Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fürdetés miatt berágtak rám a...

Fürdetés miatt berágtak rám a cicáim. Mikorra fognak kiengesztelődni?

Figyelt kérdés

Az egyikük már itt van velem bár még mindig elég szemrehányóan néz rám.

A másik viszont bebújt a konyhapult alá, ahonnan kihalászni sem tudom.


2013. nov. 20. 10:28
 1/9 anonim válasza:
A cica (nem mind) fél a víztöl. Adj nekik enni valami finomat és ki vannak engesztelve. De holnapra elfelejtik az egészet :)
2013. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Soha... meg fognak ölni! Ézélt meglakolsz latol!...
2013. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk egy hétig nem szólt hozzánk
2013. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Macskát nem muszály fürdeni, mert tiszta állat. Ezt bármelyik állatorvos is megmondja. Csak akkor büdös a macska ha beteg. :)
2013. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a fürdetés akkor került szóba, ha esetleg bolhásan hoztuk el őket az előző gazdijuktól és az utálat egészen addig tartott, amíg meg nem száradtak és rá nem jöttek, hogy mennyivel jobb érzés az állandó viszketés nélkül élni :)

Nem tudom bolhamentes fürdetés esetén meddig tart a durci, de szerintem pár napnál tovább nem nagyon.

2013. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én perzsa macskámnak általában egy napig szokott tartani a fürdés utáni duzzogás.
2013. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Muszály volt fürdetni, mert magukra borítottak egy kilós lisztet. :(
2013. nov. 20. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Máskor ha kicsit vizes törülközővel átsimogatod őket alaposan jobban jársz

azt ők is szeretni fogják és ugyanúgy tisztulnak.

:)

2013. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért szoktuk fürdetni 3-4 havonta a mi cicánkat, mert a nyaka loncsosodik (hosszú sörénye van és belelóg az etetős tálkájába...), a füle töve zsírosodik, ill. ha nagyobb lesz, lehet, hogy a farka töve is fog zsírosodni, de lehet, hogy az csak az ivarosokra vonatkozik...


Fürdetés után nem szokott megneheztelni ránk, pedig jól meg is szárítjuk. Sőt, jól tűri. A múltkor bezárkóztam vele a zuhanyfülkébe és megmosdattam. Nem élvezte túlzottan, de nagyon jól tűrte és belebújt az ölembe. Egy karmolás nem volt rajtam, pedig csak alsónemű és póló volt rajtam, hogy legyen rajtam azért valami, ha úgyis elázok...


Amikor duzzogott, tehát elvonult a másik szobába meditálni egy fél napra, az az állatorvosos látogatás után volt, amikor megmérték a fenekében a hőmérsékletét. Egy kis idő múlva magától előjött. Szerintem adj a cicáidnak valami finomat és biztosítsd őket arról, hogy még mindig megbízhatnak benned. (Néhány gazdi össze szokta keverni a dolgokat. Ugyanis, ha a cicák stresszesek, összezavarodottak, hajlamosak a szobatisztátalanságra, de ezt nem azért csinálják, mert dühösek rád.) Szóval szeresd őket, játssz velük stb.

2013. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!