Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók! Melyik a legjobb...

Macskatartók! Melyik a legjobb minőségű macskatáp?

Figyelt kérdés

Nektek mi a véleményetek?? A legmagasabb húsértékűnek az

Applaws-t találom, de nincs belőle sterilizált macskáknak való! Ár már nem érdekel, mert ha kiszámolja az ember napi 55Ft-80Ft-ra jön ki az adag! Tehát ivartalanított macskáknak való, nagy kiszerelésű, és rendesen legyen benne hús! Tudtok ilyet?? Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2013. okt. 24. 15:15
1 2
 1/15 Vicuska87 ***** válasza:
34%

Jaaaaaaj ez a sterilizáltáknak való, meg ilyen táp, meg amolyan táp, ez mind parasztvakítás!


Jó táp az applaws, taste of the wild, orijen, acana!

2013. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Ivartalanított macskáknak való kaják:

Whiskas

Friskies,sterilized

Royal Canin Urinrary

Happy Cat

2013. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
A wishkast én nem ajánlom, tapasztalat, hogy olyan iszonyat büdöset tojnak tőle a macskák, hogy csak na. Na meg alig van benne hús inkább gabona az egész csak a reklámja nagy. Mi purinát adunk a cicánknak, de még kísérletezés alatt állunk :) Amíg kutyusunk volt ő acanát evett az kutyából nagyon jó volt :)
2013. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Prémium tápra gondoltam! Frieskis és társai elnézést de sz*rt sem érnek! Viszont mivel nedvesből nem tudom megvenni neki a prémiumot, abból Whiskast adok neki, sajnos ez van! Első válaszolónak: Nem igaz, nem mindegy, én nem akarom hogy húgyköve meg mindenféle veseproblémája legyen a cicámnak, úgyhogy inkább sterilt vennék, de nem találom melyik ezek közül a legjobb és ami steril is!!
2013. okt. 25. 13:06
 5/15 A kérdező kommentje:
olyanokat írnak pl a Taste of the Wild-re hogy pompás íz meg hogy idézem: "megfelelő bármely fajtájú és korú macskának!" Sampont sem veszel minden hajtípusra valót, mert sz*rt ér!!! Ha mégis akkor most mondom neked hogy semmire való! Vagy zsíros lesz a hajad vagy korpás vagy kiszárad és olyan lesz mint a szalma! Ebből indulok ki, ha ezt írják rá hogy "mindenkinek" jó akkor az milyen lehet????
2013. okt. 25. 13:10
 6/15 A kérdező kommentje:

jelenleg ezt adom neki, de gondoltam van ennél jobb is!


[link]

2013. okt. 25. 13:12
 7/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek írom ezt is:


"Ivartalanítás után megszűnik ez a temészetes szabályozási folyamat - a macska többet eszik, mint amire szüksége van, s ez könnyedén vezethet túlsúlyhoz. A csökkentett szénhidrát-tartalom a vércukorszint enyhe megemelkedéséhez vezethet, és ezáltal elkerülhető az idő előtti éhségérzet kialakulása. Sterilizált macskáknál - különösen a túlsúlyosaknál - gyakrabban képződnek húgykövek, mivel általában kevesebbet isznak és ezáltal kevesebb vizeletet adnak le. Ellenőrzött ásványianyag-bevitel útján a vizelet pH értékét megfelelően alacsony szinten lehet tartani, és ez hozzájárul a húgyutak egészségének megőrzéséhez. A magasértékű fehérje-tartalom segíthet az izmok felépítésében ill. azok megtartásában."

2013. okt. 25. 13:15
 8/15 Maxitabi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező- az ivartalanítottaknak sem kell külön táp-ha az jó és gabonamentes. És elsősorban nem szárazat kellene kapniuk, akkor nem lesz gond húgykővel, vesekővel..

A jó száraztápgyártók egyike sem készít-ahgy írták is már- külön ilyen-olyan parasztvakítós tápot,csak kölyöknek és felnőttnek,mert minden életkorban adhatók ezek. Általában gabonamentesek, ezért is jók a sterilizált állatoknak..

Az én két cicám is ivartalanított-egy kandút mc,egy lány házi- és 4 éve orijent esznek (acana,leonardo kacsás és josera is volt/van közben).Nem is híznak!! Próbálok napi egyszer jó konzervet,tasakost adni nekik,de hát sajna nem akaródzik enni..így figyelek, hogy igyanak eleget (3 helyen van víz a lakásban,messze a kajától)és néha egy kis nyers husi is adódik-de azt sem akarják nagyon enni,mindig csak egy keveset..

2013. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vicuska87 ***** válasza:
29%
Akkor vegyél neki steril tápot, nekem aztán oly mindegy mit esznek a macskáid!
2013. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A prémium, szuper-prémium száraztápok tényleg nagyon jó összetételűek, csak mostanában azon gondolkozom, mennyire természetes a macskáknak megenni egy marék csontszáraz izét, utána pedig meginni három deci vizet? :-O A macskák alapból kevés vizet isznak, vajon mennyire készül ki a veséjük, ha egy életen keresztül ennek a mennyiségnek a többszörösét kell kiválasztaniuk? Mondjuk ez csak az én hülyeségem. Egyébként nagyon sok macska idős korára vesebeteg lesz. Négy macskám volt, mindegyik ivartalanított kandúr, vegyesen etettem őket, prémium száraztáp mindig volt előttük, abból akkor ettek, amikor akartak (nem fogyott túl sok), mellette mindennap kaptak csirkenyakat, csirkeszárnyat, csirkeszívet, időnként májat, tojást, halat, sőt, egy-két "gagyi" konzerv is becsúszott. Soha nem volt vese- vagy húgykövük, de mind a négy vesebeteg volt az utolsó éveiben. Egy 16 évesen ment el, egy 18 évesen, egy 19 évesen, az utolsó most két hete 20 évesen. Valószínűleg a természet nem arra kalibrálta őket, hogy ilyen hosszú ideig egészségesen éljenek. Persze, kivételek mindig lehetnek...
2013. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!