Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik azok az ételek amik...

Mik azok az ételek amik mérgezőek a macskákra?

Figyelt kérdés

Mikor eszünk többnyire kunyerál, pl a sárgadinnyét imádja..ha műzlit eszek csokisat, azt meg sem eszi! De olvastam sok helyen, hogy a csoki-kakaó, hagyma, szőlő, burgonya halált is okozhat nála! Olvastam gabonafélélet is, de ezt sem értem hiszen sok olyan táp van amiben sajnos ez is van! A kenyérféléket pedig imádja! Most akkor mit adhatok neki abból amit én eszek?? És régen? Mikor nem volt macskakaja és az emberek maradékot adtak a macskának?? (még van aki most is házi kosztot ad neki)


Normális válaszokat előre is köszi!


Egy aggódó... L/23



2013. szept. 19. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Például a tej elég mérgezõ a macskákra nézve.
2013. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A tej??? Mitől lenne mérgező??? Ételt mondtam nem italt! Hát az én macskámnak semmi baja tőle! Nem laktózérzékeny, de azt is hogy megtudd ki kell próbálni, nem egyből rávágni hogy "macskának tejet tilos adni"! Köszi a szuper választ!
2013. szept. 19. 08:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejet lehet adni a macskáknak, nagyon szeretik. De csak olyan tejet adj amelyik laktózmentes. A sima tejtől fosos lesz.

Amik nagyon veszélyesek, akár mérgezőek is lehetnek egy macskának az a


1. A csokoládé

A csokoládé mérgező a macskák számára, mivel a csokoládés és a kakaó is tartalmazza a teobromin nevű alkaloidot, amely mérgező hatással bír a macska szervezetére. Ha rendszeresen fogyaszt csokoládét kedvencünk, akkor annak az eredménye hányás, hasmenés, láz, roham, kóma vagy akár halál is lehet.

2. A hagyma és a fokhagyma

A hagyma és a fokhagyma mérgezőek lehetnek a bennük lévő N-propil diszulfid miatt. Ez az anyag vérszegénységet okozhat, mivel hatására szétesnek a vörösvérsejtek. A hagyma még a fokhagymánál is mérgezőbb, tehát tartsuk távol mindkettőtől a macskánkat. Vigyázzunk, hogy a húsokban is lehet hagyma vagy fokhagyma, ezért olvassuk el figyelmesen a címkét!

3. A burgonya családjába tartozó nyers zöldségek

A zöld paradicsom egy glikoalkaloid szolanin-nek nevezett anyagot tartalmaz, ami a macskákra nézve mérgező. Ez az anyag a burgonyafélék családjába tartozó növényekben van jelen, mint például a paradicsom, burgonya, paprika, chilli paprika, padlizsán, petúnia vagy a halálos nadragulya (belladonna). Ha teljesen meg van érve vagy meg van főzve a zöldség, ezek az összetevők nem jelentenek gondot a macska emésztésének. De nyersen semmiképpen se adjunk nekik belőle. Ezeknek a növényeknek a levele és a szára nagyon mérgező és emésztőrendszeri fájdalmakat és agresszív tüneteket okozhat.


4. A szőlő

A szőlő is mérgező lehet a macskáknak. Kerüljük a szőlőt vagy akár a mazsolát is, hiszen az is ugyanolyan anyagokat tartalmaz mint a szőlő.

5. A koffein

Bármilyen koffein tartalmú termék mérgező lehet a macskák számára. A koffein felélénkíti az idegrendszert és reszketést, hányást vagy hasmenést okozhat. Ez az az 5 étel, amelyet nem kerülnünk kellene. Főleg, ha a macskánknak valamilyen ételt nem bír a szervezete, ezek akár mérgezőek is lehetnek. Nagyon sok laktóz intoleranciában szenvedő macska van. Az ételmérgezést a hányás, hasmenés, láz, letargia, görcsök, kiütés vagy roham jelezheti. Ezek a tünetek a mérgező étel elfogyasztásától számított 12 órán belül megjelennek. Azonnal forduljunk állatorvoshoz, hogy megelőzzük a további komplikációkat! Tartsuk meg a listát a mérgező anyagokról és adjuk tovább azoknak akiknek háziállata van!

2013. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
pedig tényleg nem szabad tejet adni, inkább tejszínt kicsit
2013. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tejet adni a macskának de csak laktózmenteset..

Attól semmi baja nem lesz..

2013. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2013. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amelyik érzékeny rá annak mérgező, az enyémek mindig ittak tejet. Ki is törne a balhé a mostaninál, ha nem kapná meg a reggeli tejadagot.:D Az enyém vegyes koszton van, kap konzervet, tápot és házi kosztot is, néha főzök neki, pl halat, csirkelábat, májat. A házi kosztnál a csöves és hegyes csontokra kell figyelni, továbbá érdemes a maradék húsról lemosni a fűszereket és úgy adni. Nem árt a kenyér és tészta sem, ha nem csak azt kap és nem túl sokat. Kerülendő a túlzottan édes, sós, fűszeres kaja. Amúgy egy macsek, ha nincs kiéhezve, elég jól eltudja dönteni, hogy mi jó neki és a túlzabálás sem jellemző rájuk mint pl a kutyákra. Az enyémnek nyugodtan adhatnék burgonyát,zöldséget, rizst, a húst kipecázná a többit otthagyná, amennyi lecsúszik az ártalmatlan mennyiség. A túlzásokat kerüld és törekedj a változatosságra, akkor semmi gond nem lesz vele.
2013. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8. válaszoló! Köszönöm! Nem esek túlzásba, nagyon keveset kap kenyérből,kifliből és zsemléből! És igen, mint ahogy írtam pl a csokis golyó műzlit nem is kéri! Megszagolja és elmegy! Igen, hétfőn adtam neki vasárnapról maradt sült csirkecombot, de nem mostam le, bőrét nem adtam neki, de legközelebb lemosom! Mégegyszer is köszönöm!
2013. szept. 19. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Bár szó szerint tényleg étel szerepel a kérdésben, elnézést kérek, de a kialakult tej vitához írnék.


A kérdezővel és válaszírókkal egyezően, nem vagyok ebben a témában kutató, csak tapasztalatokat tudok leírni.


Ha nagymamám este fejte a tehenet, a napközben esetleg nem is látott macskák azonnal ott teremtek, kapták, és mohón itták a frissen fejt tejet. Ezek a macskák még haszonállatok voltak, vadászták a patkányokat, egereket. Nemegyszer emiatt egy időre be lettek zárva pincébe, kamrába. Sőt, a házba is kívánatos volt a jelenlétük. Ha ilyen helyen egyszer is ment volna a hasuk, hánytak volna, vagy bármi bajuk lett volna, nyilván ők sem kértek volna tejet, illetve nem kaptak volna. És ez így volt nagymamám nagymamájánál is és visszafelé, tovább.

Mára már változott a táplálásuk, ha nem kapnak tejet, elszokik tőle a szervezetük és tényleg árthat.

Ezzel együtt, nekünk 3 macska közül 2 nagyon szereti, szerette a tejet. A tejivó nagyon „házias”, alig teszi ki a lábát a házból. Ha menne a hasa, csak észrevennénk. Amelyik nem issza, az vizet is nagyon ritkán iszik.

Most kettő van, a harmadik már nem él. Nagy tejivó volt, 13 éves korában gázolta el egy autó.


Abban sem vagyok biztos, hogy nem üzleti érdek áll e az olcsóbb tejekkel való fenyegetés és a drágább tejek ajánlása mögött. Hiszen az emberi ételekkel, italokkal kapcsolatban is elég gyakoriak a tudományos véleményváltozások – oda, vissza. Lehet tudós véleményét idézni pro és kontra.


Olyasmi, mint a parlagfű. Ma nagy ellenség, rengeteg embernek nagyon árt, még igen messziről is. És más allergiák is tömegeket bántanak. Persze, a huzatmentes nyílászárókkal ellátott helyiségekben, a TV és számítógép előtt ülve nem szerez alkalmazkodóképességet a szervezet.

Nem is kell időben messzire visszamenni. Mi például gyerekkorunkban (nem is volt TV, számítógép pláne nem) egy közeli telken töltöttük a szabadidőnk jó részét, ami sűrűn parlagfüves volt. (A nevét sem tudtuk, seprűnek hívtuk.) Alig vártuk, hogy magasabbra nőjön, mint mi vagyunk. Ott bújócskáztunk, számháborúztunk, plédekből, pokrócokból csinált kunyhóban társasjátékoztunk. Akkor sem volt bajunk a parlagfűtől, ma is nyugodtan kaszálhatom, akár ott is alhatnék. Évtizedek óta nem voltam beteg, nem voltam táppénzen.


Lehet durcásan írni, hogy csak dögöljek ott meg tőle, de nem így lesz. És a tejivó macskánk sem döglik meg a tej miatt.

2013. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatom értelmetlenné vált, mert a "kedves" jelzős felszólítást tartalmazó választ törölték.
2013. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!