Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám beteg, mi lehet a baja?

A cicám beteg, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel óta nem eszik szinte semmit, a padlóra végzi a dolgát és 2x hányt is. De egyébiránt nem fáj semmije sem és eleven, rohangál. A macskakolbász az egyetlen, amiből evett egy keveset (apróra felvágva), de azt ki is hányta később :( Próbáltam neki felvágottat és színhúst is adni, de azt sem ette meg.


45%-os hústartalmú nedvestápot kap, csak benti cica. Ketten vannak egyébként, a másiknak semmi baja.


Természetesen amint hazaért a párom munkából elvisszük állatorvoshoz, csak érdekelne mi lehet a gond, hátha tudja valaki :( (én most munkából írok...)


2013. nov. 5. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha hányt, akkor nem kéne neki enni adni most. Viszont jó lenne, ha sok vizet inna, hogy ne száradjon ki.

Hogy mi a baja, a fene tudja, hirtelen sokat evett, valami olyan dolgot evett, ami nem jó (akár megrághatott egy szobanövényt is, ha van), vagy valamit a ruhátokon, cipőtökön hazavittetek, ami megfertőzhette. Ennél közelebbit nem lehet szerintem mondani, majd megvizsgálja délután az állatorvos. Ha eleven, akkor az jó jel, lehet nincs komoly baja, lehet tényleg csak egy kis gyomorrontás, de így látatlanban nehéz bármit is mondani.

Mindenesetre remélem, hogy már holnapra jobban lesz a cicátok.

2013. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van szobanövény, egyik sem ártalmas a cicákra, ezt mindig megnézzük mielőtt növényt vásárolunk.


Az ivásra nem nagyon tudtam rávenni őt, szinte sosem iszik a tálból... :(

2013. nov. 5. 10:45
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha a padlóra pisil, akkor lehet húgyúti betegsége. Ilyenkor sokszor próbál pisilni, de keveset sikerül és gyakran az almon kívül. Véres is lehet a vizelet.

Mivel ez fájdalmas, járhat hányással és étvágytalansággal.

Mindenképp orvos, főleg ha kandúr, mert náluk elzáródást is okozhatnak az esetleges húgykövek.

Ez persze csak egy lehetséges ok (saját tapasztalatból).

2013. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyszer pisilt a padlóra (tegnap reggel), de meglehetősen sokat. Nem volt véres.


Ma viszont a padlóra végezte a nagydolgát is reggel, és híg volt a dolog. Hányt is, később pedig mielőtt elmentem munkába egyszer öklendezett, de nem hányt.


Lehet már tegnap el kellett volna vinni orvoshoz, de mivel elemében volt, reméltem hogy csak egy kis gyomorrontás és estére/reggelre elmúlik :(((

2013. nov. 5. 11:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
1.5 éves kandúrról van szó, sima házicica, nincs márkája :)
2013. nov. 5. 11:39
 7/17 A kérdező kommentje:
Ivíartalanított, ha ez számít valamit...
2013. nov. 5. 11:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor bármi lehet, majd írd meg, mi volt az orvosnál.
2013. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a válaszokat azért, mindenkinek ment a zöld.


Remélem nem súlyos a dolog.

2013. nov. 5. 12:20
 10/17 A kérdező kommentje:

Na az orvos azt mondta valamilyen fertőzést szedett össze a kis nyavalyás, kapott 3 szurit meg a biztonság kedvéért valamit férgek ellen.


Egyébként tegnap este már evett egy keveset szerencsére, bár nem rendes adagot, és azóta nem hányt vagy volt hasmenése.


Mindenkinek köszönöm a tippeket és a segítséget!

2013. nov. 6. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!