Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyukám folyamatosan degeszre...

Anyukám folyamatosan degeszre tömi a cicánkat, aki minden étkezés után beokádik. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy négy éves ivartalanított kandúr házi cicánk,eddig soha semmi probléma nem volt vele,de kb mióta ivartalanítva lett (idén április) azóta hetente 1-2x behány.Ez zömmel étkezés után fordul elő,mégpedig csak akkor,ha anyukám ad neki kaját.

Száraz táp szinte egész nap előtte,de csak pici adagok (Brit tápot eszik) 100%-os húskonzervet meg napi 3x kap.Én mindenből arányosan adok neki,nem is volt ebből soha probléma...de anyukám púposra szedi a tálját,a macska majd kidurran mire megeszi az egészet,majd arrébb húzódik és percek alatt mindent kihány.


Bárhogy mondom anyának,hogy ne adjon neki ennyi kaját,ő sértésnek veszi,meg el sem hiszi,hogy a kaja miatt van.

Állatorvoshoz is elvittem már,csináltak vértesztet,illetve a hányását is megnézték,szőrgolyóra gyanakodva,de a komplett hányása a meg sem emésztett kajájából áll.

Egy db szőrgolyó nincs benne.


A doki elmondta,hogy valószínű az étkezéstől van,hirtelen megterheli a gyomrát a rengeteg táplálék...de anyámnak egyik fülén be a másikon ki.


Mit csináljak már vele??


A végén még megöli ezzel a cicát..:(


2013. nov. 13. 11:52
 1/4 anonim válasza:
Mondd meg neki nyomatékosabban.
2013. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az orvosnak se hitte el,azt mondta,hogy a doki azért találta ki ezt,mert elkért egy valag pénzt,és egyik teszt sem lett eredményes,és valamit mondania kellett.Ezért "találta" ki,hogy a kaja miatt van.


Én már naponta összeveszek vele a dolgon,ha meglátom,hogy mennyit szedett neki,a felét visszaveszem,de sokszor nem vagyok itthon,amikor megeteti,vagy nem látom...


Borzalmas és senkinek nem hiszi el,a saját szemének se,hogy miután bevágja az egész adagot,2 percre rá kihányja...Megbolondulok tőle.

2013. nov. 13. 12:16
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Számomra furcsa dolog ez, még sohasem vettem észtre, hogy bármiből is bezabálna a macskám, ha kevés neki nyávog, ha sok otthagyja. Sohasem porcióztam, de általában hagy mindig egy keveset, azt estefelé megeszegeti. Táp viszont ott van előtte, akkor és annyit eszik belőle amennyit akar, ha kifogy a tálból teletöltöm. Pici kora óta tudja mennyi kell neki, se többet se kevesebbet nem fogyaszt semmiből. Az enyémet nem lehet bezabáltatni és az ezelőttit sem lehetett. Egy dolgot tehetsz, kérd meg anyukádat, hogy ne etesse a macskát, vagy beszéljétek meg a mennyiséget. Ne veszekedj, hanem kérd.:D
2013. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyukádnak, hogy így a cica nem lesz hosszú életű, betegségek fognak nála jelentkezni, amikre kemény pénzeket kell majd költeni és közben a cica szenvedni fog. Könnyen cukorbeteg lehet és akkor naponta injekciózni kell, sajnos még így is elpusztulhat.
2013. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!