak a cicád miatt. Gondolom aggódsz este. Én is ezt tenném. Ha egy macska nem mosdik ott baj van. És még nagyobb baj ha nem ürít. Az én macskám így pusztult el 1 éve. Ezért is érzem átt a helyzeted. Vidd mi hamarabb állatorvoshoz, mert egy nap halasztás is sok lehet. Főleg ha nem ürít. Lehet hugyúti probléma is. De mindenképp és mihamarabb állatorvos. Ha holnap viszed majd írd meg mit mondott a doki. Gondolom viszed. És kérlek is..
2013. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi nektek! Viszem, persze! Igazság szerint már ma is elvittem volna, csak tekintve, hogy amiután ez az állapot beállt, nem romlott tovább, talán felelőtlenül, de kockáztattam az ünnep miatt, mert ilyenkor nagyon nagy felárral dolgoznak az állatorvosok. =(

Szerencsére most se rosszabbodott, fekszik, üldögél, ezekből azt remélem, nincs komoly baj, vagy nem olyan, ami el is viszi.

Persze, hogy aggódom, még egy kicsit maradok is fenn mellette, bár ha nem romlik, lehet, inkább aludni kéne de nem egyszerű...

Mindenképpen megírom, mi van!

2013. okt. 24. 00:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy gennyes méhgyulladása van. Az enyémnek is volt. Minden macskánál kialakulhat, de a nem ivartalanított és nem is szült egyedeknél a leggyakoribb. Ezért is érdemes ivartalanítani, neked is és neki is jobb lett volna. Most ki fogják venni a méhét és a petefészkeket, azután jobban lesz. A műtét után fájdalomcsillapítókat szoktak adni neki egy darabig, de változó, hogy melyik macska milyen könnyen heveri ki a fájdalmat. Elvileg valamennyire gyógyszerrel is lehet kezelni a gyulladást, főleg ha még nem olyan nagyon vészes a helyzet, de ekkor valószínűleg majd újra előjön idővel, szóval a műtét az igazi megoldás.
2013. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz és majd ő biztosat mond. Minél hamarabb, annál jobb.
2013. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Délután megyünk, akkorra kaptunk időpontot, viszont délelőtt pisilt-kakilt is. Nehézkesen, de nem fájdalmakkal, de nagyon keveset mindkettőből, de egyik se nézett ki rendellenesen. Ezt jó jelnek remélem, de majd beszámolok, mi volt az orvosnál.
2013. okt. 24. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki?
2013. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Először ő is méhgyulladásra gyanakodott, de az ultrahangon nem látta ezt. Azt mondta, valóban van valami ott, ahova a méhe is kinyúlhat, de egyelőre ezt az ultrahangkép nem igazolta úgyhogy csak valami megfogta szerinte a székletet. Erre adott neki kezelést, még nincs termés, viszont ivott, miután hazaértünk, és szó szerint egy falatot is evett. És egy kicsit mosdott is, nem sokat. Holnap vissza kell vinni, akkor majd pontosabbat tudunk.
2013. okt. 24. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Gondolom kapott antibiotikumot is, ha esetleg beteg. Kérj vérvételt is. És majd ird már meg. :)
2013. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ehhez egyébként nem kell ultrahang. Ha nincs tele gennyel a méhe, akkor még úgysem látszik az ultrahangon. Ez legalább előny, hogy még időben elkaptátok. Kenetet kell venni, úgyis állandóan a genny folyik belőle, azért nyalogatja. Tapasztalt orvos csak megnézi mi folyik belőle és látja. Már ha a terhességet meg ilyeneket ki lehet zárni.
2013. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!