Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségre utalhatnak...

Milyen betegségre utalhatnak az alábbi tünetek? (Ahány állatorvosnál jártunk, mindegyik mást mondott, a véleméynetekre lennék kíváncsi).

Figyelt kérdés

Lány cica, 7 hónapos, házimacska.

láz (magas és hosszú időn keresztül 39,3-41 C),

duzzadt nyirokcsomók,

étvágytalanság (kicsit eszeget, de nem annyit mint szokott, vizet alig iszik, szinte semmit - a doki mondta is, hogy ki van száradva),

kedvetlenség,

a széklete teljesen normális (egy nap volt világos színű hasmenése, akkor nagyon rosszul volt, az alomig nem ment el, de azóta volt),

sokat alszik, főképp a meleg helyeket keresi (az én illetve párom hasa, kandalló előtt stb.),

tegnap hányás (erős lázzal kísérve, átlátszó folyadék, de nem habos)

szőrhullás

Hoszabb élénkebb időszakok (minth már majdnem teljesen gyógyult lenne, majd egy nap nagyon rossz, letargikus, nagyon lázas, aztán megint javul)


A tünetek már lassan két hete tartanak, az állatorvosok széttárják a kezüket. Az egyik szerint ez macskanáta, másik szerint macska aids, de volt már leukózis és parvo tipp is. Az egyik doki már másfél hete kb temette, h búcsúzkodjunk mert szerinte a másnapot sem éli meg a cicu. Magyarul passz.

Szerintetek?


2010. febr. 6. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

így nagyon nehéz. Kellene kérni egy vértesztet.

A vérvétel nem fáj nekik, de miután el kell küldeni külső laborba elég drága.

Viszont abból minden kiderül. Furcsa, hogy még egyik állatorvos sem javasolta.

2010. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én lánycicámnak ugyanezek voltak a tünetei, mint kiderült őt megmérgezték.
2010. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az én lánymacskámnak is hasonló tünetei voltak, de nem hányt, nem ment a hasa és nem volt lázas, csak levert, nem evett és fájt a hasa.az állatorvosok nála sem tudták megmondani mi a baj, de azért a pénzt elkérte mindegyik. Mindenképp valami vírusos baja lehet a cicádnak a láz miatt. Adj neki kamillateát fecskendőből, és ha tudsz vegyél neki vitamint. Az én cicámnak ez segített.
2010. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kapott már a dikoktól antibiotikumot, lázcsillapítót, vitamint, infúziót, plusz Nutri plus pasztát adunk neki.

A vértesztet csak egy doki vetette fel, majd azzal a lendülettel közölte is hogy nem javasolja mert annyira drága. Azt mondta felesleges, mert a kezelésen nem változtat ha tudja mi a baja.

2010. febr. 6. 08:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Én tudok Jászberényben ajánlani egy kiváló orvost, ő tuti mindent megtenne, hogy meggyógyuljon a cica.
2010. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pesten tudok jó orvost ha arra laksz. Sajnos-szerencsére nem hallottam még ilyen betegségről. Jobbulást és bocsi, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni. Ha nem probléma írd folyamatosan, hogy mi a helyzet, érdekel.
2010. febr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én cicámnak voltak hasonló tünezei, bár szerintem a tiéd nem ugyanaz... Láza volt az enyének, nem evett, nem ivott, és fokozatosan romlott az állapota a levertséget illetően, végül kihűlt 32 fokra... A vége az lett, hogy kiderült, májbetegésge van, esetleg vírusos, de annyira a égén volt, hogy elaltatták.

A legutolsó doki egy nagyon jó fej doki volt, kedves, megértő, ő mondta, hogy ha az első doki csinál vértesztet, minden kiderül, és nem fajul ide a dolog.

Szóval ragaszkodj szerintem a vérteszthez, mert az eldöntené. ne sajnálgassanak a dokik, meg tárogassák a kezüket, meg a pénz miatt aggódjanak. meg kell csinálni, hogy tudjátok, mi a baja, aztán el lehet dönteni, hogy akartok-e kezelést, vagy mi a cica érdeke.

Én Nyíregyen tudom ajánlani ezt a szuper dokit, ha erre laksz. Majd megírod.

Szóval vérteszt. A bizonytalanság végére kell egy pontot tenni, aztán lehet a többin gondolkodni.

2010. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Innen találsz valamit, hogy melyik lehet a cicud baja.:

[link]

2010. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egészségügyi fősulin tanulok, nekem valami vírusfertőzésenk tűnik, ami ellen az immunrendszere nagyon erősen küzd.

Ami a legfontosabb, hogy immunerősítőt kapjon! Az immunvédekezés nagyon-nagyon fontos, ugyanis a vírusokat csak így lehet elpusztítani! Az antibiotikum a felülfertőződést elkerülendően hasznos ilyenkor. Emellé kellenek vitaminok meg bélflóra visszaállítók.

Vírusfertőzésre utal az is, hogy nem akarnak vérteszet csinálni, ugyanis ezek ellen nincs orvosság csak tüneti kezelés, magyarul tényleg mindegy a vírus jelege.

Szerintem is felesleges a vérteszt, ha baktérium lenne, azt már az antibiotikum kiírtotta volna.


Sajnos ebben az esetben a doki is csak a tüneteket tudja kezelni. IMMUNERŐSÍTŐT kapjon mindenképpen! És vigyázz rá, ne engedd ki, tartsd a lakásban, mert ha felülfertőződik, akkor a gyógyulás esélye is nagyon lecsökken!


Drukkolok, hogy meggyógyuljon! Még jelentkezz mindenképpen!

2010. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hosszas betegeskedés és több visszaesés után meggyógyult a cicus :)

A betegség vége elég furán zajlott, egy hétig folyamatosan javult az állapota, már evett, játszott, majd egyik-napról a másikra elkezdett hányni, hasmenése volt, vissza lázasodott, nem evett, majd megint jobban lett és kezdődött előlről, ezt eljátszottuk vagy 3-4 alkalommal. Most már szerencsére hetek óta tünetmentes :)

2010. márc. 17. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!