Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhoztam tegnap egy cicát,...

Elhoztam tegnap egy cicát, nagyon örültem neki, de ma szeretném vissza vinni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A helyzet, ingyen kaptam, fajtiszta sziámi cica. Nagyon régóta ilyen cicát akartam, 2 napig extázisban voltam, hogy sziámim lesz. De sajnos ő csak a 2 hónappal ezelőtt meghalt kiscicámat juttatja eszembe, nem volt még két éves, gyönyörű, bujós jószág volt. Napokig csak sírtam utána, eltünt a házból az élet, azt hittem egy másik cica, aki visszahozná az életet a házba segítene elfelejteni, de nem segített. Egész éjszaka csak sírtam, és még most is sírok, úgy érzem a szívem ketté akar törni. Szerintetek visszavihetem az előző gazdijának? Menhelyre nem akarom beadni, és nem hiszem, hogy még egy éjszakát így kibírok.
2009. nov. 13. 06:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Vettem neki almot, kaját, tálkát, ezt is odaadnám az előző gazdinak. De illik ilyet tenni?
2009. nov. 13. 06:44
 2/28 anonim ***** válasza:

Adj időt magadnak, meg a cicának! Ne vidd vissza! Meglátod, hogy egy kicsit szomorkodsz még, utána meglátod benne azt, hogy ő egy teljesen más személyiség, nem az előző cicád.

Arany falatok, hidd el, egy kis idő és imádni fogod. (nekem 2 sziámim volt). Szedd össze magad egy kicsit és tölts vele egy kis időt. (-: Írj, hogy mi lett veletek

2009. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon nehéz helyzet, nekünk 14 évig volt egy csodálatos kutyusunk, mellette nőttem fel. 22 éves voltam, amikor elveszítettük. Rettenetesen fájt, sőt, még a mai napig is megkönnyezem, ha beszélek róla. Viszont van azóta 2 tündéri kutyuskám, mindkettőt menhelyről hoztuk, és tudod, arra gondoltam, hogy a meghalt kutyus is annak örülne, ha megmentenénk egy kis társát. A halott cicádért már semmit nem tehetsz, lehet, hogy ilyenkor a lelkifurdalás is dolgozik az emberben, de hidd el, nem kell. Ameddig élt, gondoskodtál róla, szeretted, és ez a fontos. Idő kell, hogy megszokd az új cicát, lehet, hogy teljesen más természetű lesz, de gondolj arra, hogy a régi cica már sajnos a múlt, az új viszont a jelen, és még ha most idegenkedsz is tőle, előbb-utóbb úgyis imádni fogod. Úgyhogy szerintem gondold át még egyszer, ne az foglalkoztasson, hogy illik -e visszaadni vagy nem, arra gondolj, hogy elhoztál magadhoz egy kis élőlényt, aki rengeteg szeretetet fog adni neked, ha megismeritek egymást. Én a helyedben, bármilyen nehéz, nem vinném vissza a kiscicát. Attól még emlékezhetsz a régire jó szívvel!

Remélem, tudtam segíteni, tudom, hogy nehéz a helyzet annak, aki tényleg igazi állatbarát. Légyszi majd írd meg, hogy döntöttél! Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan írd meg.

2009. nov. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló minden leírt. Friss a fájdalom, de ha adsz elég időt magatoknak, őt is megszereted. Ne hasonlítgasd az előző cicádhoz, fogadd el olyannak, amilyen.

Ha ezután is úgy érzed, hogy nem megy, még mindig visszaviheted vagy kereshetsz másik gazdit neki. De menhelyre tényleg ne add szegényt! Nem tudom hol laksz, ha nem túl messze, mi szívesen befogadjuk a cicát szobacicának.

2009. nov. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szerintem is megszeretnéd,ha adnál magatoknak 1 kis időt.Ha nem akkor add vissza annak akitől hoztad.Csak menhelyre ne vidd.
2009. nov. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Most ő még fél és én pedig félek, hogy nem tudok neki elég szeretet adni ahoz, hogy ki tudjon bontakozni, feltudjon oldódni, hiszen néha rá sem tudok nézni.
2009. nov. 13. 07:17
 7/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy próbál nekem segíteni.
2009. nov. 13. 07:20
 8/28 anonim ***** válasza:
66%
Második válaszoló vagyok. A pici cicáknak megvan az a jó tulajdonsága, hogy előbb félnek, aztán hamar feloldódnak, aztán majd nem győzöd nyomon követni a rosszalkodását! :-) Fel fog oldani téged is, előbb-utóbb úgyis elkezd veled "kommunikálni", és akkor azért már nem zavarhatod el magadtól! És igenis nézz rá, vedd észre, hogy milyen szép, aranyos, pici kiscica, és szüksége van a te gondoskodásodra. Pár napig lehet, hogy nehéz lesz, de szerintem még mindig jobb elviselni néhány rossz napot, mint állatka nélkül élni.
2009. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ő nem pici már 3 hónapos, és nagyon fél, be van húzódva egy sarokba, enni nem evett még semmit. Nem is tudom hogyan közeledjek felé, próbálom simogat, de csak menekül, én pedig csak sírok.
2009. nov. 13. 07:59
 10/28 anonim ***** válasza:

A 91%-os 7:14 vagyok (egyidőben többen írtunk :) )

Ne sírj, legalábbis még ne előtte. Mint írod, nem is olyan kicsi már, neki is megrázkódtatás az otthonváltás, és 3 hónaposan már a gazdijához is kötődött, most meg itt van egy idegen helyen, egy idegen lény zokogva közelít hozzá, így méginkább érthető a riadalma. Próbálj megnyugodni, játssz vele (adj neki egy pingpong labdát, vagy köss madzag végére papírmasnit, azt is imádják!) így hamarabb fel fog oldódni. Aztán, ha látod, hogy ő is tud idétlenkedni, tündéri szőrcsomóba gömbölyödve harcolni a labdával, úgy megszereted, hogy csodálkozni fogsz a mostani szomorú gondolataidon.

2009. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!