Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem meg a 3 hónapos...

Hogy neveljem meg a 3 hónapos cicám?

Figyelt kérdés
Amikor hoztuk,már akkor is nagyon eleven volt,de akkor még dobozban aludt,és használta a dobozban a macska wc-t,de mióta szobában él,azóta nem használja,mindenkit megkarmol és harapdál,amúgy helyes cica.
2009. nov. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát wc-zés..Az én cicáimmal is volt gondom ezzel kapcsolatban..Én figyelem, hogy mikor kell neki, és akkor gyorsan beleteszem a homokba (már ami van a macska wc-ben), és a lábával szoktam irányitani a betemetést, ilyesmi..Aztán ő érzi ott a szagot, meg meg is szokja majd idővel :)

A viselkedése..azt nagyon nyugodtan rá is hagyhatod, hiszen kölyök cicusról van szó..Idővel megnyugszik..Esetleg csinálhatsz neki macskajátékokat, pl. felkötsz valahova vmi kis gombolyagot, ami a levegőben lóg, majd azt lökdösi :)

2009. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Többször is beletettem a wc-be,mielőtt láttam,hogy kell neki,azóta is csak ritkán megy oda.
2009. nov. 17. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen almot használsz?
2009. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
próbáld neki mondogatni hogy "ide kell pisilni, kakilni" és megdicsérni ha elvégezte a dolgát esetleg valami kis jutalmat adni neki hogy tudja ügyes volt és jót csinált..
2009. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kialakítasz egy jutalmazási rendszert amit a wécézésre és a viselkedésére is be tudsz vezetni. Ha valamit jól csinál, add neki az általa legjobban szeretett falatot jutalomként. Ha rosszul viselkedik szidd meg, ne foglalkozz vele és úgy tedd arrébb, hogy megfogod a nyakán a bőrt, akár csak az anyja. Innen fogja tudni hogy nevelő szándékú a dolog..
2009. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! az én cicóm három éves, de mi is pont három hónapos kor körül hoztuk el. A kaksizással nekünk is baj volt, de mi úgy csináltuk, hogy ahova odakakált, megfogod odaviszed, nem teszed közel, csak hogy érezze a szagát, aztán papírral megfogtuk, odaraktuk a cicaalomba, ő ezt végignézte, meg mikor kakilt, akkoris gyorsan odavittük. persze aztán lapáttal kiszedtük az alomból, csak hogy lássa, hogy oda kell neki.


Egyébként nekünk csak ebbe megy bele:

[link]


hiába írják, hogy illatos, meg felszívja a pisit, meg szagtalanít, kamu az összes, végigpróbáltuk, semmit nem ér egyik se.. Persze lehet, hogy nektek máshogy van, meg gondolom megszokás is..


Ja és!!!!!!!!!!!!! Nekünk azt is mondta akitől hoztuk, hogy lehet azért teszi mellé, mert olyan kis finnyás, hogy ha az egyikbe pisilt vagy kakilt, nem megy bele mégegyszer.. És nálunk teljesen igaz is! Ha monjduk éjszaka belekakál, aztán nincs kitakarítva éjjel, és kell neki megint, akkor mellécsinál. Nem szereti a szagát, nem megy bele mégegyszer abba az alomba, amibe ottvan. Nekünk két alom van. Igaz, most az egyik kinnt, mert nem kertes házban lakunk, hanem a másodikon közös udvar van a szomszédokkal, és szerencsére nem tud mászni,meg nem is nagyon érdekli a külvilág, úgyhogy nem szökik..


Úgyhogy ajánlom még, hogy vegyetek még egy tálat, és három naponta kimosni domestossal!

Remélem tudtam segíteni:)

2010. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!