Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskája is ad ki olyan...

Más macskája is ad ki olyan érdekes brummogó/nyögdécselő hangot?

Figyelt kérdés
Akkor szokta csinálni, mikor pl konzervet bontok neki, vagy mikor alszik és hozzá érek, mindig olyan aranyosan felbrummog.
2013. nov. 13. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy???Az dorombolás.
2013. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Több macskám volt, csak megtudom különböztetni a dorombolástól. Ennyire ne nézz ostobának, kérlek.
2013. nov. 13. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Enyém is bár én bürrögésnek hívom:D Olyan nyafis-bürr,pl ebbe a pillanatba is felugrik az ágyra ezt csinálta:D vagy etetem,vagy felébred,vagy ha játszik sokszor.

Szerintem figyelemfelhívás,vagy csak beszélgetnek:D

2013. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

http://www.youtube.com/watch?v=2HlCRjjDhIA

Ez ilyen figyelemkeltő hang, nekünk is egész nap nyomatják:)

2013. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen,nálunk ez van,csak hangosabban elnyújtva kicsit,de stimm:D Akkor nem csak az enyém ilyen beszédes cica..:)
2013. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon sokszor csinálják ezt, pl. ahogy írtad ha felugranak valahova, ilyen "nézd itt vagyok" jelleggel, ha a nevükön szólítjuk őket akkor ezt válaszolják, ha pl. felkelünk mennek előttünk akkor végig ez a hang megy amíg előttünk sétálnak, de akkor is ha álmukból keltjük fel őket pl.
2013. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nekem több macskám is volt, de a mostaninál vettem ezt észre. Furcsa, de annyira aranyos. :) Igen, arra a hangra gondoltam, ami a videóban van.
2013. nov. 14. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy nagyon aranyos hang. Nekem maine coonom van, rájuk ez kimondottan jellemző. Nekem szinte mindent ezzel a hanggal ad tudtomra a sajátom, szeretetet, szemrehányást, érdeklődést, de néha amolyan csatakiáltásként is használja.

A maine coon tenyésztők ezt purrogásnak hívják. Nekem ez az elnevezés nem tetszik, mert az angol to purr-rel lehet keverni, ezért mi itthon murrogásnak hívjuk.

2013. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!